Hello There, Guest! Login Register


Poll: Interesat ?
You do not have permission to vote in this poll.
Manuala
17.33%
13 17.33%
Electrica
82.67%
62 82.67%
Total 75 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Arco by Goat Story manua-lectric grinder group buy

Recitind cu atentie, pare foarte clar, din cum e formulata descrierea, ca pachetul adreseaza revanzatorii, deci firmele: 
Wholesale pack
Help your customers change the way they grind coffee. Forever.
EU backers require a VAT registration number.

Deci... in cazul in care ar fi singura cale, stie cineva solutii?
Nu avem financiari printre colegi, care sa ne ajute?
La Pavoni Europiccola 2006 | NAKED Profiling Kit | IMS all the way | Arco (de vanzare) | Baratza Sette 270 v2 | Brewista Smart Scale 1 | Concept-Art tampers | To be continued...
 
Eu cred ca se refera doar daca esti firma platitoare de tva, sa iti factureze fara tva. Fiind vorba de mai multe bucati, crede ca esti revanzator.
Decent, Comandante, etzmax, bentwood
 
Ideea de whoslesale se adreseaza celor care vand retail, adica la bucata. Adica firmelor care sunt inregistrate in scopuri de TVA intracomunitar sau pot achizitiona in limita celor 40000 de lei, parca, daca au cod de achizitii intracomunitare.
 
Din multitudinea de topicuri deschise pe aceasta tema eu tot nu inteleg cu cine trebuie sa iau legatura pentru a intra si eu pe lista cu un set combo Sad
 
Cu nimeni, toti au grupurile completate. 
Cei care anunta un grup nou il anunta cand deja au macar 5 din cele 7 combo deja antamate, si se anunta mai mult ca sa se stie ca vor avea 5 manuale de care vor sa scape. Wink
Ori te bagi la una single, la 290 Euro, singura si cea mai sigura cale de a capata una, ori gasesti alti 6 si dati drumul la grupul propriu.
Variantei de 250 i-au pus capac la 1330 bucati. Chiar si cea de 290 vad ca nu ar mai avea decat 44 din 200, dupa care sare la 330... daca nu o extind pe cea de 290. Semn ca pretul final de retail va fi cel putin de 330.
 
Pentru ca sunt câțiva pe forum care au comparat performanțele viitoarei Arco cu Sette, care Sette încă e super-hit in Vest, in zona pro-summer, unde înțeleg ca vrea sa joace și Arco, ma gândesc ca MSRP-ul va fi 399. Faptul ca următorul, și ultimul pledge individual e 330 îmi întărește convingerea.
Și pentru ce oferă, momentan pe hârtie, mi se pare un pret corect.


Sent from my iPhone using Tapatalk
La Pavoni Europiccola 2006 | NAKED Profiling Kit | IMS all the way | Arco (de vanzare) | Baratza Sette 270 v2 | Brewista Smart Scale 1 | Concept-Art tampers | To be continued...
 
Chiar $550 as zice, nu mai stiu unde am vazut pretul asta, nu mai gasesc acum, dar prea legit, nu o parere.
 
(21-12-2020, 17:09)sorinherea Wrote:
(08-12-2020, 22:35)sorinherea Wrote: 1 renatoa
2 R4du
3 mihnea27
4 coffeemilk
5 G. Serban
6 incult
7 Adrian@

1 sorinherea
2 CosminN
3 miro
4 KrisssKros
5 Yuki
6 Jethro
7 vladopris

Sa transam un pic lucrurile ii rog pe cei din lista mea sa ma contacteze personal pentru a confirma si a stabili cateva detalii: sorinherea (at) yahoo com

De asemenea asa cum a propus foarte bine renatoa probabil ca vom permuta oamenii intre liste pentru optimizare logisitica (Bucuresti, Brasov etc).

