Hello There, Guest! Login Register


Vand Lelit PL41TEM Anna

#1
Salut,

Vand Lelit PL41TEM Anna, achizitionat in 2019 prin intermediul forumului. A fost mangaiat, alintat si curatat conform. S-a folosit la 2 espresso/zi si cam 3/zi in weekend, fara frotare de prin 2020 dar funcționează fara probleme.
Este setat offset-ul la 6 si valva OPV la 8.5bar din fabrica.
L-am spalat cu Pully Caff o data/luna, backflush-uri dupa fiecare espresso, decalcifiere cam 2/an cu sare de lamaie. Am avut o singura problema la PID de la un tranzistor sau ceva de genul si l-am rezolvat cu ajutorul colegului Vdub, am expus rezolvarea pe topicul aparului dedicat, de atunci nici o problema cu PID-ul. S-a impuscat putin cand am umblat la PID, se vede intr-o poza incercuit dar este aproape insesizabila si nu influențează negativ cu nimic.
Vine insotit cu toate accesoriile din fabrica, tamper Lelit 57.35 , perie, sitele, portafiltru 2 iesiri. S-a folosit cu apa filtrata printr-o cana Aquaphor cu filtru carbune, nu am avut niciodată apa maloasa sau cu miros in rezervor, indiferent cat l-am lasat la incalzit.
S-au schimbat recent furtunele tur-retur deoarece s-au îngălbenit, garnitura de jos la grup, garnitura de silicon grup, rezervorul este in regula.

Vine cu următoarele accesorii extra :
- portafiltru fara fund cu sita Ascaso 14-20gr.
- sita dus Ascaso.
- screen mesh (foarte util d.p.m.d.v).
- WDT tool printat de colegul Djon cu sigla Lelit.
- Nivelator Motta 57mm ( intra fara probleme in portafiltru).
- set 2 O-ringuri grup jos si unul pentru partea superioara a grupului (nu am schimbat-o niciodată ca nu a fost nevoie).
Prețul cerut 2100 lei. Am doar cutia originala, nu si spuma cu care venea. Prefer predare personala in București cu proba dar pot trimite in tara doar cu plata transportului in avans care pica in sarcina cumpărătorului!
Motivul vanzarii: doresc sa trec la un levier.
Pentru orice informație adiționala va stau la dispoziție pe mesagerie.
Mulțumesc![Image: 7d4142fa0b57838a2b15d0743cea7a33.jpg][Image: d85f9f3093394a991485061294b6bba6.jpg][Image: 1066b6af69b0afa5946d063411de1ab9.jpg][Image: 72010ccd23f2f2a7b18d847f707a2fe9.jpg][Image: 92612d38aa912c660b034f107589d26e.jpg][Image: a22e3af3a27218fa5dbe7b78ff8bb3fe.jpg][Image: 20bcf6035f7758663b4defc3fbfc9375.jpg][Image: b736ebad7f3aefd40d911e099a1869b8.jpg]
La Pavoni Professional fully upgraded/Niche Zero/Cafflano Kompresso/
Past: Lelit PL41TEM
 
Reply
#2
Update!

Pompa a fost schimbata in vara lui 2022 cu un model EX4 cu debit mai mic si vine cu inel dozare si sita blind de care am uitat sa o adaug in anunt! [Image: 4ad97e4d1bedabf14ec2c91fda7c312f.jpg]
La Pavoni Professional fully upgraded/Niche Zero/Cafflano Kompresso/
Past: Lelit PL41TEM
 
Reply
#3
Up! Așteaptă in cutie noul proprietar, 2050 lei tot pachetul!
La Pavoni Professional fully upgraded/Niche Zero/Cafflano Kompresso/
Past: Lelit PL41TEM
 
Reply
#4
Salut, aș fi eu interesat de nivelatorul Motta dacă îl vinzi separat.
 
