Hello There, Guest! Login Register


Achizitie vaselina Molykote Compund 111

#61
vrea cineva sa share-uiasca un tub?
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
#62
Asa cum am spus as intra si eu dar nu stiu daca si cum s-o folosesc.
Ma poate lamuri cineva va rog?
QuickMill QM67,  MK E65S, tamper si distribuidor Bravo
 
#63
(14-02-2018, 13:40)pacala Wrote: Asa cum am spus as intra si eu dar nu stiu daca si cum s-o folosesc.
Ma poate lamuri cineva va rog?

Uite aici indicatii: http://www.frcndigital.com/coffee/HowToE61LUBE.html
Honne, Wilfa Uniform + SSP, Aergrind, Bezzera Aria
 
#64
Multumesc pentru mobilizare, tocmai ce am confirmat comanda prin e-mail vanzatorului Smile 

Toti cei care au fost fermi sunt pe lista, o reiau pentru a ma sigura ca informatiile sunt corecte:

1. adiszep - 1 buc
2. KrisssKros - 2 buc
3. cradun - 1 buc
4. NicuBog - 1 buc
5. laurstef - 1 buc
6. MihaiV - 1 buc
7. daniel - 1 buc
8. Dot - 1 buc
9. Eu - 1 buc

Total 10 bucati cat am comandat Smile 

Nu astept confirmare ci doar daca am facut vreo eroare va rog sa imi spuneti.

KrisssKros va ridica de la Ploiesti cele 2 tuburi, iar restul le voi primi la Bucuresti cu plata Ramburs.

Pentru cei din Bucuresti stabilim de comun acord un punct pentru livrare, pentru restul le pun punctual la curier, dar discutam aceste aspecte in privat.

(14-02-2018, 12:57)vladdooo Wrote: vrea cineva sa share-uiasca un tub?

daca nu se ofera nimeni sa faca share te poti baza pe mine pentru o cantitate micuta Big Grin   pentru test, macar sa iti faci o parere despre acest produs
Brasilia Mini SB | Macap M42M
Elektra Leva S1 '85 | Kinu M 47
 
#65
Colegul Cradun a avut amabilitatea sa ndice un link. Am vazut ca nu este asa complicat. Din pacate abia cum am avut access la forum.

Prea tarziu sa fiu adaugat la lista? 11 in loc de 10 este o problema?
QuickMill QM67,  MK E65S, tamper si distribuidor Bravo
 
#66
Scriu de dimineața si te anunț.

In oferta era scris comanda minima 10 buc....


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brasilia Mini SB | Macap M42M
Elektra Leva S1 '85 | Kinu M 47
 
#67
(14-02-2018, 22:12)pacala Wrote: Colegul Cradun a avut amabilitatea sa ndice un link. Am vazut ca nu este asa complicat. Din pacate abia cum am avut access la forum.

Prea tarziu sa fiu adaugat la lista? 11 in loc de 10 este o problema?


Răspunsul primit a fost “multiplu de 10 “



Sent from my iPhone using Tapatalk
Brasilia Mini SB | Macap M42M
Elektra Leva S1 '85 | Kinu M 47
 
#68
Mi se pare cam ciudat - mai ales dupa acel 'comanda minima  10' - dar asta  este, clientul nostru stapanul nostru...
Din ce in ce mai surprins (placut!) de comerciantii din Romania.

Nu vreau sa deturnez thread-ul dar sa va spun de experienta Mobexpert saltele:
Eu: as dori sa stiu daca pot incerca salteaua pentru cateva nopti dupa livrare?
Ei: da sigur, dar sa nu o desfaceti din ambalajul de plastic
Eu: pai cum sa dorm pe plastic? Cum pot sa-mi dau seama daca este suficient de racoroasa, daca nu incinge insuportabil?
Ei: puteti sa o desfaceti din punga dar la retur va tebui sa achitati o penalizare pentru refatetare
Eu: OK, cam ce ar insemna asta?
Ei: 50% din preturl saltelei

Era vorba de o saltea Serta, New York, King size in valoare de 6000 lei . Proba m-ar fi costat 2-3 nopti cazarea la hotel de 5 stele all inclusive, in conditiile in care intr-o tara normala salteaua este inlocuita "no questions asked" pentru o denivelare de cel putin 1 1/2 inch intr-un interval de chiar pana la 10 ani. Experienta proprie dupa aproximativ 2 ani si jumatate: venit, masurat denivelare, trimis a doua zi saltea noua, ridicat cea veche....



Poate vrea cineva sa share-uiasca, asa de gust?
QuickMill QM67,  MK E65S, tamper si distribuidor Bravo
 
#69
(15-02-2018, 18:58)Ciprian Wrote:
(14-02-2018, 22:12)pacala Wrote: Colegul Cradun a avut amabilitatea sa ndice un link. Am vazut ca nu este asa complicat. Din pacate abia cum am avut access la forum.

