Hello There, Guest! Login Register


Berea!

... O chestie excelenta de vara , bineinteles probata cu sutienul de la costumul de baie ( ... sutien de vreme rea ... Big Grin... )  lejera , parfumata si racoroasa ... a fost replica mea data sotiei , la al ei quiche cu branzeturi ...



[Image: BqOwssZ.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
[Image: iron-maiden-beer.jpg]

Daca tot punem pe noi Triumph, Jolidon, Victoria's Secret, hai sa o facem pe ceva feciorelnic, ferm. Puteti "asculta" cateva pahare, la Auchan. Az
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
Holy Beastly Shit! Let the 666 Troopers come to me  Aq
Rancilio Silvia E 2016 Auber PID, IMS 200IM, Mignon XL, M47, VST 15g, Pullman Barista 58.55mm flat, BH Pitcher 400 ml
 
Reply
@mmariusc

... Nu trebuie sa strigi prea tare , ca vin ei si neinvitati ... Big Grin ... insa , mai greu este sa " scapi " de ei ...    Aq...

[Image: G0z1nwD.gif]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
Nasol sa ai prea mult "ceo-doi" asa hai hui, liber de capul lui in atmosfera, in loc sa il bagi in butelii sa faca spuma buna...

https://www.bbc.com/news/business-44628993
 
Reply
Din cliclul "Nu va chinuiti sa faceti lucruri frumoase in viata caci imediat se vor gasi altii sa va cante falimentul" , azi despre un nou magazin de bere artizanala in B.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
@Levo Big Grin nu sunt trooperii la care faci aluzie, but I get it Wink

Everyboby, grab a cold one and lets sing together!
Rancilio Silvia E 2016 Auber PID, IMS 200IM, Mignon XL, M47, VST 15g, Pullman Barista 58.55mm flat, BH Pitcher 400 ml
 
Reply
... Daca esti hotarat ... sa incercam ceva ...
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
One word ... masterpiece!
Rancilio Silvia E 2016 Auber PID, IMS 200IM, Mignon XL, M47, VST 15g, Pullman Barista 58.55mm flat, BH Pitcher 400 ml
 
Reply
... Chestia asta era buna inainte de masa si nu dupa ... pentru ca are un gust usor de leustean ... Big Grin ... merge si k inlocuitor de supe / ciorbe , oricum cu efect hranitor ... Big Grin ... a mers ...




[Image: CfSl74b.jpg]

... si felul doi ... Big Grin ... ceva mai normal asa ...



[Image: cSsEdBD.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
(13-06-2018, 22:41)vladdooo Wrote: Auchan Afi Cotroceni

One Beer Later - slabuta

Incep din ce in ce mai tare sa ma conving ca daca vrei sa bei ceva bun (vb de IPA si asimilate) poti sa ramai linistit la HH si, eventual, GZ/Bereta/THB/Anagram.
Restul sunt, in cel mai bun caz, decente
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
One Beer later stau foarte bine cu stout-ul ala la 9-10 lei. Am dat pe spate si fete cu berea aia.
Celelalte doua sunt American IPA (adica mai light putin ca si fruct, mai seci) ca si stil, spre deosebire de HH Crow si Shock, ori celelalte amintite care sunt NEIPA in majoritate.
Tot ar fi un pas inainte daca One Beer Later ar reusi sa penetreze Auchanul pe national.
Totusi, la o degustare cu niste amici, Zaganu IPA a castigat in fata OBL American IPA.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
(03-07-2018, 13:29)Lyvyoo Wrote: ...Am dat pe spate si fete ...
...daca One Beer Later ar reusi sa penetreze Auchanul ...

cu cafeaua nu ati ajuns la performante din astea Tongue
 
Reply
Cum nu, ai văzut-o pe Bianca (Drăgușanu) ce-i face pe blat, în bucătărie?
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
(03-07-2018, 11:26)vladdooo Wrote: One Beer Later - slabuta

Incep din ce in ce mai tare sa ma conving ca daca vrei sa bei ceva bun (vb de IPA si asimilate) poti sa ramai linistit la HH si, eventual, GZ/Bereta/THB/Anagram.
Restul sunt, in cel mai bun caz, decente 

As adauga la mini-lista si Hophead Brewing.
 
