Hello There, Guest! Login Register


Cafea proaspata Tucano

#1
salut, 
poate a avut careva experienta cu cafeaua Tucano proapat prajita?
excelent ar fi, daca si in Chisinau Smile

http://tucanocoffee.com/ro/shop/coffeebeans/
<< echipament La Marzocco Linea (Slayer mod), La Pavoni Europiccola, Mazzer, Sette, filtrare apa pro Brita Purity >>
 
Reply
#2
Si eu i-am vazut si sunt curios. Dupa ce termin ce cafea am prin casa, o sa ma duc sa cumpar de aici, ca au un magazin pe langa birou.
Rocket R58/LMLu/Olympus/Mahlgut MOLA-e
 
Reply
#3
Din cate stiu lantul de cafenele Tucano folsesc, sau foloseau cafea de la HotSpot Coffee.
 
Reply
#4
Mai demult luau de la Olivo, de ceva vreme si-au schimbat furnizorul. Cu managementul stockului sunt pe nicăieri. Poza e făcută in 20 sept. Espresso băut la ei, tucano atruim Arad, a fost singurul din categoria "proaspăt prăjită" de origine mai slab decât unul de brand. Cred ca ce scoate renatoa cu aeropress e mai espresso decât ce am băut acolo.  Big Grin
[Image: WmaeNaa.jpg]
Profitec Pro 700, Eureka Olympus 75E, GeneCafe CBR 101
 
Reply
#5
interesant, acolo e18.04 sau 18.09? Smile
<< echipament La Marzocco Linea (Slayer mod), La Pavoni Europiccola, Mazzer, Sette, filtrare apa pro Brita Purity >>
 
Reply
#6
Din moment ce de la Olivo nu au mai comandat demult, as zice ca e 04.
Profitec Pro 700, Eureka Olympus 75E, GeneCafe CBR 101
 
Reply
#7
am fost azi in trecere la un Tucano din Chișinău si aveau cafea prajita si de cateva zile si de pein iunie (conform inscripțiilor).
doar pe doua din pachete era menționat 'espresso', pe celelalte 'for brewing', din cate îmi amintesc.
sa inteleg ca pot alege doar din primele?
<< echipament La Marzocco Linea (Slayer mod), La Pavoni Europiccola, Mazzer, Sette, filtrare apa pro Brita Purity >>
 
Reply
#8
Da, doar din alea mai proaspete, dealtfel arunci banii in vint. Mai au de pe 27.09.16 Tucano Mix
CREM ONE Profiler; Compak E8; Sculptor 078S; Kinu M47; VST18-20gr.
Ex: LELIT PL62S(kit profilare CS), Mazzer SJ
 
Reply
#9
mersi, ai incercat mixu' de la tucano?
<< echipament La Marzocco Linea (Slayer mod), La Pavoni Europiccola, Mazzer, Sette, filtrare apa pro Brita Purity >>
 
Reply
#10
Mai poti cumpara cafea proaspat prajita de la Cafelini. E un producator de ciocolata si prajitor de cafea.

Da, un gust si o aroma foarte placuta. Dar cafeaua de la CLARO din Buzau e mult mai buna. Cu transportul e mai complicat, cu mare parere de rau.
CREM ONE Profiler; Compak E8; Sculptor 078S; Kinu M47; VST18-20gr.
Ex: LELIT PL62S(kit profilare CS), Mazzer SJ
 
Reply
#11
Ideea este sa nu te bazezi pe revanzatori ci direct pe prajitorii, daca vrei satisfactii si cafea mereu proaspata ori daca vrei sa adresezi un feedback care sa imbunatateasca produsul.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#12
(06-10-2016, 17:17)tapughenadie Wrote: Mai poti cumpara cafea proaspat prajita de la Cafelini. E un producator de ciocolata si prajitor de cafea.

Da, un gust si o aroma foarte placuta. Dar cafeaua de la CLARO din Buzau e mult mai buna. Cu transportul e mai complicat, cu mare parere de rau.

de Cafelini tot am auzit, de la ei ai incercat?

multe intrebari, dar e fain sa vezi pe cineva de "aici" pe forum))
<< echipament La Marzocco Linea (Slayer mod), La Pavoni Europiccola, Mazzer, Sette, filtrare apa pro Brita Purity >>
 
Reply
#13
de Cafelini tot am auzit, de la ei ai incercat?

multe intrebari, dar e fain sa vezi pe cineva de "aici" pe forum))
[/quote]
Cind nu prea ai de unde sa alegi, ma multumesc cu cafelini, cum n-ai da, totusi e proaspat prajita si e superioara celei ce vezi pe rafturile magazinelor
CREM ONE Profiler; Compak E8; Sculptor 078S; Kinu M47; VST18-20gr.
Ex: LELIT PL62S(kit profilare CS), Mazzer SJ
 
Reply
#14
Am o intrebare ca de la moldovean la moldovean ( chiar daca pe cealalta parte a Prutului ) : daca aveti probleme sa gasiti cafea buna...ce va impiedica sa va prajiti singuri ???? Se pare ca nu-i asa de greu  [Image: biggrin.gif] [Image: biggrin.gif]
 
Reply
#15
si asa nu stiu unde sa bag o eventuala rasnita electrica in casa, dar daca mai incep a praji cafe acasa, la sigur ma lasa prietena  [Image: biggrin.gif] [Image: biggrin.gif]
<< echipament La Marzocco Linea (Slayer mod), La Pavoni Europiccola, Mazzer, Sette, filtrare apa pro Brita Purity >>
 
Reply
#16
revin cu un mic update, am incercat cafeaua Tucano Espresso Mix, prajita in 2709:
<< echipament La Marzocco Linea (Slayer mod), La Pavoni Europiccola, Mazzer, Sette, filtrare apa pro Brita Purity >>
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 2 Guest(s)