Hello There, Guest! Login Register

Ascaso i1 iSteel

Vand rasnita Ascaso iSteel-i1, fara timer, varianta din inox mat (cea la 935 lei cu reducere espressoman), achizitionata in Decembrie 2018.

Rasnita se comporta foarte bine pe macinatura de espresso. Pe filtru nu ma incanta, produce cam multe fines, in consecinta trec pe altceva, una manuala.

Am printat la cineva un disc care include o diagrama cu marcaje pentru utilizarea mai simpla. Discul l-am lipit cu banda dubla adeziva. Pe hopper am prins un soricel pe post de indicator. Se pot da jos fara sa lase semne daca nu sunt pe gustul cumparatorului.

PRET: 600 lei

[Image: 1gWMrOK.jpg]

[Image: DtOCKMu.jpg][Image: J0PxzDr.jpg]
Lelit PL41TEM, Ascaso i-Steel i1

Ai mesaj.

Thx! Doresc sa mentionez ca anuntul este valabil doar pentru Bucuresti.

Salut,
Mai este activ anuntul?

(17-01-2019, 12:29)TheodorX Wrote: Salut,
Mai este activ anuntul?

Da.

Salut,

Scuze pt off-topic dar imi poti spune unde ai printat discul care include diagrama cu marcaje pentru utilizarea mai simpla?

Multumesc,
Gaggia Classic pre 2015 + PID Espressuino + steam rancillio V3 + preaheating coil + sita dus IMS + manometru + OPV Bezzerra / Ascaso I-mini i1 / tamper ESPRO 58,4 mm

(17-01-2019, 13:30)kimi_ro Wrote: Salut,

Scuze pt off-topic dar imi poti spune unde ai printat discul care include diagrama cu marcaje pentru utilizarea mai simpla?

Multumesc,
Tatal unui coleg de birou care graveaza diverse. Cu acordul lui, numarul de telefon 074xxxxxxxxx.

Discul ar fi fost mai bine sa fie printat "in oglinda" ca eu acum plec de la 0 (valoarea limita unde nu se ating cutitele) si ma duc descrescator 0 -> 20 -> 19 , etc
Macheta o are deja, e necesar doar sa ii spuneti sa faca mirrored print Smile

moderator edit: pls, fara date personale pe forum! (GDPR)

Multumesc foarte mult! Spor la vanzare!
Gaggia Classic pre 2015 + PID Espressuino + steam rancillio V3 + preaheating coil + sita dus IMS + manometru + OPV Bezzerra / Ascaso I-mini i1 / tamper ESPRO 58,4 mm

Rasnita a plecat la @cataony

Topicul se poate inchide. Va multumesc pentru interes.

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)