Hello There, Guest! Login Register


Berea!

Zaganu prea dulce si slaba pt mine.

Urmeaza cealalta.[Image: uAmDmJU.jpg]
 
Reply
Iar ai tras lozul gresit  Smile  Trebuie sa incerci Zaganu IPA. La mine e in prima linie pe banca de rezerve, gata sa sara in frigider zilele viitoare.

[Image: VwVcB1z.jpg]
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
La Blonde de Ch'Nord, o variatiune mai rustica de Ale, numita Biere de Garde:
https://it.wikipedia.org/wiki/Bière_de_Garde

se baga rar la Lidl, acum nu mai e, a fost la saptamana franceza acum vreo ... ceva vreme.

Zisa strong pentru ca are 7%... dar nu pare, cum bine ziceati Smile

[Image: maxresdefault.jpg]
 
Reply
(19-08-2017, 16:40)Lyvyoo Wrote: Iar ai tras lozul gresit  Smile  Trebuie sa incerci Zaganu IPA. La mine e in prima linie pe banca de rezerve, gata sa sara in frigider zilele viitoare.

[Image: VwVcB1z.jpg]
bitterul din stanga cu cat ai cumparat si unde ai gasit?
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
(19-08-2017, 17:58)MyR Wrote: bitterul din stanga cu cat ai cumparat si unde ai gasit?

 Prin munca si sudoare Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
La Lidl, acum, 6x500ml 40 lei. Nu ma intrebati cum sunt, nu am luat, am preferat asta, tot o Biere du Garde, ca cea de care pomeneam mai sus.

[Image: 253163.jpg]
 
Reply
Sa stii ca NATU nu a fost deloc rea, as fi baut inca 10 sticle, un gust foarte bun, o bere fresh.
 
Reply
Hobglin am luat o dată din kaufland, cred. Nu m-am dat pe spate.
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm
 
Reply
Curs de homebrewing incepatori, sambata, 200 lei (via Cosminp)

Intre timp aducem la picnic in parc doua domnisoare, o fecioara din Bucuresti si alta mai versata din Cluj. Senzationale ambele Smile 
[Image: fnUJC09.jpg]
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
(19-08-2017, 18:08)Lyvyoo Wrote:
(19-08-2017, 17:58)MyR Wrote: bitterul din stanga cu cat ai cumparat si unde ai gasit?

 Prin munca si sudoare Smile

Ha-ha, direct de la sursa :-)
cam greu de gasit bitter la 0.2l
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
(17-07-2017, 09:36)bemihai Wrote:
(10-07-2017, 22:28)Lyvyoo Wrote: am primit o propunere de la tipul ce are berero.ro, Ioan Mitroi, pentru un discount de 15% la orice bere de pe site-ul lor (inclusiv la transport), daca ne combinam la minim 20 de beri. Transport in tara 25 lei, transport in Buc. 5 lei / Ilfov 10 lei sau gratuit in B-IF peste 200 lei. Ma uitam pe tabelul Hop Hooligans, am iesi cu 1.3 lei in plus cu tot cu cei 15% dar putem combina orice marca romaneasca de bere si nu mai e nevoie de drum la Jilava. Deci depinde de drumurile fiecaruia. 

M-ar interesa sa fac eu o comanda de minim 20 la berero.ro. E valabila reducerea asta ? Cum se poate profita de ea, dam un telefon inainte ?

Am testat discount-ul pe propria-mi piele, caci imi era sete dupa o vacanta cu lager la tot pasul.

Daca anul trecut in toamna primeam de la berero.ro cateva sticle de Imperial Fuck cu gust dubios, aduse de baiatu' cu berea in ghiozdan, cam timid si tacut, azi au crescut mari si berea a venit rece, la cateva ore de la comanda, cu un Ioan mult mai comunicativ si saritor, discount aplicat corespunzator si beri in parametrii de gust asteptati. N-am mai anuntat sa facem achizitie de grup ca imi era sete mare cum ziceam Smile

[Image: qXGNczi.png] 
Bonus, azi la Claro in coffeeshop am mai corupt 3 cetateni, artistul Raducanu aka barista Florin, DanMladin si un prieten de-al sau. 3 dintr-o lovitura, cu un Zaganu IPA. Bravo baieti! Stai ca se intoarce VladP de la Germanica si ne baga in sedinta Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Beer Crafters Festival, 21-24 Sept.
@Cluj
LINK de la eveniment FB.
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
Palinca nu a intrat in cadru.

