Hello There, Guest! Login Register


Bezzera Magica Pid+ Mazzer Kony E

#1
Salut, doresc sa vand la pachet sau doar espressorul (rasnita nu se vinde separat/prima) urmatoarele:

1. Bezzera Magica PID - cumparat in 2017 de la perfectespresso.ro (mai are garantie- detin factura+garantia).

imbunatatiri:
-pompa originala inlocuita cu pompa ARS- mai silentioasa- si cu un regim de lucru cu debit mai mic, reduce channelingul.
-pulsor montat- impreuna cu pompa reduce zgomotul espressorului cu aproximativ 80%.
- garnituri (2buc Cafelat rosii).
- I-am facut backflush periodic, l-am utilizat la 2 cafele zilnic
-presiune reglata la 8.8 bar.

accesoriile cu care vine aparatul:
-1 portafiltru naked
-1 portafiltru cu 1 picurator
-1 portafiltru cu 2 picuratoare
- 3 site ims (diverse gramaje 16-20-24) sita blind, perie de curatat dusul Bezzera- manual de utilizare.
- portafiltru cu ceas de presioune infiletat in picurator.


2. Mazzer Kony Electronic- fabricat in 2017, utilizat pentru ~400 rasniri (a cate 18 grame), efectiv aproape nou, de abia i-am facut break-inul la cutite.

accesoriile cu care vine rasnita:
- 2 arcuri de rezerva la reglajul de granulatie
- perie pentru curatat orificul de evacuare a cafelei
- hopper de 1.5 kg
- 2 hoppere improvizate de mine, unul din inox in care incap 300grame.
- rasnita vine in stare impecabila, fara zgarieturi.
- are si o tava mazzer pentru colectarea granulelor de cafea care pica pe langa.

Pret espressor: 4100ron.
Pret pachet: 8000ron.


Motivul pentru care vand echipamentul este ca de la 1 aprilie ne mutam de tot din tara, si nu doresc sa-mi car echipamentul cu mine, acesta fiind si un bun motiv de schimbare a sculelor, nu neaparat upgrade.

Va rog frumos cititi cu atentie mesajul, daca nu intelegeti ceva folositi mesageria privata, nu vand rasnita separat, ea se vinde dupa ce pleaca espressorul, sau ca si pachet, nu inainte.

[Image: VHY1rjW.jpg][Image: a6r64S6.jpg]

Am uitat sa specific, daca sunteti interesati puteti sa veniti sa le probati chiar daca nu le cumparati.

Sunt din Bucuresti, si prefer sa le dau tot aici, sau cu ridicare personala deoarece rasnita+espressorul au ~ 55 kilograme impreuna, si nu mai detin cutiile de la ele.

De asemenea, daca doriti sa le luati din alt oras, o sa am drum in martie pe ruta- Bucuresti- Baia Mare (fie Pitesti, Sibiu, Cj) fie Buc- Brasov- Mures- Baia Mare.

Toate cele bune, Denis.

+Termometru Erik in grup (montat in suport de alama cu pasta termoconductoare- calibrat).
 
#2
Espressorul s-a vandut la pretul de 4000ron.

Multumesc espressoman.
 
#3
La ce pret se vinde Mazzer-ul?
Ms
Bezzera Magica S MN |Mazzer Super Jolly| DK-30
 
#4
Mazzerul se pastreaza, o duc cu mine in Austria.
 
#5
Buna alegere  Big Grin (si cu rasnita, si cu destinatia)
Pavoni Europiccola (+coffee-sensor mods) / Niche Zero / Timemore Sculptor 078s / Kinu M47

 
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)