Pana acum m-au contactat @miro @Jethro @vladopris.
Ii rog si pe @CosminN @KrisssKros si @Yuki sa-mi scrie pe mail sau sa raspunda la mesaje daca nu vor fi scosi din pledge.
@CosminN ai mesageria plina.
Vibiemme Super 2B/PID, Honne/Arco, Bullet R1 v2
Prev: Breville BES920XL 2B, Niche Zero, K30, KN-8828B-2K+
Prev: LaSpaziale S1 Vivaldi II, Mazzer Mini E, Baratza Sette 270W, Kinu M47
Prev: Gaggia Evolution PID, Varion Home, Ascaso I-mini I1
 
(26-12-2020, 14:28)sorinherea Wrote:
(21-12-2020, 17:09)sorinherea Wrote:
(08-12-2020, 22:35)sorinherea Wrote:  
Pana acum m-au contactat @miro @Jethro @vladopris.
Ii rog si pe @CosminN @KrisssKros si @Yuki sa-mi scrie pe mail sau sa raspunda la mesaje daca nu vor fi scosi din pledge.
@CosminN ai mesageria plina.

Salut, am raspuns pe pm si whatsapp.
Confirm combo, doar sa discutati voi sa nu apara probleme si incurcaturi pentru cineva care si-a asumat comunicarea cu producatorul (gen lotul de 25, etc)
Sarbatori fericite, tuturor!
La Marzocco GS3, Expobar Brewtus Flow Control, Mazzer Kony E, Mazer Major, Acaia scales, Bravo Tools, Duomo, Kribli
Brew/altele: Baratza Forte BG, Comandante C40 MK3, Kinu M47, Kruve, C. Kompresso, V60, Kalita, Aeropress, French Press
 
E prematur, dar odata si odata cei 4 "capo di pledge" as zice ca e bine sa facem o adunare sa decidem daca e cazul de redistribuit ceva mustereala, de genul toti bucurestenii in pledge-ul x, si alte permutari de optimizare.
 
Ar fi bine, dar e mai complicat cu cele manuale. Ca unele grupuri au strâns câteva cereri pt ele, altele nu.

Poate ar fi interesant sa va auziți voi cei 4 și sa stabiliți un preț de comun acord pentru manuale. Eventual sa ne împărțim pe zone pentru vânzarea lor.
Lelit Bianca V2, Niche Zero, Comandante MK4, Kinu M47 Phoenix, Acaia Lunar, Felicita Incline, Ikawa Home 100
Ex: Lelit Mara X, PL41TEM, Ascaso i-mini
 
 
Cred ca deja este multa confuzie, ca sa mai trecem acum si la permutari. Permutarile se pot face si dupa ce ajung rasnitele, pt ca nu influenteaza in vreun fel numarul acestora. Dupa ce ajung in tara, cred ca e mai usor de stabilit cine catre ce oras trimite, cate bucati etc. Asta daca ajung toate in acelasi timp, ca daca vor fi trimise in etape, in ordinea plasarii comenzilor, iarasi pot creea probleme de nemultumire, permutarile facute de pe acum
La Marzocco GS3, Expobar Brewtus Flow Control, Mazzer Kony E, Mazer Major, Acaia scales, Bravo Tools, Duomo, Kribli
Brew/altele: Baratza Forte BG, Comandante C40 MK3, Kinu M47, Kruve, C. Kompresso, V60, Kalita, Aeropress, French Press
 
@CosminN am primit mesajul tau dar ai mesageria plina si nu iti pot raspunde.
Trimite te rog un mail te rog pe sorinherea (at) yahoo com cu datele tale

(26-12-2020, 17:16)KrisssKros Wrote: Cred ca deja este multa confuzie, ca sa mai trecem acum si la permutari. Permutarile se pot face si dupa ce ajung rasnitele, pt ca nu influenteaza in vreun fel numarul acestora. Dupa ce ajung in tara, cred ca e mai usor de stabilit cine catre ce oras trimite, cate bucati etc. Asta daca ajung toate in acelasi timp, ca daca vor fi trimise in etape, in ordinea plasarii comenzilor, iarasi pot creea probleme de nemultumire, permutarile facute de pe acum

De acord cu KrisssKros, mai intai trebuie sa avem rasnitele (in pledge-uri sau oferta de 25) si pe urma aranjam logistica.
Eu nu ii cunosc chiar pe toti si de aceea am vrut datele celor de la mine din pledge.
Cu Renato sunt in legatura de cand a inceput toata povestea.
Vibiemme Super 2B/PID, Honne/Arco, Bullet R1 v2
Prev: Breville BES920XL 2B, Niche Zero, K30, KN-8828B-2K+
Prev: LaSpaziale S1 Vivaldi II, Mazzer Mini E, Baratza Sette 270W, Kinu M47
Prev: Gaggia Evolution PID, Varion Home, Ascaso I-mini I1
 
Daca ar fi sa ajunga 7 rasnite pentru bucuresteni in 3 locatii din tara, pentru ca s-au nimerit la intamplare cate 2-3 in fiecare pledge, asta inseamna costuri suplimentare de plimbat obiectele prin tara.

