Hello There, Guest! Login Register


Cafea One Eleven Hungary

#1
In urma unor discutii cu patronul prajitoriei OneEleven si anume Molnar Attila fost barista champion al Ungariei si actual proprietar al cafenelelor Tamp and Pull am obtinut o lista de pret la cafelele prajite de el.

Brazil Corrego Bonito Yellow Catuai Natural           85/kg             28/250g
Brazil Manta do Salgado Yellow Catuai Natural       85/kg             28/250g
Ethiopia Kochere Heirloom Washed Available         110/kg           33/250g
Ethiopia Guji Gigesa Heirloom Natural Available     110/kg           33/250g
Peru & Colombia Various smalholders Mixed varietals Sparkling water Decaf   85/kg
Kenya Kamwangi PB SL 28, SL 34, Ruiru Washed    135/kg          40/250g
Rwanda Kopakaki Bourbon Washed Available         110/kg          33/250g

Pentru comanda la preturile de mai sus suntem obligati sa cumparam ori 4x1000g(4kg) ori 20x250g(5kg) per origine. Saptamana viitoare chiar as fi in ungaria deci transportul hu-ro poate fi asigurat de mine peste preturile de mai sus fiind necesare doar costurile curierului Ro-Ro.

Daca este cineva interesat, eu as propune de test o comanda din 2 origini una brazilia si cealalta etiopia kenya sau rwanda, astfel fiind acoperita si partea de ciocolata si cea de fructe.

Propunerile sunt binevenite eu deschizand lista cu 500g de cafea fructata.
Acs Evo leva - Kinu m47 - V60
 
#2
Eu am testat Braziliile: mi-a placut mai mult Corrego Bonito
Foarte bune preturile, as recomanda sa organizam o comanda
Ma bag si eu cu 0.5 kg Ethiopia si 0.5 kg Kenya daca vrea cineva sa share-uim punga de 1 kg
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
#3
As vrea si eu 500 g Kenia si 250 Bonito. Sunt deschis si la propunerea lui Vladoo, ca alternativa. Daca o poti pune la curier pentru Ploiesti.
ECM Classika PID si dispozitiv ECM profilare, Eureka Atom 60E
Lelit PL81T (ex), Eureka Specialita 15BL (ex)
 
#4
Salut, ma bag si eu cu 500g dintr-un sortiment de Etiopia si 250g din celalalt sortiment(asta daca ne adunam destui sa luam din ambele sortimente). Daca nu ne adunam destui pt ambele sortimente iau 500g Etiopia si 250 Kenia.
Echipament actual:Lelit PL92T, Niche Zero
Echipamentul vechi: Lelit PL81T, Gaggia Baby, Saeco Poemia cu PF naked facut la strung, Kinu M47, Lelit PL043MMI, Hario Skerton 
 
#5
Ma bag si eu pt. 250g din Etiopia Kochere
 
#6
Și eu 1 kg de Etiopia guji, pls!
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
#7
Daca trimiti prin posta, as putea incerca si eu sa imi recalibrez papilele... cu 2 sferturi, orice ramane ca sa completezi cantitatea impusa la oricare dintre sortimente, mai putin decaf.
 
#8
500g kochere te rog si daca treci prin tm cand te intorci sa imi spui
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
#9
Ma inscriu cu 0,5kg Brazilia Corrego Bonito si 0,25kg Etiopia Kochere. Multumesc.
ACS Minima, Timemore Sculptor 078s
 
#10
Buna seara,

M-am bucurat cand am vazut in oferta Kenya Kamwangi PB! Tocmai ieri dimineata am desfacut o punga prajita de Drop Coffee, cumparata de la Prufrock. Cea mai buna cafea bauta anul acesta. Poate candva facem o achizitie de grup si din Suedia!

Pentru cafelele din Ungaria ma inscriu si eu cu:

- Brazil Corrego Bonito  1 x 250 g
- Peru&Colombia Decaf  1 x250 g
- Ethiopia Guji              1 x250 g
- Kenya Kamwangi PB   2 x250 g

De data aceasta, transportul pentru mine este mult mai simplu! Wink

Multumesc Adi!

Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario
 
#11
4 x Etiopia Kochere 250g (par sa se adune suficienti doritori pe acest sortiment)
2 x Etiopia Guji 250g
1 x Rwanda Kopakaki 250g (daca nu se strang suficienti oameni poate fi schimbata tot cu o punga de Etiopia Guji)

Multumim mult Adi!
Pavoni Europiccola (+coffee-sensor mods) / Niche Zero / Timemore Sculptor 078s / Kinu M47

 
 
#12
Are cineva o poza cu boabe prăjite? Sau știe cineva ce stil abordează?

Nu le merge siteul.
 
#13
Salut,
Intru si eu cu:

2 x 250g Kenya Kamwangi
2 x 250g Rwanda Kopakaki
2 x 250g Ethiopia Kochere
2 x 250g Ethiopia Guji

La oricare din ele, daca cineva vrea sa share-uim 1kg, accept cu drag.
BogdanDN, vad ca esti din Ploiesti, poate share-uim transportul, daca nu si ceva cafea  Smile
La Marzocco GS3, Expobar Brewtus Flow Control, Mazzer Kony E, Mazer Major, Acaia scales, Bravo Tools, Duomo, Kribli
Brew/altele: Baratza Forte BG, Comandante C40 MK3, Kinu M47, Kruve, C. Kompresso, V60, Kalita, Aeropress, French Press
 
#14
[Image: NcWqYTS.jpg]

Mai bine nu pot sa fac. Prajesc destul de light. In poza e o Rwanda de filtru. Ca idee cafeaua lor a inlocuit Hasbean in cafenele.
Acs Evo leva - Kinu m47 - V60
 
#15
Am urmarit un interviu cu Molnár Attila, practic Stephen Leighton (proprietar Hasbean) ii este mentor si colaborator in acelasi timp, cafeaua verde vine de la Stephen, Attila o prajeste la Sopron, deci presupun o calitate de top a cafelei verzi.

Acestea fiind spuse adaug 0,25kg din Etiopia Guji Gigesa, deci am asa:

0,5kg Brazilia Corrego Bonito, 0,25kg Etiopia Guji Gigesa si 0,25kg Etiopia Kochere. Multumesc.
ACS Minima, Timemore Sculptor 078s
 
#16
(21-11-2018, 22:23)KrisssKros Wrote: Salut,
Intru si eu cu:

2 x 250g Kenya Kamwangi
2 x 250g Rwanda Kopakaki
2 x 250g Ethiopia Kochere
2 x 250g Ethiopia Guji

La oricare din ele, daca cineva vrea sa share-uim 1kg, accept cu drag.
BogdanDN, vad ca esti din Ploiesti, poate share-uim transportul, daca nu si ceva cafea  Smile
Desigut! Plusez cu 250 Etiopia. De fapt e ok orice combinatie kenya, Etiopia, Brazililia ( 1 kg in total). Si...multumiri lui Adi!
ECM Classika PID si dispozitiv ECM profilare, Eureka Atom 60E
Lelit PL81T (ex), Eureka Specialita 15BL (ex)
 
#17
e nevoie de un fisier cu useri/origin/cant
in functie de cum se strang sau nu cantitatile minime/origine vedem daca e nevoie ca unii useri sa se reorienteze
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
#18
In primul rand felicitari pentru initiativa!

Apoi, vreau sa spun sa fiti putin atenti la comenzi deoarece mi se pare cam incomod sa vina cafeaua la pungi de 1 kg sa o deschizi, sa cauti ambalaje si sa o retrimiti portionata la 250 grame, trebuie pungi inchise ermetic, deoarece la transport pot sa se intample chestii chiar si cu ziplock. Mai bine evitati treaba asta.

Poate ar fi mai comod sa comandati din 2-3 origini  la 3x5 kg (la pungi preambalate de 250grame). Ori sa va orientati spre pungi de 1 kg, ca tot vin sarbatorile, cafeaua rezista fara probleme pana la anul.

O seara faina.
 
