Hello There, Guest! Login Register


Comanda HARMONY (fost Adhoc)

#1
In acest topic centralizam comenzile urmand ca in momentul obtineri cantitati de 2,5kg sa le pot onora . Acest lucru o sa-l fac public prin data prajirii .
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn
 
#2
(05-01-2013, 12:09)honciucmihai Wrote: In acest topic centralizam comenzile urmand ca in momentul obtineri cantitati de 2,5kg sa le pot onora . Acest lucru o sa-l fac public prin data prajirii .
Astazi am primit telefonic o comanda de 500g cu livrare la magazin . Cine se mai inscrie ?
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn
 
#3
(08-01-2013, 00:08)honciucmihai Wrote: 500g cu livrare la magazin . Cine se mai inscrie ?

- 300 g - cu livrare la magazin.
Expobar Brewtus IV, HONNE, Kinu M-47, pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, site VST + IMS
In trecut: Gaggia Pure, Lelit PL41 TEM, Lelit PL 043MM
 
#4
300g. O iau de la magazin.
Brewtus, Honne, Mazzer Major, Kinu M47 Classic
 
#5
Vreau si eu 400g, tot din magazin
Lelit PL041TEM
 
#6
poate cineva sa imi spuna ce contine amestecul si cateva detalii , nu am incercat pana acum amestecul si ma gandesc ca poate ar fi cazul.As fi comandat 1 kg insa nu pot fara sa o testez.
La Marzocco GS3 AV + MAHLKONIG K30 - SSP 65mm burrs.
 
#7
Am adunat comenzi asa ca luni voi prajisi vavoi astepta sa va ridicati comenzile . Pana atunci cei ce sunt interesati ii astept cu completari . Referitor la sortimentele folosite acestea sunt galapagos + columbia + bolivia si costa rica in diverse procente
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn
 
#8
Daca mai e loc in aceasta sarja, ma inscriu si eu cu 257g Smile
O voi lua din magazin, ca de obicei.
Multumesc
Rasnite: La Cimbali Junior, PeDe Dienes, BeHa, Leinbrock's Ideal
Espressor: Gaggia Evolution cu OPV si PID
 
#9
ma inscriu si eu cu 700 g cu ridicare din magazin insa am o rugaminte Mihai, daca se poate bineinteles, as dori ca cantitatea comandata sa fie splituita in 2 pungi, una de 500 g si una de 200 g. Multumesc anticipat.Astept confirmarea ta.
Expobar Office Leva EB-61 1 GR +Quamar M80E + Hario Mini Mill + Latiera Motta 50cl +  IMS 16/20g +IMS E61 200IM + 17g strada La Marzocco
 
#10
Atat timp cat s-a depasit 2,5kg este ok . Toata lumea ce se inscrie va primi comanda facuta
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn
 
#11
daca prajirea se face luni pana in ora 15:00 pot sa ma inscriu si eu cu 300g ,daca nu pot miercuri.
La Marzocco GS3 AV + MAHLKONIG K30 - SSP 65mm burrs.
 
#12
Eu prajesc dimineata aproximativ pe la 9-9,30 dar mai intai prajesc SO si dupa aceea amestecurile
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn
 
#13
Am prajit adhocul asa ca va astept la magazin
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn
 
#14
Am vorbit cu Liviu si am convenit sa continuam tot aici comenzile ada ca astept noi inscrieri pentru urmatoarea comanda
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn
 
#15
Am primit o comanda de 500g de la domnul popvasiletiberiu pentru vineri cu livrare sambata . Cine se mai inscrie ?
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn
 
#16
(16-01-2013, 15:51)honciucmihai Wrote: Am primit o comanda de 500g de la domnul popvasiletiberiu pentru vineri cu livrare sambata . Cine se mai inscrie ?

Acum am vazut postul , iau si eu la 500 g , daca mai este de actualitate .
Pot sa vin sambata ? Daca da , la ce ora ?
 BUGSTER; Honne S; EK43S; Buckeye BC2; Kinu M47; Cafflano
 (Ex: LM-GS3/AV; PL41TEM; Expobar-DB; VBM-2B; Hottop-2k+; Flair; MK-Vario; MK-K30; Macap M4D; Kinu M68)
 
 
 
#17
as dori si eu 1kg , cand prajiti?
La Marzocco GS3 AV + MAHLKONIG K30 - SSP 65mm burrs.
 
