Hello There, Guest! Login Register

Ascaso i Steel I1 carcasa inox

"Ascaso i Steel I1 (cutite plate de 54mm sustinute de mecanism metalic): carcasa inox "

Rasnita a fost cumparata cu reducere de pe forum, a fost folosita de mama mea doar cu cafea proaspata cumparata de la Hedone Caffe. S-au macinat undeva la 7-8 kg de cafea.
 pret 750 lei.

Multumesc pentru citirea mesajului Smile

Attached Files Thumbnail(s)

Expobar Brewtus IV, Quamar Q13(75mm flat), Espro Calibrated Tamper, Pitcher - Espro, site: VST 18g, IMS 14/21 etc

Cand a fost cumparata?
Au fost ceva probleme la producator cu alinierea cutitelor, care s-au rezolvat la sfarsitul lui 2016.
Gaggia Evolution & PID + Hario Mini tunat (stepless si centrat) + tamper bronz Home Made

(04-09-2017, 10:39)geosm Wrote: Cand a fost cumparata?
Au fost ceva probleme la producator cu alinierea cutitelor, care s-au rezolvat la sfarsitul lui 2016.

O sa caut factura. din cate tin minte am luat-o in martie 2016. cat priveste alinierea cutitelor nu stiu ce sa spun. O am la mine acasa si fac in momentul de fata espresso la ea deoarece mi-am vandut rasnita mea Q13 si voi face upgrade la K30.
Daca doresti, pot sa filmez cand macin si cand prepar un espresso din cafeaua macinata la ea.
Expobar Brewtus IV, Quamar Q13(75mm flat), Espro Calibrated Tamper, Pitcher - Espro, site: VST 18g, IMS 14/21 etc

Ok, mersi de raspuns deocamdata.
Gaggia Evolution & PID + Hario Mini tunat (stepless si centrat) + tamper bronz Home Made

Poți pune te rog o poza cu eticheta râșniței pentru că nu îmi e clar ce model este: în titlu e trecut i-Steel I1 și din primele 2 poze pare să fie i-Steel , în poza cu ambalajul apare i-Mini, iar link-ul din primul post (care nu e funcțional) indică spre un i-Steel I2.
Expobar Brewtus IV+pulsor, Niche Zero, VST 18g, Bravo Tamper & Distribution Tool, Brewista Smart Scale II
Gaggia Baby Millennium+PID, Kinu M47, site IMS, nivelator Motta 58.5, Espro Calibrated Tamper 58.35

Mai este valabil?
Expobar Brewtus IV+pulsor, Niche Zero, VST 18g, Bravo Tamper & Distribution Tool, Brewista Smart Scale II
Gaggia Baby Millennium+PID, Kinu M47, site IMS, nivelator Motta 58.5, Espro Calibrated Tamper 58.35

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)