[Image: 2T8jZmt.jpg]

 
Reply
Agentul espressoman sub acoperire, radudani, presimt ca va pleca intr-o noua misiune, in Brasov, aici: https://www.facebook.com/jarbrasov/   

Smile

[Image: evMNnJj.jpg]
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Cu ocazia vizitei la BOB Coffee Lab am aflat ca deasupra cafenelei se va deschide un bar de bere Mikkeller (o artizanala world class din Danemarca, http://mikkeller.dk/), barul fiind si reprezentanta Mikkeller in Romania. Vor fi o gramada de sortimente la draft si la sticla. De urmarit clar. Big Grin
 
Reply
Citez:

"Vineri, 8 septembrie. Se deschid 2 unități de vanzare a berii kraft. Sos. Pantelimon 111 si str. Rezervelor 64 bl.2 din Militari Residence. 30 de robineti de bere CINSTITĂ. Zaganu, Nemteana, Ground Zero, Cazino, Nenea Iancu, Paulainer - toate la draft, pentru acasa."

Teoretic, un fel de Beer Point in Cluj. Vii cu PET-ul si alimentezi de la ce robinet vrei. Nu se accepta miscella Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Cei de la Beer's Point din Cluj ziceau ca se extind in Bucuresti, despre ei e vorba?
LMLM (slayer mod) + Bentwood | Hario V60/Nel Drip+Aergrind
(ex: Brewtus IV, Lelit PL41EM, Gaggia Gran Style, Honne, Kinu M47, Sette 270Wi, Porlex)
 
Reply
Ii asteptam! 
Numele e diferit, parca Statia de bere sau ceva de genul...
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
https://www.agerpres.ro/economie/2017/09...i-15-20-42
 
Reply
Luni vine la Lidl saptamana franceza, aveti ocazia sa incercati un french ALE tzaranesc, biere du garde, de care am mai scris pagina anterioara:

http://www.lidl.ro/ro/Oferte-513.htm?action=showDetail&id=76774
 
Reply
E deja in listă, reținusem recomandarea.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
Dar nu e toata ziua pe raft, aduc doar la zilele franceze Wink
Nu apare in catalog, dar poate aduc si din cea Imperial, invelita in hartie neagra, cu portocale.
 
Reply
[Image: MWkHkjg.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
E de luat acasa, nu e oktoberfest Smile
 
Reply
(08-09-2017, 09:09)renatoa Wrote: Dar nu e toata ziua pe raft, aduc doar la zilele franceze Wink
Nu apare in catalog, dar poate aduc si din cea Imperial, invelita in hartie neagra, cu portocale.
Vezi in aplicaria de telefon sau aici .
E posibil și așa să nu găsești. Am mai pățit la unele produse.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
Eu fac o comanda la berero.ro pentru luni, de 15-20 de beri IPA. Deci sarim de pragul minim de comanda pentru acel discount de 15%. Daca stiti ca aveti drum de luni pana vineri (max. ora 17.30) in zona Obor, si vreti ceva de pe site, dati-mi de veste pe PM. De preferat sa fie comenzi de 8-10 beri macar, ca sa imi fie si mie mai usor sa gestionez  lucrurile, caci la 2-3 beri de caciula, trebuie sa fac liste si tabele Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Stand Hop Hooligans în weekend la VerdeStop , lângă Kaufland Barbu Văcărescu, la Rural Fest
[Image: YhlioQ3.jpg]
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Buna tuturor! Vreau sa va invit sa participati la o comunitate online (cercetare de piata) unde se discuta despre berea craft, dureaza 7 zile si primiti o recompensa de participare. Este o discutie foarte interactiva, despre obiceiurile de consum si de cumparare. Vor lua parte mai multe persoane ca si voi si puteti sa aflati de la alti consumatori lucruri noi, pe care nu le stiti despre aceasta bere. Comunitatea se desfasoara in perioada 21-27.09.2017. Pentru mai multe detalii, va rog sa ma contactati la adresa de mail: iuliana.anghelache@gfk.com
 
Reply
Super tare! Deci marcile industriale fac cercetare de piata sa vada ce naiba or gasi consumatorii in berea craft Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
...Nu se stie niciodata cum se termina povestea... Big Grin ...


[Image: 70xog2Y.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 2 Guest(s)