Reply
#5
Salut. Momentan nu dau nimic separat, as vrea sa dau tot pachetul. Daca nu se va vinde intr-un timp rezonabil probabil voi face update la anunt cu ele separat. Mulțumesc!
La Pavoni Professional fully upgraded/Niche Zero/Cafflano Kompresso/
Past: Lelit PL41TEM
 
Reply
#6
Up! Valabil in continuare, așteaptă stapan!
La Pavoni Professional fully upgraded/Niche Zero/Cafflano Kompresso/
Past: Lelit PL41TEM
 
Reply
#7
Salut,

Întrucât pachetul nu s-a vandut pana acum m-am hotărât sa il vand separat astfel:
- Lelit PL41TEM impreuna cu tamperul Lelit 57.35, portafiltru 2 iesiri Lelit, sita blind, sitele pachet, sita grup stock, peria, tamperul plastic, cupa, O-ringurile de mai sus - 1800 lei;
- Portafiltru fara fund 57mm - 150 lei
- Sita Ascaso 14-20gr - 60 lei
- Sita grup Ascaso - 80 lei
- Inel dozare 57mm din inox redus la strungar (am 2 bucati) - 50 lei/bucata
- Nivelator Motta 57mm incape perfect in sita Ascaso - 100 lei
- Wdt tool printat 57mm - 60 lei
- Mesh screen 57mm - 50 lei

Plata transportului cade in sarcina cumpărătorului si se va achita in avans. Pentru orice detaliu va stau la dispoziție pe mesagerie. Mulțumesc!
La Pavoni Professional fully upgraded/Niche Zero/Cafflano Kompresso/
Past: Lelit PL41TEM
 
Reply
#8
Salut again, sunt eu interesat de portafiltrul fără fund.
 
Reply
#9
Salut Robert, ai mesaj, ne auzim, ms!
La Pavoni Professional fully upgraded/Niche Zero/Cafflano Kompresso/
Past: Lelit PL41TEM
 
Reply
#10
Salut. Daca mai e valabil, sunt interesat de portafiltru bottomless, sita grup simesh screen. Mersi


Sent from my iPad using Tapatalk
STONE LITE, VARIA VS3 2nd gen, WACACO Nanopresso 
 
Reply
#11
(18-07-2023, 23:06)norbertianko Wrote: Salut. Daca mai e valabil, sunt interesat de portafiltru bottomless, sita grup simesh screen. Mersi


Sent from my iPad using Tapatalk
Salut, ai PM, ms!

Update :
Portafiltru fara fund a plecat spre Robotelu97, restul sunt valabile. Mulțumesc!
La Pavoni Professional fully upgraded/Niche Zero/Cafflano Kompresso/
Past: Lelit PL41TEM
 
Reply
#12
Update:

Portafiltru bottomless vândut 150 lei catre Robotelu97.
Nivelatorul, puck screen si WDT-ul vândute userului mpvlad preț 180 lei. Sa le folosească sanatosi.
Update pret Lelit Pl41Tem 1750 cu accesoriile specificate mai sus. Mulțumesc!
La Pavoni Professional fully upgraded/Niche Zero/Cafflano Kompresso/
Past: Lelit PL41TEM
 
Reply
#13
Up! Inca valabil!
La Pavoni Professional fully upgraded/Niche Zero/Cafflano Kompresso/
Past: Lelit PL41TEM
 
Reply
#14
Vândut la prețul de 1600 lei catre userul vladut50 , s-a inclus si sita portafiltru + grup Ascaso. Sa il stapaneasca sanatos. Se poate închide. Mulțumesc de găzduire!
La Pavoni Professional fully upgraded/Niche Zero/Cafflano Kompresso/
Past: Lelit PL41TEM
 
Reply
#15
Multumesc! Espressorul arata ca nou. Tranzactia a decurs fara probleme. Foarte multumit!  Wink
Lelit PL41-TEM; G-Iota DF64 V4; Timemore Black Mirror Nano
 
 
Reply
#16
Salut, mai ai ceva accesorii?
 
Reply
#17
Salut, mai am un tamping station si 2 inele dozaj inox, ai PM, ms!
La Pavoni Professional fully upgraded/Niche Zero/Cafflano Kompresso/
Past: Lelit PL41TEM
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)