Redistribuirea asta ar fi in principiu benefica si pentru acceptarea mai usoara a ideeii de pret comun, unificat. Acum combo-urile din pledge-urile 3 si 4 sunt cu 4-5 euro mai scumpe decat cele din primele doua.
Personal as prefera sa dau 2 Euro in plus, si sa imi vina rasnita din start in Bucuresti, decat 3-40 lei la curier ca sa astept mi-o aduca de la Craiova/Brasov/...
 
(26-12-2020, 17:29)renatoa Wrote: Daca ar fi sa ajunga 7 rasnite pentru bucuresteni in 3 locatii din tara, pentru ca s-au nimerit la intamplare cate 2-3 in fiecare pledge, asta inseamna costuri suplimentare de plimbat obiectele prin tara.

Redistribuirea asta ar fi in principiu benefica si pentru acceptarea mai usoara a ideeii de pret comun, unificat. Acum combo-urile din pledge-urile 3 si 4 sunt cu 4-5 euro mai scumpe decat cele din primele doua.
Personal as prefera sa dau 2 Euro in plus, si sa imi vina rasnita din start in Bucuresti, decat 3-40 lei la curier ca sa astept mi-o aduca de la Craiova/Brasov/...

Asta spuneam si eu. Doar ca imparteala asta se poate face si dupa ce ajung rasnitele, fara sa se mai ameteasca totul acum, dupa ce de abia s-au stabilit unele contacte intre initiatori si restul cumparatorilor.
Dupa ce vor fi platite si vor ajunge la fiecare initiator coletele, se poate face si imparteala, urmand ca initiatorul x sa trimita 10 buc la Bucuresti, initiatorul y sa trimita 6 buc la Iasi, etc. Nu cred ca pentru cineva ar fi o problema ca a trimis banii la Brasov sa zicem, dar rasnita o va primi direct de la un coleg din Bucuresti
La Marzocco GS3, Expobar Brewtus Flow Control, Mazzer Kony E, Mazer Major, Acaia scales, Bravo Tools, Duomo, Kribli
Brew/altele: Baratza Forte BG, Comandante C40 MK3, Kinu M47, Kruve, C. Kompresso, V60, Kalita, Aeropress, French Press
 
(26-12-2020, 14:28)sorinherea Wrote:
(21-12-2020, 17:09)sorinherea Wrote:
(08-12-2020, 22:35)sorinherea Wrote: 1 renatoa
2 R4du
3 mihnea27
4 coffeemilk
5 G. Serban
6 incult
7 Adrian@

1 sorinherea
2 CosminN
3 miro
4 KrisssKros
5 Yuki
6 Jethro
7 vladopris

Sa transam un pic lucrurile ii rog pe cei din lista mea sa ma contacteze personal pentru a confirma si a stabili cateva detalii: sorinherea (at) yahoo com

De asemenea asa cum a propus foarte bine renatoa probabil ca vom permuta oamenii intre liste pentru optimizare logisitica (Bucuresti, Brasov etc).

