Hello There, Guest! Login Register


Tigari de foi

#1
Mai mare rusinea, nu gasesti pe grup de atatia ani, un fumator serios. Intodeauna cafeaua s-a asociat cu tigara, mai mult decat cu orice alt produs. 
Eu am fost un mare fumator, dar acum 15 ani am trecut pe tigara electronica si nu am mai pus gura pe nici o tigara. Mai mult, nu suport fumul de tigara, simt un fumator de la 10 metrii.
Bineinteles ca rar s-a intamplat sa nu fie o cafea bauta cu vaporii de electronica langa aceasta. 
Implinind insa un nr. de ani rotunzi, am zis ca este cazul sa marchez cumva evenimentul si am intrebat intr-un magazin specializat, ce tigara de foi recomanda unui nefumator, ceva light si fara arome tampite, doar tutun. Mi-a recomandat tigari de foi Romeo y Julieta Puritos. Am dat foc si spre surprinderea mea, exact aroma la care ma asteptam, light, fara zgarituri pe gat, gust de tutun. Mai surprins am fost ca nici macar nu am tusit, cum fac fumatorii incepatori. Tigara decenta, pret decent,poti sa o termini la un Aeropress fara efort.
Cand am terminat pachetul de 5 bucati, m-am intors la magazin, dar nu mai aveau si mi-au indicat sa cumpar tigarete Romeo y Julieta Mini-10 buc. in pachet. Cu totul altceva, tari, sfarmicioase, m-a durut capul de la ele.
Deschid in consecinta un topic despre experinta celor care fumeaza,chiar ocazional, asa ca mine, tigari de foi, accesibile din toate punctele de vedere, sa invatam din experienta colectiva ce mai este bun pe segmentul acesta de piata.
AeroPress,Cafflano Kompresso,Staresso Mirage SP300,Eureka Mingnon Specialita 15BL,1Zpresso Q2 7 core burr 
 
Reply
#2
Si eu tot pufaitor sunt, ocazional la bere sau cafea. De obicei fumez toscanelo gialo, mai imi plac si djarum de cirese sau toscanito.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Lelit PL91T & MahlkonigVario Grinder.
 
Reply
#3
Cum sunt, tari, moi? Aromele sunt puternice?
AeroPress,Cafflano Kompresso,Staresso Mirage SP300,Eureka Mingnon Specialita 15BL,1Zpresso Q2 7 core burr 
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)