Hello There, Guest! Login Register


Achizitionare lapte Alpro for professionals

#1
Salutare,

Am avut placerea in weekend sa ajung prin Oradea si sa incerc la Ristretto, cappuccino facut cu lapte Alpro for Professionals din Migdale si Cocos. La un moment dat, am incercat toate tipurile de lapte vegetal si efectiv nu mi-a placut si nici nu reuseai sa faci o spuma decenta. Cappuccino baut a fost wow, tinand cont ca e facut cu lapte vegetal.

Stiti cumva de unde se pot achizitiona produsele Alpro for Professionals?
Apropo, felicitari Ristretto Oradea pentru ceea ce faceti! Mi-a placut foarte mult si espresso dar si ospitalitatea voastra.

Eu am cautat pe net dar nu am gasit un furnizor, cei de la Ristretto ziceau ca doar in regim horeca se aduce...

Mersi,
Ovi
Expobar Brewtus IV | Eureka Olympus 75E Titanium Burrs
 
Reply
#2
Ai cautat in Mega Image? Poti incerca si cu cele de la Olympus.
Aeropress, V60, Kalita wave, Kinto 01, Hario Syphon, Gabi Master A, Comandante Nitro blade, Hario v1 scale, Acaia Pearl, Acaia Lunar,  Synesso, Mythos 1
 
Reply
#3
(08-10-2018, 13:00)Ernest Valentin Wrote: Ai cautat in Mega Image? Poti incerca si cu cele de la Olympus.

Mersi, pe site la ei nu am gasit si varianta for professionals, dar o sa incerc si in magazin. La cei de la Olympus nu vad sa aiba vegatal...
Expobar Brewtus IV | Eureka Olympus 75E Titanium Burrs
 
Reply
#4
Gama pro de la alpro intr-adevar e cel mai accesibila pprin canale horeca, si nici aceea toata. Au fost mari peripetii pana au adus "soya for pro" in romania....
Aeropress, V60, Kalita wave, Kinto 01, Hario Syphon, Gabi Master A, Comandante Nitro blade, Hario v1 scale, Acaia Pearl, Acaia Lunar,  Synesso, Mythos 1
 
Reply
#5
Alpro nu este o firma de incredere cel putin pentru mine ... firme care le gasesti in supermarket fac tot felul de scursuri care sunt si periculoase si se cheama bauturi cu migdale sau cu soia etc ... am un copil alergic la proteina din lapte. Ti-as recomanda sa incerci (poate obtii ceva)  sanovita sau daca nu la magazine speciale care aduc produse din alte tari spania sau italia cu produse care nu le gasesti in market.
Quick Mill Silvano Evo || Eureka Atom 65
 
Reply
#6
Revin si eu in curand cu pareri despre chestii mai naturale Smile Doar ce l-am "montat" pe blat...

#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#7
Salut.

Am găsit eu din asta din cocos și din migdale parca. La Selgros.
Din păcate nu mi-a plăcut nici unul
Lelit Bianca, Honne Home, Kinu 47, Kompresso
Past:Gaggia Clasic, VBM Domobar Jr, Vario home
 
Reply
#8
(09-10-2018, 19:40)CatalinNegrila Wrote: Salut.

Am găsit eu din asta din cocos și din migdale parca. La Selgros.
Din păcate nu mi-a plăcut nici unul

Catalin ai gasit varianta for professionals (care are poza cu latte art)?

mersi fain
Expobar Brewtus IV | Eureka Olympus 75E Titanium Burrs
 
Reply
#9
(10-10-2018, 10:13)magicianu Wrote:
(09-10-2018, 19:40)CatalinNegrila Wrote: Salut.

Am găsit eu din asta din cocos și din migdale parca. La Selgros.
Din păcate nu mi-a plăcut nici unul

Catalin ai gasit varianta for professionals (care are poza cu latte art)?

mersi fain 
Pai parca asta era intrebarea. Evident ca varianta aia am gasit-o. Dar repet, nu recomand decat in cazuti extreme sau daca aveti cafea proasta. Schimba gustul cafelei in mod iremediabil in special ala de cocos si nu se merita daca aveti o cafea buna
Lelit Bianca, Honne Home, Kinu 47, Kompresso
Past:Gaggia Clasic, VBM Domobar Jr, Vario home
 
Reply
#10
Blush Mersi Catalin

Incerc sa multumesc sotia Smile M-am uitat si eu la ingrediente si ce pun acolo si intradevar nu e o optiune tocmai buna.

(10-10-2018, 11:16)CatalinNegrila Wrote:
(10-10-2018, 10:13)magicianu Wrote:
(09-10-2018, 19:40)CatalinNegrila Wrote: Salut.

Am găsit eu din asta din cocos și din migdale parca. La Selgros.
Din păcate nu mi-a plăcut nici unul

Catalin ai gasit varianta for professionals (care are poza cu latte art)?

mersi fain 
Pai parca asta era intrebarea. Evident ca varianta aia am gasit-o. Dar repet, nu recomand decat in cazuti extreme sau daca aveti cafea proasta. Schimba gustul cafelei in mod iremediabil in special ala de cocos si nu se merita daca aveti o cafea buna
Expobar Brewtus IV | Eureka Olympus 75E Titanium Burrs
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)