Pana acum m-au contactat @miro @Jethro @vladopris.
Ii rog si pe @CosminN @KrisssKros si @Yuki sa-mi scrie pe mail sau sa raspunda la mesaje daca nu vor fi scosi din pledge.
@CosminN ai mesageria plina.

salut

la ce sa raspund?
imi cer scuze dar poate mi a scapat vreun mesaj...
DC Studio/Honne Home
PAST-Expobar Brewtus IV, Honne Home,CEADO E5P,ESPRO Tamper , Felicita Scale,IMS vs VST,Motta Distribution Tool
Lelit41TEM,Lelit43MMI
 
(27-12-2020, 18:04)Yuki Wrote:
(26-12-2020, 14:28)sorinherea Wrote:
(21-12-2020, 17:09)sorinherea Wrote:
(08-12-2020, 22:35)sorinherea Wrote: 1 renatoa
2 R4du
3 mihnea27
4 coffeemilk
5 G. Serban
6 incult
7 Adrian@

1 sorinherea
2 CosminN
3 miro
4 KrisssKros
5 Yuki
6 Jethro
7 vladopris

Sa transam un pic lucrurile ii rog pe cei din lista mea sa ma contacteze personal pentru a confirma si a stabili cateva detalii: sorinherea (at) yahoo com

De asemenea asa cum a propus foarte bine renatoa probabil ca vom permuta oamenii intre liste pentru optimizare logisitica (Bucuresti, Brasov etc).

Pana acum m-au contactat @miro @Jethro @vladopris.
Ii rog si pe @CosminN @KrisssKros si @Yuki sa-mi scrie pe mail sau sa raspunda la mesaje daca nu vor fi scosi din pledge.
@CosminN ai mesageria plina.

salut

la ce sa raspund?
imi cer scuze dar poate mi a scapat vreun mesaj...
Salut, ti-am scris in privat.
Vibiemme Super 2B/PID, Honne/Arco, Bullet R1 v2
Prev: Breville BES920XL 2B, Niche Zero, K30, KN-8828B-2K+
Prev: LaSpaziale S1 Vivaldi II, Mazzer Mini E, Baratza Sette 270W, Kinu M47
Prev: Gaggia Evolution PID, Varion Home, Ascaso I-mini I1
 
Salutare!
Nu am reușit sa urmăresc dezorganizarea Wink

Mai este pe lista o Combo liberă?!
2017.11 Lelit Victoria, Kinu M47  ► 2018.09 Profitec Pro 300, Kinu M47 + Niche  ► 2019.09 Dalla Corte  S + u ⋑ ı o, Niche 
 
Nu, am comentat de ce un pic mai sus, la postul #185
 
(27-12-2020, 23:49)renatoa Wrote: Nu, am comentat de ce un pic mai sus, la postul #185


Roger!
Mersi.
2017.11 Lelit Victoria, Kinu M47  ► 2018.09 Profitec Pro 300, Kinu M47 + Niche  ► 2019.09 Dalla Corte  S + u ⋑ ı o, Niche 
 
Salutare, ma bag si eu la un combo daca mai este loc pe vreo lista.
 
Pana la urma cum a ramas? combo de 7 sau cel de 25?
In any case, cui si cand platim?
Smile
Espresso: Aram, Flair, Rok. Brew: AeroPress, April, Cafec, Canadiano, Delter, E&B, Gina, Hario, Kalita, Orea. Moka: Araku, E&B, Stelton. Ibric: Soy.
Grind: Aergrind, Arco, Comandante, Hario, Rok. Kettle: Brewista, Fellow, Hario, Takahiro.
 
Nu am nici un raspuns pentru pachetul de 25, mi-e si jena, dar o sa le mai dau un claxon luni, sau poate mai bine dupa 6 ian, cine stie ce vacante isi mai iau unii... ar fi a treia solicitare, daca nici la asta nu raspund...

Asa ca in momentul asta singurul lucru cert este 4 pachete de cate 7, fiecare cu lista lui completa si banuiesc ca inghetata, nu cred ca se mai retrage cineva.
Doar manuale sunt in exces, nu stiu daca si-a facut cineva vreo gestiune, eu sigur nu, pentru ca momentan nu e cerere nici pentru jumatate din ele.

La cei de pe lista mea o sa le iau pe 28 ianuarie un mic aconto, ca sa fiu sigur ca securizez tranzactia. Restul, la livrare.
Ceilalti procedeaza fiecare dupa cum le dicteaza portofelul.
 
