Hello There, Guest! Login Register

Cești espresso "made in Ro"?

(20-02-2021, 12:15)Daaaaan Wrote:
(20-02-2021, 12:13)Razvan Wrote: Ar fi fost utila posibilitatea de a da comanda direct pe site.ul lor pentru modelele/culorile standard (nepersonalizate) ...
Din ce am văzut eu la ei la atelier, nu sunt focusați pe vânzarea către clienți casnici, merg mult pe cesti personalizate cu logo, in serii mari, pentru cafenele, etc. Smile

De aceea probabil nu își bat capul cu shop online...

Nu cred ca e convenabil sa produci pentru uz casnic întrucât e destul de dificil sa faci intr-o ora 10 căni diferite cu culori diferite comparativ cu 10-20 căni identice cu culori identice pentru un bussines. Ma refer la materiale și consumabile care nu pot sa fie apreciate la virgula, una e sa prepari vopsea pentru o cana alta pentru 30.
Office: Dalla Corte Studio / Eureka Mignon Specialita / TimeMore Black Mirror
Home: Wilfa Uniform / Moccamaster KBG 741 Select

Reply
Ei au un catalog cu modelele standard. Poți sa vb cu ei, și, în general pot sa îți trimite în câteva zile.

Ar fi frumos sa are și ei area lor pe forum cu unele oferte pentru espressomani.
La Pavoni Europiccola, Kinu M47
(Romanian is not my native language, sorry for my mistakes)

Reply
@Lyvyoo? Încercăm ceva?
Lelit PL41LEM + IMS + Ascaso, Bialetti Venus 6, Bialetti Preziosa, Kinu M47 Classic

Reply
Evident că nu e convenabil...piata de clienți casnici pe așa ceva e zero, fără niste cheltuieli de marketing enorme. Asta era continuarea mail-ului...că sa vă faceți o idee de ce nu isi bat capul cu persoanele fizice prea tare Smile lucreaza pe comenzi mari in general...

"De asemenea in catalogul atasat puteti gasi cesti standard in varianta alb lucios sau negru mat (categoria Palermo sau categoria Torino) disponibile in stoc, a caror personalizare se poate realiza doar prin tiparire ceramica (decalcomanie).

- embosare inclusa in pret
- tiparire logo/text + 1 euro / buc
- stante embosare 35 euro / marime (se achita o singura data indiferent de durata colaborarii)
- site serigrafie pt print 35 euro / culoare (se achita o singura data indiferent de durata colaborarii)

- preturile nu includ TVA

- conversia in Ron se face la cursul BNR din ziua facturarii.

!!! Pentru personalizare, comanda minima este de 200 euro

discount 5% pentru comenzii ce depasesc 800 euro

discount 10% pentru comenzi ce depasesc 1500 euro

discount 20% pentru comenzi ce depasesc 5000 euro

referinte si poze despre galeria noastra de proiecte gasiti in link-urile de mai jos

- facebook - aici

- instagram - aici

Pentru simulare, am nevoie de grafica in format vectorial si cromatica dorita.

Pentru oferta de pret am nevoie sa stiu necesarul de cesti, model si capacitati conform informatiilor de mai sus"
|||   Lelit MaraX   |||   Eureka Mignon Specialita   |||    YUME beans :)   |||     -----     ("fostele": LaPavoni Professional, RoK manual grinder)

Reply
Marketingul este deja facut pe facebook, etc.
Atata timp cat altii aduc si vand produse de peste mari si tari, mi se pare chiar mai usor cand le produci tu sa ai mereu un stoc de cateva zeci din cateva culori/modele cele mai atractive si vandute (1-2 modele, 3-5 culori) fara personalizare oferita. Totul basic si cu efort minim din partea producatorului.
Si mai ramane asa cum am zis de la inceput un site updatat cu posibilitate sa alegi model si culoare si sa comanzi.
Iti rotunjesti putin profitul, mai ales ca nu cred ca se produce la foc continuu pentru cafenele, or fi si perioade mai lejere...
Lelit PL41TEM, Lelit PL43MM

Reply
Vad o cana, imi place si vreau sa o cumpar. Nu am nevoie de personalizari pentru ca nu sunt creativ.
De asta nici nu am cumparat.
ECM Synchronika + robinet, ECM S-automatik, M47 
in trecut: K30, Vario Home, Bezzera BB005, si Bezzera Mitica Top

Reply
Când spun personalizări, pe lângă culori cred ca mai mult se referă la logo-uri, denumiri, etc
Pl41tem+Honne, Kinu

Reply
Au venit!

Sunt egg shape, de 200 de ml. Au 200 de ml pline ochi. Culorile la alegere (am vrut ceva mai funky pt. că prea am totul uni prin casă).

O cană cântărește ~315 grame.

Preț cu farfuriuță = 10.5 EUR. Cana 7.5, farfuriuța 3.
Lelit PL41LEM + IMS + Ascaso, Bialetti Venus 6, Bialetti Preziosa, Kinu M47 Classic

Reply
(11-03-2021, 14:06)TVTVTV Wrote: Au venit!

Sunt egg shape, de 200 de ml. Au 200 de ml pline ochi. Culorile la alegere (am vrut ceva mai funky pt. că prea am totul uni prin casă).

O cană cântărește ~315 grame.

Preț cu farfuriuță = 10.5 EUR. Cana 7.5, farfuriuța 3.

Foarte faine culori ai ales Smile
Lelit MaraX & Niche Zero / Aeropress & Kinu M47 Phoenix

Reply
Tocmai mi-a ajuns și mie upgrade-ul de la Fellow Big Grin

[Image: RGraLkx.jpg]
Lelit PL41TEM, Niche Zero
Ex: Lelit PL43MMI

Reply
(11-03-2021, 20:25)sNap7 Wrote: Foarte faine culori ai ales Smile

Danke. Sunt un fel de his & hers. Smile Cărămiziul voiam să fie un caramel închis dar parcă-mi place mai mult așa.

Am băut azi două capp-uri din ele și față de vechile cești (un fel de egg+tulip de la Villeroy & Boch) sunt în mod clar un upgrade. Pe lângă latte art care merge mai bine, îți intră toată aroma cafelei în nas atunci când sorbi din ceașcă (ceea ce d.p.m.d.v. e un mare plus).

Reply
Eu am cesti de la Ame Ceramics.
E un atelier in Timisoara, gasiti pe instagram si am inteles ca fac orice design doriti.
[Image: SIxy56e.jpg]
AVX DB1 + Eureka Mignon Specialita

Reply
Am cautat însă iese un atelier din Brazilia!

https://www.instagram.com/ame.ceramics/
La Pavoni Europiccola, Kinu M47
(Romanian is not my native language, sorry for my mistakes)

Reply
ame_ceramics este contul pe insta
LineaMini, Kinu M47, etzmax

Reply
Nu am instagram, dar contul este cel mentionat si de @miro.
[Image: vFFq07t.jpg]
AVX DB1 + Eureka Mignon Specialita

Reply
Ar mai fi si Poemi https://www.poemi.ro/cani.html
Cei de la Sonder aveau niste cesti facute special pentru ei. Achizitionat cea de espresso Smile

Si Dropshot au unele chiar frumoase facute de LogoCups
https://www.tastecrafters.ro/ce%C8%99ti-...a/dropshot

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)