Hello There, Guest! Login Register


Salutare!

#1
Salutare dragi espressomani,

Desi urmaresc forumul de 3 luni, astazi m-am hotarat sa fac prima interventie Rolleyes.
Prin urmare am atasat doua poze: prima este cea cu echipamentul din dotare, iar cea din urma cu stocul de cafea proaspat prajita (Sarkis/Chocolat/Amore).

"Initierea" mea in tainele espresso-ului a avut loc in Italia, acum 3 ani de zile, unde pot spune cu mana pe inima ca am baut unul dintre cele mai bune espresso si am simtit pentru prima data diferenta uriasa intre asa-zisul "espresso lung" specific cafenelelor noastre si unul intr-adevar autentic.

Nu in ultimul rand tin sa va multumesc pentru toate informatiile utile pe care le postati aici, acestea fiind factorul decisiv in alegerea echipamentului pe care-l detin in prezent.


O seara frumoasa!

LE: Am uitat de latiera (am atasat inca o poza)


Attached Files Thumbnail(s)
           
Expobar Brewtus IV, Sette 270w, Kinu M47, tamper dinamometric Concept Art 58,5 mm
 
Reply
#2
Bun venit!
Sper ca ai schimbat sitele presurizate de pe Classic Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#3
Sigur Smile, la recomandarea ta.
Momentan am unele provizorii nepresurizate si astept comanda cu sita VST de 15g.
Expobar Brewtus IV, Sette 270w, Kinu M47, tamper dinamometric Concept Art 58,5 mm
 
Reply
#4
Bine-ai venit colegu' Smile
Acasa: Lelit PL41TEM/Mazzer SJ//--//Expobar Brewtus IV/Niche Zero
Deplasare: Kinu M47/Flair Signature PRO
 
Reply
#5
Bazaitoarea de licori magice "aduce" cu a mea. Sa le stapanesti sanatos!
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)