Reply
Collab-ul cu HH: Screwed Up a fost genial. Sper sa il mai faca.

Am mai incercat Opium si Pure C, dar au fost din categoria “decente”.
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
Mai sunt... Perfektum, Patos (i-au cam copiat pe Perfektum), Nembeer la Sibiu cu sortimentul Amarilla, Oriel pe belgiene, Capra Noastra de la Iasi cu Saison si un stout excelent Noaptea Matei se cheama Smile , Wicked Barell si chiar si Sikaru verde a inceput sa se indrepte dar asta ramane la duzina. Ramane de actualitate Zaganu IPA (doar IPA) caci se gaseste mai usor in tara si se mentina mai mult decat decenta.

PureC mi s-a parut bestiala, probabil esti mai spre NEIPA ca stil preferat
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Bunicel articolul acesta despre bere artizanala vs bere industriala
https://www.facebook.com/notes/ground-ze...194810998/
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
A innebunit lupul (Auchan). Insa ma indoiesc ca vor umple frigiderele cu artizanale romanesti in toata tara
[Image: idwoIUo.jpg][Image: TSZw5n1.jpg]
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Sara era deja, am luat de cateva ori.
Verific restul in we.
 
Reply
Sara e cam praf.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
[Image: 4a23fdec57452775ea84896f3fc02ea9.jpg]

O experienta din Balcic. Weisbier nefiltrata.
Lelit PL41TEM ( PF+PF naked/Sita dubla Ascaso Precision Competition) + Lelit PL043MMI /
Gaggia Evolution ( PF+PF naked/Sita single+dubla IMS)+ Ascaso I-mini I2
 
Reply
Hop Hoolingans trece pe doza...
https://www.hophooligans.ro/blogs/blog/big-news

...si mai deschid si shop'ul online. Prefer direct de la furnizor, mai ales ca la berero s'a facut transportul 27 lei cu livrare in 2'4 zile lucratoare. 

Sa auzim de bine!
Moccamaster Cup One^^Ascaso i*Steel 1
 
Reply
... In caz ca nu sunteti hotarati , cu ce anume sa incepeti ... Cool ... ( bestiala ... Big Grin ... )


[Image: nTUvSSM.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
Pt barbati siguri pe ei: noul
Nutbusters e ceva misto - in loc de desert

Am mai incercat ieri Bereta Random DIPA si Another One Down si am fost foarte dezamagit.
La IPA fest am incercat Random IPA si - tot slabuta.

Incercat si Deranj Oranj - seamana cu HH Emperor (wheat ale) - e ok pt cei carora le
Place wheat ale
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
... Dupa experientele astea ... cauti manastirea din reflex ... Cool ... ( apa de hamei ...)



[Image: aYFTuKq.jpg]

[Image: 9AP5VKE.jpg]

... Parca s-au intzeles ... sa fie din ce in ce mai slaba ... Sad ...
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
http://craftbeer.ro/index.php?route=product/product&path=59&product_id=417

Asta e la bucata? 43
 
Reply
... Da' ... halatu' , halatu'  , cat e halatu' ... ? Big Grin ...
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
Una dintre berile mele preferate, in paharul celei mai bune beri din lume [Image: 0e47d911fc2f317813b2e54aa28ef7d3.jpg]
Espresso: Lelit Bianca, Eureka Mignon XL
Brew: Kinu M47, V60, Kalita Wave, Origami
 
Reply
(08-07-2018, 19:00)bemihai Wrote: in paharul celei mai bune beri din lume [Image: emoji3.png]

... Ca bine mai zici ... Cool ...

[Image: kF6c8xt.jpg]

... Cea mai buna ... tot XII ramane apoi , blonda si la urma VIII -ul ... ( in viziunea mea deigur ... Tongue )


[Image: jcfKC1I.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 3 Guest(s)