Hello There, Guest! Login Register


Achizitie rasnita

#1
Salutare tuturor. Sunt beginner in aceasta arie, doresc sa ajung la un rezultat bun cat mai repede. Vreau sa achizitionez o rasnita care impreuna cu un silvia sa faca treaba buna pentru 1-2 shots si 2 cafele cu lapte/zi. Nu am o problema daca e manuala sau second insa imi doresc sa ma incadrez intr-un buget de 1500+-.

M-am uitat sa fie stepless si ideal cu recipientul de cafea cat mai mic.

Deocamdata m-am uitat la Kinu phoenix si Macap m2m.

Daca aveti mai multe recomandari, ar fi super.



Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Bianca V3, Silvia V5(de vanzare), Kinu Phoenix, Sette 270Wi
 
Reply
#2
Pai care sunt lucrurile care primeaza pt tine?
Bugetul - ia un Phoenix.
Comoditatea - ia o electrica cu sau fara timer.
Ar mai fi si Eureca Mignon in acest buget (vezi tablou reduceri).
Filtroman infocat
V60 | Aeropress | Comandante Trailmaster X25 | Cafflano Krinder (de vanzare)
 
Reply
#3
(24-05-2020, 22:06)slavic1983 Wrote: Pai care sunt lucrurile care primeaza pt tine?
Bugetul - ia un Phoenix.
Comoditatea - ia o electrica cu sau fara timer.
Ar mai fi si Eureca Mignon in acest buget (vezi tablou reduceri).

Mi-as dori sa ma incadrez in bugetul propus +-, prefer sa fie un upgrade ulterior daca e cazul.
Ma astept sa am cateva optiuni fiind vorba si de rasnite second.
Orice recomandare e bine-venita.

Legat de Phoenix, am fost destul de hotarat pentru ea, insa din punct de vedere al constructiei as fi preferat m47 classic.
Daca gasesc o electrica cu performante apropiate de phoenix care are reviews bune, as alege-o pentru datile cand trebuie sa fac mai mult de 3-4 coffees (musafiri).

De exemplu de curand mi-a scris un coleg legat de Ceado E5p second, rasnita despre care am inceput sa ma informez.
Iau in calcul si Eureka specialita, am uitat de ea, mersi de recomandare.
Bianca V3, Silvia V5(de vanzare), Kinu Phoenix, Sette 270Wi
 
Reply
#4
Salut,
Legat de Phoenix, sa stii ca daca nu e "toata din fier" cum e classic-ul, nu inseamna ca e proasta. Din contra, este mult mai usoara si manevrabila.
Eu o folosesc de o luna si sunt foarte multumit de ea, iar garantia de 5 an/650 kg cafea este sufieciena pentru mine (2-4 cafele pe zi). Cu reducerea de pe forum e 700 de lei, iar la banii astia nu gaaesti ceva mai bun.
Lelit Bianca V2, Honne, Kinu M47 Phoenix, Bravo Tools, Felicita Arc, VST baskets
 
Reply
#5
Pana la urma am ales Phoenix, astept sa il primesc zilele urmatoare.
Multumesc pentru sfaturi.
Bianca V3, Silvia V5(de vanzare), Kinu Phoenix, Sette 270Wi
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)