• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

Site pentru Lelit PL41, Precision Competition Filter 57mm

Dupa cum stiti din topicul dedicat, am gasit in sfarsit o solutie viabila pentru site performante de 18-19g compatibile Lelit (57mm). Fotografiile sunt aici.

Beantec ne-a ajutat cu un import de la fabrica Ascaso, astfel ca pretul final obtinut va fi de 40 lei+transport pentru modelul de sita dubla Precision Competition Filter. 

Pentru ca e prin in concediu Cosmin, am deschis eu acest topic, ca sa ne grabim. Va rog sa va inscrieti aici, precizand orasul sau orasele preferate pentru livrare. In 7-10 zile am sa-l rog pe Beantec sa faca o centralizare pe zone, astfel incat sa se trimita mai multe site spre acelasi oras, micsorand costurile de expeditie.

Sau, daca exista alte idei, spuneti. Sitele pot sosi in Romania la sediul Beantec dar tot ar implica un Fan Curier  suplimentar catre tara, deci e foarte posibil ca trimiterea direct din Germania spre grupuri de espressomani din diverse orase sa fie mai ok.
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
Multumim Lyvyoo pentru ajutor! Eu vreau una sigur. Ai idee daca sunt rezultate sigure mai bune cu aceasta sita? Pentru Braila cum facem cu expedierea?
Lelit PL41e, shower screen IMS Competition, Anfim Best, Saeco Poemia 8323, Hario Skerton

Reply
Doresc si eu 1.
Sita nu face minuni, prin simplu fapt ca intra 1 g de cafea in plus, modifica usor coordonatele. Finisajele sunt de asemenea superior calitative fata de sita dubla originala.
Sm 85s,macap m2m, gene CRB 101

Reply
Poate in saptamana ce urmeaza se mai aduna si braileni... Beantec va interveni cu restul detaliilor de acest tip.
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
Una vreau si eu, in Pitesti.Multumesc!

Reply
Ptr Timișoara una bucata, va multumesc anticipat cu stima......

moderator edit: nu pune date personale pe forum.
lelit 41 tem powered by vladislav, sita precision competition, tamper lelit, fake OCD 3D printed, pitcher motta, rasnita msj

Reply
Vreau si eu una in Bucuresti.Multumesc.
Lelit 41 TEM, Ascaso i-mini i1, Kinu M47, tamper dinamometric Macap CPM-1. 

Reply
Una in Hunedoara. Multumesc.
Lelit PL043MMI, Lelit PL41TEM, Lelit Tamper Inox PL100

Reply
Si inca una la Timisoara
Lelit PL41TEM, Honne (stripped down)/Ceado E5P/Kinu M47, HUKY 500

Reply
Și încă una la Timișoara, conducem detașat Smile
Lelit PL41TEM | Ascaso Mini i2 | Aeropress | Hario Mini | Alte acareturi (tamper, pitcher, OCD replica)

Reply
Si inca una pentru Bucuresti, multumesc!

Reply
Salut, vreau si eu o sita pentru Bucuresti. Multumesc.
lelit pl41tem, lelit pl100, mahlkönig vario, aeropress, porlex tall

Reply
+1 pentru Bucuresti

Multumesc
Lelit PL41TEM / Hario Skerton

Reply
Salut + 1 Iași
Lelit41TEM,OE Lido E .

Reply
Uite asa mai cunoastem si noi colegi cu 1-5 postari  Smile

Reply
Pentru că mă simt, încerc si o justificare [Image: smile.gif] Până acu' n-am avut nimic de zis, doar de citit [Image: smile.gif] Papilele mele vă mulțumesc că existați, bugetul meu în schimb... [Image: 2.png]  [Image: smile.gif]
Lelit PL41TEM | Ascaso Mini i2 | Aeropress | Hario Mini | Alte acareturi (tamper, pitcher, OCD replica)

Reply
le dublam productia la ascaso Smile
lelit 41 tem powered by vladislav, sita precision competition, tamper lelit, fake OCD 3D printed, pitcher motta, rasnita msj

Reply
Salutare,  1 in Alba Iulia.
Multumesc.

Reply
1 bucată la Cluj. Mulțumesc.
Lelit PL41 E, Kinu M38, Lelit PL100

Reply
+1 Iasi.
Lelit PL41TEM + Mahlkonig Vario + Hario Mini Mill +  tamper full inox, prajitor GeneCafe

Reply
+1 Suceava (iasi in ultima instanta)
Lelit PL81T + Kinu 47

Reply
Buna! Una la Tg-Mures

Reply
Fiti atenti ce de Lelit-uri avem pe forum! Cred ca Gaggia Classic si Lelit sunt campioni pe aiciWink
Lelit PL41e, shower screen IMS Competition, Anfim Best, Saeco Poemia 8323, Hario Skerton

Reply
pai sunt cele mai ieftine....Sad

Reply
+1 Timisoara
 Lelit PL41TEM, Ascaso I-mini I1

Reply
+ 1 Timisoara. Merci!
Lelit PL41TEm / rasnita Lelit PL043MMI / tamper Lelit

Reply
ptr TIMISOARA pana acum aveti comanda ferma de 5 bucati

Reply
Salut,

Doresc si eu una pentru BUCURESTI.

Multumesc,
Lelit PL41TEM + Mahlkonig Vario

Reply
vreau si eu doua pt bucuresti

Reply
(09-09-2016, 21:32)Kosta David Wrote: Fiti atenti ce de Lelit-uri avem pe forum! Cred ca Gaggia Classic si Lelit sunt campioni pe aici[Image: wink.gif]

pai sunt cam cele mai ieftine jucarii cu care faci treaba buna. cred ca procentul este si mai mare in favoarea lor la cei care numai citesc forumul dar nu intervin in discutii.
Expobar Leva DB pompa rotativa, Mühle M68, Mahlkonig Vario Home, Gene cafe cbr 101
Home coffee roasting is as fun and easy (or as exacting and technical), as you want to make it!

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)