Salut, 
anunt onoratii colegi ca am diponibil un pledge pentru o rasnita combo, la pretul de 250 euro + 16 euro transport + maruntis pentru comisioane. Acesta este pretul la care m-am inscris pe platforma KS. 
Intrucat sunt nou pe forum si inca nu prezint suficienta garantie pentru tranzactii cu plata anticipata, am vorbit cu colegul @tzucky (in a carui comanda de grup m-am inscris pentru un combo mai ieftin) sa-i platesc eu costurile mele pentru comanda de grup, colegul interesat, imi va plati mie comanda mea si dupa confirmarea platilor si sosirea coletelor, tzucky va expedia rasnita colegului care mi-a platit mie, eu pastrand rasnita din comanda de 250e.In tot acest timp, colegul  va face parte din grupul WhatsApp creat de tzucky si va urmari statusul comenzii. Celelalte reglaje financiare din cadrul grupului nostru, urmand a fi facute intre mine si tzucky. 
Daca sunt colegi interesati, sa anunte pe acest topic. Ordinea de discutii in PM va fi cea de inscriere pe topic.Pentru transparenta si evitarea discutiilor neplacute, intai va inscrieti pe topic si apoi trimiteti PM. 
Colegul interesat se va supune acelorasi riscuri la care ne supunem toti cei care am aplicat in grup buy.
 
Dacă e cineva interesat de oferta lui Eugen, mâine la ora 7 seara grupul nostru are un call in care lămurim toate necunoscutele și eventualele riscuri care rezida din acest group buy.
Mai avem și câteva manuale disponibile. Dacă te interesează, hai alături de noi in povestea asta, și vei fi printre primii aproximativ 3000 de posesori de Arco.
Deci, dacă visezi la un Combo la 266 euro sau la o manuala la vreo 85, PM la mine pentru detalii.
Mulțumesc.


Sent from my iPhone using Tapatalk
La Pavoni Europiccola 2006 | NAKED Profiling Kit | IMS all the way | Arco (de vanzare) | Baratza Sette 270 v2 | Brewista Smart Scale 1 | Concept-Art tampers | To be continued...
 
Mergand pe ideea de optimizare a lui renatoa, am incercat sa gasesc de unde e fiecare. M-a luat durerea de cap. Va rog completati ce nu am gasit si ma ocup de optimizare Smile

1 renatoa Craiova
2 R4du Bucuresti
3 mihnea27 Bucuresti
4 coffeemilk ?????
5 G. Serban Sibiu
6 incult Bucuresti
7 Adrian@ Dragasani

1 sorinherea Brasov
2 CosminN Sibiu
3 miro Alba Iulia
4 KrisssKros Ploiesti
5 Yuki Brasov
6 Jethro Bucuresti
7 vladopris Alba Iulia/Cj

1) vladdooo Bucuresti
2) lracu Iasi
3) claudiur Bucuresti
4) Gabriel B. ??????
5) allex06 ???????

6) adipanaitiu Bucuresti
7) Vali ??????

tzucky Bucuresti
Adriahno Brasov
razvanli Bucuresti
Radu Liviu ?????
junioru11 ?????

Eugen16 Iasi
Rala Oradea
Espresso: Aram, Flair, Rok. Brew: AeroPress, April, Cafec, Canadiano, Delter, E&B, Gina, Hario, Kalita, Orea. Moka: Araku, E&B, Stelton. Ibric: Soy.
Grind: Aergrind, Arco, Comandante, Hario, Rok. Kettle: Brewista, Fellow, Hario, Takahiro.
 
La mine: Gabriel B si Vali Bucuresti, allex06 Sibiu
Pt manuale mai am: cradun Bucuresti, d2florin Iasi si Infamous Constanta
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Mihnea, mulțumesc de efort. Eu sînt din București, apare la profil.
Kinu M47, ROK, Expobar Brewtus IV-R
 
Junioru11 bucuresti, in echipa mea.


Sent from my iPhone using Tapatalk
La Pavoni Europiccola 2006 | NAKED Profiling Kit | IMS all the way | Arco (de vanzare) | Baratza Sette 270 v2 | Brewista Smart Scale 1 | Concept-Art tampers | To be continued...
 
La mine nu are importanță, sper să nu fie mare deranjul pentru @renatoa să pună un pachet în plus. Smile
Gaggia Classic 2012 & ARCO 2in1
 
  


Forum Jump:


Browsing: 2 Guest(s)