Hello There, Guest! Login Register

Brewista Kettle 1,2l stout spout

https://shop.kawa.coffee/en/produit/brew...ut-kettle/
Pret: 39,00€
Transport: 6,00€ via DHL International
Comandat: 24 dec
Primit: 28 dec

Silentios, incalzire 1 litru apa de la 18grdC la 90grdC in aproximativ 6 minute.
Actionare manuala, nu este varianta cu pastrarea temperaturii.
[Image: brewista_stoutSpout-1.jpg]
■  ARCO220V ► Brewista Smartpour Switch ► AeroPress / Cafflano Kompresso ■
■  ARCO1MP_ ► Brewista Stout Spout ► AeroPress / Hario V60 / Timemore French Press ■
■  Retired but functional: ■ Kinu M47PH ■  Kinu M38 ■ Porlex Tall ■ Tefal KI140D ■

Reply
Nu gat de gasca, nu control, care ar fi interesul fata de unul similar de sub 100 lei  Confused Huh

Reply
Plus ca nu vad de ce ar merita topic nou, cand avem deja de kettle-uri... Huh si nici nu e vreo metoda noua de brew... Confused

Reply
Electric, similar, sub 100lei?
La kawa am gasit cel mai mic pret; in rest e cel putin dublu.
Da, nu are gat de lebada, mai curand de gasca/rata dar precizia la turnare e mult mai buna decat la Tefal KI140D sau orice alt kettle la pretul asta (45 euro cu transport inclus).
E similar Brewista Smartpour Switch cu exceptia "gatului", iar termometrul are marcat cu verde zona de 90-95grdC.
Bineinteles ca in pachet am pus si cafea de la kawa si filtre pentru Aeropress ...
■  ARCO1MP_ ► Brewista Stout Spout ► AeroPress / Hario V60 / Timemore French Press ■
■  Retired but functional: ■ Kinu M47PH ■  Kinu M38 ■ Porlex Tall ■ Tefal KI140D ■

Reply
Nu pricep... sunt total confuz...
In primul rand, de ce este acest kettle o alta metoda de prepararea a cafelei... ca sa aiba un topic dedicat  Confused

Apoi, ce are el in sine deosebit fata de orice alte fierbatoare Huh
Sunt 10 modele de fierbatoare de inox pe emag in momentul asta, sub 100 lei, intre 1-1.5l, ce are asta diferit ?
https://www.emag.ro/fierbatoare/filter/m...r_left_bar

Ca e Brewista ? Si pentru un Brewista e aparent ieftin ? Ma lasa rece, poate sa insemne ceva pentru unii... pentru mine e doar un fierbator de inox. Nu platesc firma, care oricum e "firma" doar intr-o super nisa.
Ciocul ala ma indoiesc sincer ca se poate turna cu el la V60.

Ca o paranteza nici nu stiu de ce l-am tradus noi ca "gat de lebada", cand gooseneck inseamna gasca Smile

Reply
(01-01-2022, 19:03)renatoa Wrote: Nu pricep... sunt total confuz...
In primul rand, de ce este acest kettle o alta metoda de prepararea a cafelei... ca sa aiba un topic dedicat  Confused
Poate am gresit categoria, dar mai sunt cel putin 2 thread-uri cu kettle.

(01-01-2022, 19:03)renatoa Wrote: ...
Apoi, ce are el in sine deosebit fata de orice alte fierbatoare Huh
Sunt 10 modele de fierbatoare de inox pe emag in momentul asta, sub 100 lei, intre 1-1.5l, ce are asta diferit ?
https://www.emag.ro/fierbatoare/filter/m...r_left_bar

In cele 10 modele de pe emag nu am vazut vreunul complet din inox (exceptand baza si manerul), toate au parti din plastic care intra in contact cu apa.

(01-01-2022, 19:03)renatoa Wrote: Ca e Brewista ? Si pentru un Brewista e aparent ieftin ? Ma lasa rece, poate sa insemne ceva pentru unii... pentru mine e doar un fierbator de inox. Nu platesc firma, care oricum e "firma" doar intr-o super nisa.
Ciocul ala ma indoiesc sincer ca se poate turna cu el la V60.

Cu ciocul ala se poate turna foarte bine la V60.
[Image: 3_fec561a9-0ef6-4d51-92a8-365835f7b4e4.jpg]

(01-01-2022, 19:03)renatoa Wrote: Ca o paranteza nici nu stiu de ce l-am tradus noi ca "gat de lebada", cand gooseneck inseamna gasca Smile

L-am botezat eu "gat de gasca/rata" (scurt si gros) iar pe cel gooseneck l-am botezat "gat de lebada" (lung si subtire).
Smile

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)