Hello There, Guest! Login Register


Reducere 15% la toate cafelele Cascara Coffee Roastery

#1
[Image: rc2TyEf.jpg]

Cascara Coffee Roastery ne ofera 15% reducere permanenta pe tot portofoliul de cafele din website-ul lor -  https://cascaracoffee.ro/  folosind la finalul comenzii cuponul: 
 
ESPRESSOMAN15

Transportul este gratuit peste 200 lei, iar sub aceasta limita costul de livrare va fi calculat automat. Precizare: daca apar erori in site cu privire la calculul transportului sau la plata cu cardul, alegeti varianta transferului bancar si revenim cu factura pe email. 
 
Este posibila si ridicarea personala gratuita in Bucuresti de la sediul din Calea Victoriei 134 si din coffee shop-ul nou deschis pe Mircea Voda 30, doar sa precizati acest lucru in rubrica de comentarii din interiorul comenzii si sa asteptati confirmarea.
Pentru cine este in trecere si nu a parcurs pasii unei comenzi online, Cascara ofera reducerea de 15% si direct in cele doua locatii, precizand codul de discount pentru Espressoman, dar veti putea alege doar din ce cafele sunt disponibile in stoc la acel moment.

Prajirea se face pe comanda dar exista si stocuri in cele doua locatii. Ca sa va fie mai usor atunci cand comandati cafea, Cascara recomanda sa profitati de zilele de prajire si livrare, mai exact:
- marti si miercuri se prajeste cafeaua
- joi si vineri se livreaza coletele
- daca se intampla ca o cafea comandata de voi sa nu se regaseasca in loturile prajite martea si miercurea, se va livra din lotul prajit anterior. Daca aveti alte preferinte precizati in aria de comentarii a comenzii.

Pasionatii home roasteri pot comanda si cafea verde, detaliile putand fi discutate direct cu prajitorii @StefanCascara si @CascaraBianca

Topicul general al prajitoriei este aici.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#2
Cum prajesc cei de la Cascara?
ECM Synchronika cu robinet, DF64V + SSP, M47, ECM S-automatik 64
in trecut: df64, K30, Vario Home, Bezzera BB005, si Bezzera Mitica Top
 
 
Reply
#3
https://www.espressoman.ro/forum/Thread-...#pid197833
Now: Lelit MaraX | Timemore 078S | Timemore Black Mirror | Staresso Mirage Pro | Skywalker Roaster
Past: Lelit PL81T Grace | DF64 | Cafflano Kompresso

 
 
Reply
#4
Transportul este gratuit peste 200 lei?
NU e implementat in site. cred ca e un prag de 300-350lei pentru transport gratuit.
ECM Synchronika cu robinet, DF64V + SSP, M47, ECM S-automatik 64
in trecut: df64, K30, Vario Home, Bezzera BB005, si Bezzera Mitica Top
 
 
Reply
#5
Ce inseamna prajire la comanda? Nu toate cafelele care apar pe site sunt disponibile? Nu stiu daca am inteles bine, in ce zi a saptamanii ar fi bine de comandat cafeaua, astfel incat sa fie cat mai proaspat prajita. Inteleg ca daca voi comanda luni o anumita cafea, marti sau miercuri va fi prajita si cel tarziu in urmatoarea zi de luni ar ajunge prin intrmediul curierului. Aveti in plan sa implementati si trimiterea la un locker pentru a evita necesitatea sincronizarii cu curierul?
 
Reply
#6
Buna edri,

Luni centralizam toate comenzile primite iar marți- miercuri Prăjim . Joi și vineri livram. 
Momentan pentru cei din Bucuresti putem lasa cafeaua comandata in cele 2 locații ale noastre ( Calea Victoriei 134 și Intersecție Bulevardul Unirii cu Mircea Vodă). Cu precizarea in comanda ca doriți sa ridicați coletul din locație.
Coffee shopurile au și ele cafea in stoc dar pentru comenzile primite pe site noi le pregătim de la prajitorie.
Luam in considerare și loker -ul pe viitor.

Sper ca te-am lămurit.
O seara buna!
 
Reply
#7
Buna allex06,

Momentan este gratuit peste 200 de lei.
Am comunicat colegilor sa modifice in sistem.
Momentan modificam și plata online in website -am avut niște erori și schimbam procesatorul de plăti.
Daca doriți plăti prin banca o sa va rog pentru următoarea săptămâna sa precizați in comanda Și vom reveni cu factura. 

Mulțumesc ,
 
Reply
#8
Daca ajungem pe la coffee shop si luam cafea "din stoc", se poate aplica reducerea?

Sau este valabilă doar pentru comenzile online?
Lelit PL41TEM + Eureka Mignon SD , sita IMS 12/18 g / Ascaso 14-20 g
 
Reply
#9
Buna,

Da se poate și in locații pentru cafeaua existenta in stocul lor. Precizați codul și colegi aplica discountul.

O zi buna!
 
Reply
#10
Am comandat in 19 si inca n-a venit nici cafeaua si nici vreo informare de status.

[Image: lfJxTZ1l.png]
ECM Synchronika cu robinet, DF64V + SSP, M47, ECM S-automatik 64
in trecut: df64, K30, Vario Home, Bezzera BB005, si Bezzera Mitica Top
 
 
Reply
#11
Buna,

Am primit comanda ta de joi și va fi trimisa azi.
Cum am precizat noi pregătim cafeaua marți -miercuri și joi -vineri livram.
comanda ta a intrat pe lista de săptămâna aceasta pentru livrare.

Iti mulțumim pentru comanda.
 
Reply
#12
Deci dacă pun o comandă de exemplu marți,intră în procesare abia lunea următoare adică după 6 zile,iar expedierea este după 10 zile,bine am înțeles?
Izzo Alex Duetto III & Honne Slim /nivelator Bravo / Panthera Tamper by Milan/ IMS-uri.
 
