Hello There, Guest! Login Register

AutoComb

Tot mai multe si complicate variante de WDT.
https://www.mcrxbh.com/about-the-autocomb/
Decent, Comandante, etzmax, bentwood

Reply
Neapărat trebuie să-i pună și Bluetooth și ceva cu AI.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Reply
vibrator, nimeni ? Confused

Quote:All moving/sliding parts are excessively over-engineered.
... bine ca recunosc...

Reply
Quote:But nothing’s perfect. We cannot promise that AutoComb will give you perfectly flat grinds, zero channeling, zero clumps, or increased extraction yields. There are just too many variables at play.

Si totusi, se va cumpara in draci. Desi, variante ieftine asemanatoare, sunt peste tot.
Aeropress, V60, Kalita wave, Kinto 01, Hario Syphon, Gabi Master A, Comandante Nitro blade, Hario v1 scale, Acaia Pearl, Acaia Lunar,  multe alte de vanzare 

Reply
Exact, de exemplu asta, nu vad ce ai avea nevoie de mai mult...

Reply
Cum de ce? Pentru ca aproape toti cei care vand ceva in acest domeniu al cafelei de specialitate incearca sa ne convinga ca intotdeauna avem nevoie de altceva la un pret cat mai mare. Surprinzator, sunt multi care-i si cred.

Reply
(21-06-2023, 14:26)renatoa Wrote: vibrator, nimeni ? Confused

Era asta dar nu știu dacă a prins viața în final

https://youtu.be/rsb1_PEO1DM
Espressor: Lelit Bianca / Gaggia Classic 2017 | Past: Lelit Mara / Nuova Simonelli Oscar II / Lelit PL41TEM
Rasnita:  Kopi Deva / Lelit PL72 William / Kinu M47 / Arco 2 in 1

Reply
(23-06-2023, 11:19)edri Wrote: Cum de ce? Pentru ca aproape toti cei care vand ceva in acest domeniu al cafelei de specialitate incearca sa ne convinga ca intotdeauna avem nevoie de altceva la un pret cat mai mare. Surprinzator, sunt multi care-i si cred.

Hai sa nu fixam asta pe cafeaua de specialitate. Sunt device-uri gandite sa aduca un plus produsului final, indiferent daca boabele din punga au costat 30 lei sau 150 lei. Nu e ca si cand clumping-ul apare doar la o cafea de 84+
Device-ul de la BH e de mult in "facere". Din pacate pentru ei, consumatorii au variante extrem de ieftine. Si in curand copii 1:1 de la prietenii chinezi, la fel de ieftine. Cu cel de la Weber la fel. Cel metalic chiar e impresionant vizual si se simte extrem de bine in mana cand este folosit. Varianta de plastic, nu prea. 
Cei de la BH au impartit device-urile catre o parte din participantii la WBC, unul a si castigat folosind-ul, deci vor avea vanzari suficiente. Si cine e obisnuit sa dea 20 euro pe o punga de cafea, va da 200 pe dracia asta.
Aeropress, V60, Kalita wave, Kinto 01, Hario Syphon, Gabi Master A, Comandante Nitro blade, Hario v1 scale, Acaia Pearl, Acaia Lunar,  multe alte de vanzare 

Reply
(21-06-2023, 14:26)renatoa Wrote: vibrator, nimeni ? Confused
Quote:All moving/sliding parts are excessively over-engineered.
... bine ca recunosc...
Dave Corbey are o scula cu vibratii pt wdt. 

https://www.youtube.com/watch?v=rsb1_PEO1DM

scuze, am vazut ca era postat deja mai sus.

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)