Hello There, Guest! Login Register


SAB

#1
salutare, cu toate ca urmaresc de ceva timp forumul, nu aveam inca un echipament  decent pe care sa-l prezint; nu e chiar ce trebuie pt acasa ca si consum, insa pt moment defilez cu el:
SAB Standard Elettronica E96

[Image: 35a51jn.jpg]

[Image: ddcnf8.jpg]
 
ca si caracteristici:
Standard Elettronica E96 1 group
Groups:1
Version:Auto
Boiler:5.00 litres
Weight:37 Kg
Dimensions:38 x 52.5 x 44 cm (W x D x H)
Power:2000 Watt
nu am tinut neaparat sa fie cu volumetric / auto, dar asa a fost sa fie

iar ca rasnita a venit tot cu una SAB, care de fapt e Fiorenzato F5 branduita SAB
http://www.fiorenzato.it/en/prodotto/f5-2/
[Image: 2v3ipzl.jpg]

[Image: 1r3tpz.jpg]
[Image: 2njbyjb.jpg]

La rasnita urmeaza sa-i dau dozatorul jos, dar trebuie sa fac o adaptare in locul lui, in sensul ca ramane o gaura mare in carcasa, nu merge doar sa-i pun un tunel pt cafea si parca nu l-as strica pe asta deoarece este intr-o  stare f buna, sau poate gasesc unul sh de la care sa iau spatele (la dozator).
    vor urma si ceva poze mai de calitate atat cu aparatul cat si cu extractiile, scuze de calitatea acestora, sunt facute cu telefonul
 
Reply
#2
Felicitari pentru achizitie! Ai un mic monstrulet acolo, la cei 5l ai sai!
Sa verifici cutitele ca am impresia ca sunt cele originale si nu cred ca mai dau randament asa mult... Eu am avut o Fiorenzato Doge pe care am vandut-o chiar dupa ce i-am facut revizia. Ideea e ca dupa 5 ani cat fusese folosita de fostul proprietar (uz casnic) trebuiau schimbate si cutitele, iar din cate vad din poze, rasnita ta este din 2009.
Lelit Bianca V3// Compak E8 // Eureka Atom 64// Kinu m47 Phoenix // Cafflano Kompresso
History: Gaggia Classic, Isomac Venus, Eureka Mignon, Mazzer MiniE with SuperJolly burrs, Expobar Brewtus IV
 
 
Reply
#3
ms, intradevar cutitele sunt cam uzate, dar o perioada le mai las asa pana mai termin din achizitii, par sa fie cele originale, reglajul s-a desfacut destul de greu, avea un surub lateral rupt iar cafeaua de sub cutite era destul de cleioasa; dupa o curatare temeinica a iesit la lumina  Cool
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)