#19
Salut, ma bag si eu cu Etiophia guji 500gr si Corrego Bonito 500gr.Pungi de 250gr.Mersi.
Lelit pl162t Bianca+Niche Zero,Kinu M47 simplicity
 
#20
Da am început sa fac un fișier o sa încerc sa îl mut pe google drive și sa ok dau share aici sa îl verificăm și eventual fiecare sa își modifice sau sa adauge cum vrea. Sper ca pe mâine sa reușesc sa îl finalizez. In rest văd ca încet încet ne strângem.
Acs Evo leva - Kinu m47 - V60
 
#21
O sa fie BF la HAYB
Prea multe optiuni

Adi, ii intrebi tu pe oneeleven de ce nu le merge site-ul?
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
#22
intru si eu cu cate 1 Kg din 2 origini, in pungi de 1 Kg; prajita...
preferintele ar fi:

Brazil Corrego Bonito Yellow Catuai Natural      
Ethiopia Guji Gigesa Heirloom Natural, sau            
Rwanda Kopakaki Bourbon Washed   

dar sigur, orice alta combinatie care duce la indeplinirea conditiilor de cumparare e posibila; vom decide pe parcurs...


"... o lista de pret la cafelele prajite de el"

nu stiu daca s-a mai intrebat, dar te rog Adiszep: nu cumva se poate cumpara verde!? 3-5 Kg... 
multumesc!
________________________________________________________________________________________
Strega_mod(esp32)/ MaraX_mod(esp32)/ Sette_270/ Macap_m7/ prajitor_fluid_bed_diy_(4Kg/luna)
 
#23
(22-11-2018, 00:24)vladdooo Wrote: O sa fie BF la HAYB
Prea multe optiuni

Adi, ii intrebi tu pe oneeleven de ce nu le merge site-ul?

Pe site nici când mergea nu aveau listate cafele ci era doar o singura pagina de prezentare. Lista cafelelor am primit-o pe mail și prețurile sunt cele pentru cafenele/revanzare.

@radudani întreb și de cafea verde oricum trebuie sa aflu un deadline pentru comanda.
Acs Evo leva - Kinu m47 - V60
 
#24
Salut
Ma inscriu si  eu cu

2 x 250g Ethiopia Guji Gigesa Heirloom Natural 
2 x 250g Brazil Corrego Bonito Yellow Catuai Natural

Multumesc
Expobar Office Leva EB-61 1 GR +Quamar M80E + Hario Mini Mill + Latiera Motta 50cl +  IMS 16/20g +IMS E61 200IM + 17g strada La Marzocco
 
#25
Completez comanda lui Vladoo ca sa luam pungi de 1kg. Deci Vladoo, poti modifica tu comanda si pune pungi de 1kg. Merci
Rocket R60-V; Macap M7D; Kinu M47
 
#26
Salut,2x250g brazilia bonito.Mersi
Robot Cafelat,Hario V60,feldgrind1,ibric soy
 
#27
Salut,

Mă înscriu și eu pentru 500g de Rwanda / Kenya / Etiopia, în funcție de sortimentul la care se stabilește comanda.

Mulțumesc.
Dalla Corte Mina + Kit 58mm | M68, M47, Titan, Traveler, Simplicity, Phoenix | Bravo Tools | Europiccola + radiator
 
#28
salut
as vrea si eu
1x 250g Kenya Kamwangi
1x 250g Rwanda Kopakaki Bourbon
1x 250g Ethiopia Kochere Heirloom
1x 250g Ethiopia Guji Gigesa Heirloom

Multumesc
DC Studio/Honne Home
PAST-Expobar Brewtus IV, Honne Home,CEADO E5P,ESPRO Tamper , Felicita Scale,IMS vs VST,Motta Distribution Tool
Lelit41TEM,Lelit43MMI
 
#29
Ok. Am vorbit cu Attila si am o veste buna. Am inteles eu gresit comanda minima era 4kg per total nu per origine. Deci toata lumea e safe cu orice si oricat comanda. 

Termenul limita este maine ora 18 si o sa intreb daca putem suplimenta in caz de nevoie pana peste weekend. Luni va fi prajita si eu o ridic cand ajung in Ungaria.

Link google drive:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1...sp=sharing

V-as ruga sa modificati conform noilor necesitati eu am incercat dar e cam greu sa descurc Smile
Acs Evo leva - Kinu m47 - V60
 
#30
Salut,
As dori si eu:
1 x 250g Brazil Corrego Bonito
1 x 250g Ethiopia Kochere

Multumesc!
Flair Pro, 2x Kinu M47 Simplicity, V60, AeroPress 
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)