Prea tarziu sa fiu adaugat la lista? 11 in loc de 10 este o problema?


Răspunsul primit a fost “multiplu de 10 “



Sent from my iPhone using Tapatalk 

Hai ca rezolvam si pentru tine cu un 1 tub daca esti interesat in continuare Smile 

Am primit acumt din partea furnizorului raspuns "Pretul aprox. este 75 lei per buc, cu TVA, transport si ramburs inclus. Pret total 20 buc = 1500 lei."

Din pacate a facut o confuzie si in loc sa aduca doar 10 tuburi a comandat 20 Smile 

Deci daca mai sunt si altii interesati chiar ii rog sa spuna, as vrea sa il ajut sa isi vanda toata cantitatea comandata.

Mai sunt disponibile 9 tuburi dupa ce confirma colegul Pacala .

Multumesc
Brasilia Mini SB | Macap M42M
Elektra Leva S1 '85 | Kinu M 47
 
#70
Iau si eu un tub. Mersi
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
#71
Prețul e aprox 75 sau fix 75 lei? Smile
Acs Evo leva - Kinu m47 - V60
 
#72
Am pus exact raspunsul lui, probabil cand primeste marfa in functie de curs va calcula si pretul exact.

Nici mie nu imi convine acest raspuns pentru ca as fi vrut sa incep sa strang banutii, mai ales ca vorbim de mai mult de 10 tuburi deja....

Confused
Brasilia Mini SB | Macap M42M
Elektra Leva S1 '85 | Kinu M 47
 
#73
Intrebam ca mi se pare usor amuzanta modalitatea de exprimare:

Pretul aprox. este 75 lei per buc, cu TVA, transport si ramburs inclus. Pret total 20 buc = 1500 lei.

Oricum nu cred ca vor fi probleme in recuperarea banilor. Ma gandesc ca nu ai platit in avans oricum ca atunci era simplu. Cand ai pretul final iti viram banii si atunci virezi mai departe. Simplu Smile. Apoi ne descurcam cu transportul.
Acs Evo leva - Kinu m47 - V60
 
#74
Confirm. Multam frumos ca nu m-ai uitat.
Amuzant totusi cum s-a ajuns la minimum 20....
QuickMill QM67,  MK E65S, tamper si distribuidor Bravo
 
#75
(19-02-2018, 17:48)adiszep Wrote: Intrebam ca mi se pare usor amuzanta modalitatea de exprimare:

Pretul aprox. este 75 lei per buc, cu TVA, transport si ramburs inclus. Pret total 20 buc = 1500 lei.

Oricum nu cred ca vor fi probleme in recuperarea banilor. Ma gandesc ca nu ai platit in avans oricum ca atunci era simplu. Cand ai pretul final iti viram banii si atunci virezi mai departe. Simplu Smile. Apoi ne descurcam cu transportul.


Dacă plăteam in avans nu mai aveam nici un dubiu si nici nu se comandau 20 de bucăți

Da ce sa faci, dacă nu am vorbit pe valoare finala cum nici acum nu o știm ... am ajuns aici.

In concluzie mai sunt disponibile 8 tuburi


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brasilia Mini SB | Macap M42M
Elektra Leva S1 '85 | Kinu M 47
 
#76
Iau si eu un tub.Multumesc.
Profitec Pro 700, K30 Vario, Kinu M47, diverse accesorii. 
 
#77
(19-02-2018, 18:27)TValentin Wrote: Iau si eu un tub.Multumesc.


Si eu mulțumesc

Mai rămân 7 bucăți


Sent from my iPhone using Tapatalk

(19-02-2018, 17:55)pacala Wrote: Confirm. Multam frumos ca nu m-ai uitat.
Amuzant totusi cum s-a ajuns la minimum 20....


Da si eu încerc sa înțeleg ecuația : la piața un om îți cere 10 mere, după care te întreabă dacă poți sa ii dai 11, tu ii zici ca doar multiplu de 10 si el îți spune ca rămân 10, comanda ferma


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brasilia Mini SB | Macap M42M
Elektra Leva S1 '85 | Kinu M 47
 
#78
si eu unul
DC Studio/Honne Home
PAST-Expobar Brewtus IV, Honne Home,CEADO E5P,ESPRO Tamper , Felicita Scale,IMS vs VST,Motta Distribution Tool
Lelit41TEM,Lelit43MMI
 
#79
(19-02-2018, 19:28)Yuki Wrote: si eu unul


Mulțumesc ,

Mai sunt 6 disponibile


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brasilia Mini SB | Macap M42M
Elektra Leva S1 '85 | Kinu M 47
 
#80
Smile  astazi soseste marfa si am stabilit sa o primesc marti, costul final este de 75 de lei pentru Bucuresti (cu TVA repsectiv transport)  am primit urmatorul raspuns de la furnizor "Salut, Costul este de 75 lei /buc. Sa zicem 15 buc. deci ramburs 1125 lei. Daca gasesti mai mult de 15 sau te hotarasti sa le iei pe toate 20  luni e ok pretul e cel fixat de 75 lei inmultit cu nr de bucati, dar pt. restul care raman pe stoc pretul va fi de 100 lei/buc si fara costuri de expediere si ramburs incluse.
O zi buna !"