#18
ma inscriu si eu cu 300 g (le-a placut prietenilor in weekend si am ajuns la minim cu acest sortiment).
Expobar Office Leva EB-61 1 GR +Quamar M80E + Hario Mini Mill + Latiera Motta 50cl +  IMS 16/20g +IMS E61 200IM + 17g strada La Marzocco
 
#19
Cred ca o varianta mult mai buna ar fi ca eu sa spun data de prajire , urmand ca cei interesati sa transmita comanda in functie de necesitati . Asa ca joi 24.01.2013 voi face amestecul intr-o cantitate de 3,00kg cei interesati rog a posta pe forum sau a lua legatura cu mine prin tel 0721.99.7378
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn
 
#20
Mentin comanda de 600 g . Voi veni sa iau cafeaua joi pe la ora 12.

Multumesc.
 BUGSTER; Honne S; EK43S; Buckeye BC2; Kinu M47; Cafflano
 (Ex: LM-GS3/AV; PL41TEM; Expobar-DB; VBM-2B; Hottop-2k+; Flair; MK-Vario; MK-K30; Macap M4D; Kinu M68)
 
 
 
#21
(20-01-2013, 17:35)axy76 Wrote: ma inscriu si eu cu 300 g (le-a placut prietenilor in weekend si am ajuns la minim cu acest sortiment).

si eu mentin comanda cu ridicarea joi din magazin
Expobar Office Leva EB-61 1 GR +Quamar M80E + Hario Mini Mill + Latiera Motta 50cl +  IMS 16/20g +IMS E61 200IM + 17g strada La Marzocco
 
#22
Astazi , in urma discutiei cu " nasul " acestui amestec am hotarat noul nume si acesta este DELIGHT deci ca atare deacum inainte acesta va fi numele de " scena "
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn
 
#23
ma gandeam si eu ca nu-i o denumire buna pt un varf de gama. am editat titlul subiectului, dar am lasat si denumirea veche a amestecului pana ce se obisnuiesc userii cu noua denumire. spor la comenzi.
Expobar Leva DB pompa rotativa, Mühle M68, Mazzer Major, Huky 500
Home coffee roasting is as fun and easy, or as exacting and technical, as you want to make it.
 
#24
(21-01-2013, 22:36)Fane Wrote: ma gandeam si eu ca nu-i o denumire buna pt un varf de gama. am editat titlul subiectului, dar am lasat si denumirea veche a amestecului pana ce se obisnuiesc userii cu noua denumire. spor la comenzi.

Fane schimba tu , te rog , nu delight ci HARMONY
Multumesc , eu habar nu am cum as putea face
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn
 
#25
Ati schimbat iar modificarea? Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#26
Daca tot v-ati apucat de botezuri si alte cumetrii Big Grin cred ca si EQ ar merita un nume mai "nume" Wink mai ales ca e intre primele 3 din top.
Expobar Brewtus IV, HONNE, Kinu M-47, pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, site VST + IMS
In trecut: Gaggia Pure, Lelit PL41 TEM, Lelit PL 043MM
 
#27
HARMONY sa-i ramana numele!

imi place ca a trecut si Liviu pe aici si putea sa editeze, dar daca ai cerut Fane i-a lasat lui Fane sa faca editarea.
Expobar Leva DB pompa rotativa, Mühle M68, Mazzer Major, Huky 500
Home coffee roasting is as fun and easy, or as exacting and technical, as you want to make it.
 
#28
Bun venit HARMONY !

Se aduna , avem deja 4 amestecuri realizate de membrii acestei comunitati .
Sweet , Chocolat , EQ si Harmony reusesc sa satisfaca mai multe gusturi ale consumatorilor de espresso .

Marele castig , pentru noi , este dat de faptul ca fiecare dintre aceste blenduri este in topul preferintelor unora sau altora dintre consumatori .
Deja vad ca nu se mai aude mai nimic de achizitii de grup de la Hasbean sau din alte parti .

Ma bucur foarte tare ca prajitorii locali castiga teren in fata celor de afara iar noi gasim cam tot ce dorim aici , acasa .

Oricum , suntem la inceput , avem la dispozitie o multime de soiuri de cafea si in consecinta o multime de gusturi de descoperit .
 BUGSTER; Honne S; EK43S; Buckeye BC2; Kinu M47; Cafflano
 (Ex: LM-GS3/AV; PL41TEM; Expobar-DB; VBM-2B; Hottop-2k+; Flair; MK-Vario; MK-K30; Macap M4D; Kinu M68)
 
 
 
#29
Astazi 24.01.2013 prajesc cafeaua si va astept la magazin pe cei ce au comandat incepand cu ora 12.00
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn
 
#30
Urmatoarea prajire cand?
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)