Hello There, Guest! Login Register


Ce cafea a pus Mosu' sub brad?

#1
Heart 
Am zis sa facem un topic separat, sa vedem ce a pus sau ce va pune Mosu' sub bradul fiecăruia. Daca sania Mosului a ramas in zăpadă, mai aveti o sansa luni, probabil.
Incepem Smile
Doua Ethiopia de la prajitoria a doi campioni barista americani, GGet Los Angeles, aduse de Mos @Mihai.Balaci, niste bunatati de la Guido in frunte cu noua Ethiopia Wolichu Wachu plus Kenya Gachatha, care mi-a plăcut mult data trecută si o Burtukaana la desert. Si pentru ca nu incercasem acasa noul lot de El Salvador de la Claro si noua Ethiopia Gedeb Beriti (bestiala pe sculele lui Raducanu), le-am bagat si pe ele in sac.

Revin cu impresii, sper sa o faceti si voi dupa sarbatori cu ale voastre.

[Image: p2OUy8I.jpg][Image: mHmgcbG.jpg][Image: IvgHY9d.jpg][Image: jZu6AF8.jpg]
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#2
Nu ai avut curaj să iei etiopiile de la Guido pentru filtru?
 
Reply
#3
Multa cafea zilele astea, de la diversi prajitori. Astazi a fost un neamt pe la mine si a plecat cam nedumerit.  I-am tras niste shoturi absolut colosale si se mira mult. A venit si cu cafeaua lui pe care o stie bine de acasa.

[Image: iKT3YIK.jpg]
 
Reply
#4
(22-12-2018, 14:49)dev Wrote: Nu ai avut curaj să iei etiopiile de la Guido pentru filtru?
Doar Kenya Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#5
Si eu am facut o comanda la Buimac si Claro.
De la Cosmin au ajuns ieri si sunt absolut bestiale, felicitari @bubucalu !

[Image: lBC1N4A.jpg]
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
#6
+1, anul asta Mosul tot de la Buimac a venit:

Printre cele mai bune cafele de anul asta, Geisha fiind pe primul loc.

[Image: tEgG7bo.jpg]
Brewtus IV | Niche Zero
 
Reply
#7
[Image: GJo2G0H.jpg]Si la mine a venit Mosu de la Buimac si Yume.Sarbatori Fericite tuturor!!
QM 67 EVO, Tamper Dinamometric 58,5 HONNE slim, Kinu M47
 
 
Reply
#8

[Image: 63ee22968ecca9aaafd681f81f20041f.jpg]
Espresso: Lelit Bianca, Eureka Mignon XL
Brew: Kinu M47, V60, Kalita Wave, Origami
 
Reply
#9
Dragi colegi ma onorati. Heart
Postarile voastre, pentru mine, sunt cel mai frumos cadou al acestui Craciun.
Va multumesc si sarbatori frumoase intregii comunitati.
La Pavoni, Mazzer
 
Reply
#10
Big Grin

[Image: t4zrfo0.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101
 
Reply
#11
[Image: 7xmWV7e.jpg]
ECM Synchronika cu robinet, DF64V + SSP, M47, ECM S-automatik 64
in trecut: df64, K30, Vario Home, Bezzera BB005, si Bezzera Mitica Top
 
 
Reply
#12
[Image: gvHQMEt.jpg]
LMLM (slayer mod) + Bentwood | Hario V60/Nel Drip+Aergrind
(ex: Brewtus IV, Lelit PL41EM, Gaggia Gran Style, Honne, Kinu M47, Sette 270Wi, Porlex)
 
Reply
#13
N-am facut foto-video, pentru ca era agitatie (coada in strada, ca pe vremuri, am stat 45 minute pentru a fi servit doar de dragul lui si pentru ca apuc o singura data pe an sa merg acolo. 

https://www.youtube.com/watch?v=byRwbDXOBmE

Camden coffee shop,  Delancey street, Londra
Gaggia Classic, Macap M42M, Ridgeless VST 18g, Hario Mini
 
Reply
#14
El salvador Finca la Joya   si    Guatemala Antigua     proaspat prajite de dl Mitran de la Ecuator Cafe Biggrin
---------------------------------------------------
 
Reply
#15
Destul de buimac anul asta Mosu’...
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
Reply
#16
Cu întârziere...căci abia am revenit acasa, cafeaua a fost pusă sub bradul părinților unde am petrecut sărbătorile ?
[Image: 5X6R60k.jpg]
Lelit Bianca V2 | Giota Pro 83 | Niche Zero | Bravo tools | Duomo 8 | VST, IMS baskets | Kompresso/Krinder
Past: | Honne | G-iota 64 | Fiorenzato F64 EVO | Quamar T48 AUT | Rancilio Rocky | Rancilio Silvia V3 | Reg Barber Tall C-Flat |

 
 
Reply
#17
Photo 

[Image: cgcyhb5.jpg]
Si la mine a ajuns tarziu venind tocmai din China Smile
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)