Reply
#13
Buna,

Dacă plasezi comanda marți o vei primi pana vineri in aceasi săptămâna .
Comenzile primite de joi se vor procesa săptămâna următoare.

Mulțumesc,
 
Reply
#14
Nu ați reușit să modificați transportul? Am peste 200 și tot îmi da +20 lei pe FAN. ?
 
Reply
#15
Hello,

Am reușit sa rezolvam plata online și transportul gratuit peste 200 de lei.

Mulțumim de susținere
 
Reply
#16
(09-11-2023, 18:01)CascaraBianca Wrote: Hello,

Am reușit sa rezolvam plata online și transportul gratuit peste 200 de lei.

Mulțumim de susținere

Mi-am facut cont acum, am ales cafelele si din pacate: "Comerciantul nu are permisiunea sa incaseze pentru acest cont!"

Am schimbat cu plata la livrare.
 
Reply
#17
Au remediat cei de la Netopia
 
Reply
#18
Servus.

Am comandat de curiozitate doua pungi, una dintre ele fiind 250gr Peru.
Astazi au sosit si m-a surprins putin data prajirii de 01.11.2023.
 
Reply
#19
Buna ziua,

Va rog numărul de comanda sa putem identifica ?

Multumesc
 
Reply
#20
Au mai spus si alti prajitori si cred ca este o idee buna avand in vedere ca suntem diferiti si ne dorim date diferite de prajire - general vorbind, cel mai bine ar fi sa precizati la comentarii cam ce timp aproximativ de degazare doriti si atunci se rezolva problema. Oricum va recomand sa aveti cumparate monodoze si sa congelati cafeaua pentru a-i pastra savoarea pentru mai mult timp, daca ati cumparat mai multa si data prajirii este numai buna pentru consum.

Discutiile pe tema preferintelor legate de zilele trecute de la prajire le-am mutat pe topicul dedicat.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#21
Am tras repede un dublu tras in doua. Sa fie primit.

Versus alte prajitorii, supapa de degazare folosita chiar este buna.
 
Reply
#22
(21-11-2023, 17:08)neaDorel Wrote: Versus alte prajitorii, supapa de degazare folosita chiar este buna.

Cum verifici daca supapa e buna sau nu?
 
Reply
#23
Apesi ca un bizon ce trage la sala piept cu 100kg fluture pe punga, ca sa spargi supapa, si apoi dai vina ca e proasta supapa.

Daca nu functioneaza mai am o idee, ai putea umple cada cu apa (500litri) si sa scufunzi punga sub, daca vezi bule e China supapa.
Roest L100+, Kinu, V60, acaia scale, brew grinders: Favorite 2a+ kenia burrs, dm47+ kinu pob
 
Reply
#24
Doar saracii fac asa.

Se poate testa cu un calibrator de baro-altimetre, valoarea QNH dintr-un Setra 370, sau de la cel mai apropiat aeroport.


[Image: 9kv1F2Xl.jpg]
 
Reply
#25
Nu prea se pupa afirmatia ca "dai comanda luni si sunt prajite marti-miercuri" cu ce vine in comanda. Am plasat comanda luni pe 27 nov (#7833) si azi a venit. Din 4 pungi doar 2 sunt prajite pe 29 nov, una pe 22, iar ultima pe 15. Dezamagitor, macar nu mai scrieti ca le prajiti pe comanda.
Aeropress, Kinu M47
 
Reply
#26
Am dat comanda pe 5 Decembrie, azi (8 Decembrie) am primit comanda. 3 pachete de cafea, toate prajite ieri, pe data de 7  Smile. Eu unul m-as fi bucurat daca erau prajite mai devreme ca am ramas fara cafea si trebuie sa astept sa se degazeze aceasta. Imi place ca au venit livrate intr-o cutie mica.
Singura mea mentiune ar fi faptul ca comanda inca apare in procesare pe site la comenzi, asa ca nu ma asteptam sa o primesc azi.

Acum astept sa treaca zilele sa vad cum iese. Am fost anul asta la coffee festival in Pipera unde am gustat un flat white bun de la Cascara, dar nu mai stiu ce cafea era pe rasnita  Big Grin
Lelit PL41TEM IMS + Eureka Mignon Zero
Wacaco Nanopresso + Kinu M47 Phoenix
 
Reply
#27
Coupon usage limit has been reached.
apare eroarea asta la introducerea codului de reducere.
ECM Synchronika cu robinet, DF64V + SSP, M47, ECM S-automatik 64
in trecut: df64, K30, Vario Home, Bezzera BB005, si Bezzera Mitica Top
 
 
Reply
#28
(10-03-2024, 00:29)allex06 Wrote: Coupon usage limit has been reached.
apare eroarea asta la introducerea codului de reducere.

Salut! Am transmis informatia mai departe catre cei care se ocupa de site si vor remedia problema cat de curand.
 
Reply
#29
Pana se rezolva problema cu codul de reducere ,, espressoman15,, puteti folosi codul de reducere ,, csroastery15 ,, 

Fie ca folositi csroastery15 sau espressoman15 in site sau in locatiile noastre se va aplica discount doar pe un singur cod. 

Va multumesc pentru intelegere si sper sa va ajute codul prajitoriei noastre .
 
Reply
#30
Salut tuturor, revin cu noi informatii despre codul de reducere ,, espressoman15 '' colegii de la site tocami au anuntat ca problema a fost rezolvata iar codul de reducere este activ,. 

Asa ca va asteptam sa incercati si noile origini de cafea  aparute pe site-ul nostru si totodată asteptam si feedback-ul vostru .
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)