Pentru cei inscrisi revin diseara in privat cu contul in care puteti face plata si o sa am nevoie de datele de contact, respectiv adresa pentru cei din provincie.

Daca mai sunt persoane interesate este momentul ideal, mai avem disponibile 6 bucati Smile 

Multumesc,
Brasilia Mini SB | Macap M42M
Elektra Leva S1 '85 | Kinu M 47
 
#81
Bună, plata se face la tine? Sunt tentat dar nu știu dacă este ok pt europiccola.
La Pavoni Europiccola, Kinu M47
(Romanian is not my native language, sorry for my mistakes)
 
#82
(22-02-2018, 10:37)micrenda Wrote: Bună, plata se face la tine? Sunt tentat dar nu știu dacă este ok pt europiccola.


Da , strâng eu bănuții si fac plata ramburs pentru toată comanda .

Pentru București stabilim in privat unde ne întâlnim Smile

După cum s-a discutat este in topul vaselinelor folosite de membrii forumului mai ales pentru aparatele cu levier


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brasilia Mini SB | Macap M42M
Elektra Leva S1 '85 | Kinu M 47
 
#83
Cer scuze, am vrut sa intreb dacă "ridicarea se face la tine" dar am văzut ca mai răspuns. Te rog sa îmi trimiti și mie IBAN pt plata.
La Pavoni Europiccola, Kinu M47
(Romanian is not my native language, sorry for my mistakes)
 
#84
Am trimis PM catre toti cu detalii despre plata, sper ca nu am omis pe nimeniSmile

Daca vreti Molykote si nu ati primit PM va rog sa imi spuneti, eu am luat in calcul:

1. adiszep - 1 buc
2. KrisssKros - 2 buc
3. cradun - 1 buc
4. NicuBog - 1 buc
5. laurstef - 1 buc
6. MihaiV - 1 buc
7. daniel - 1 buc
8. Dot - 1 buc
9. vladdooo - 1 buc
10. pacala  - 1 buc
11. TValentin  - 1 buc
12. Yuki  - 1 buc
13. micrenda - 1 buc
14. ekivoc  - 1 buc
15. pmircea  - 1 buc
16. Eu - 1 buc
Totatal 17 bucati 

Mai sunt doar 3 tuburi disponibile.

Seara faina
Brasilia Mini SB | Macap M42M
Elektra Leva S1 '85 | Kinu M 47
 
#85
E pacat sa ramana, ca poate se altereaza...asa ca daca mai e vreuna, as vrea si eu, sa fie acolo.  Big Grin
Expobar Brewtus IV, HONNE, Kinu M-47, pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, site VST + IMS
In trecut: Gaggia Pure, Lelit PL41 TEM, Lelit PL 043MM
 
#86
@Ciprian You reached your message quota

Cred ca trebuie sa golești și Trash
La Pavoni Europiccola, Kinu M47
(Romanian is not my native language, sorry for my mistakes)
 
#87
(23-02-2018, 00:01)micrenda Wrote: @Ciprian You reached your message quota

Cred ca trebuie sa golești și Trash

Angel aveti perfecta dreptate, la trash nu m-am gandit si nu intelegeam de ce nu se creeaza spatiu dupa ce stergeam din mesaje ... am facut spatiu acum  Smile

(22-02-2018, 23:16)sorin2505 Wrote: E pacat sa ramana, ca poate se altereaza...asa ca daca mai e vreuna, as vrea si eu, sa fie acolo.  Big Grin


Avem Sorin si pentru tine

Ba chiar mai sunt 2 disponibile dacă mai vrea cineva


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brasilia Mini SB | Macap M42M
Elektra Leva S1 '85 | Kinu M 47
 
#88
Salut, 

Ciprian vreau si eu un tub.
Merci!
La Marzocco Linea Mini, Honne, Kinu 
 
 
#89
+1 aici, multumesc
La Pavoni, Mazzer
 
#90
Eugen26bubucalu v-am trecut pe lista care tocmai a ajuns la 20 Smile declar coamanda inchisa  36
Brasilia Mini SB | Macap M42M
Elektra Leva S1 '85 | Kinu M 47
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)