Hello There, Guest! Login Register


Reducere 10 - 20% pentru cafele internationale la Pretty Good Coffee

Buna dimineata si sper ca ati inceput weekendul super bine Smile

Au ajuns cafelele de la Friedhats. Am si facut coletele cu acestea. Speram sa ajunga FAN-ul sa le ridice astaz.

Luni, maxim marti ar trebui sa ajunga si restock-ul de la DAK ce contine Melondo si White Honey

Weekend fain in continuare
Razvan
Lelit Bianca V2, Niche Zero, Comandante MK4, Kinu M47 Phoenix, Acaia Lunar, Felicita Incline, Ikawa Home 100
Ex: Lelit Mara X, PL41TEM, Ascaso i-mini
 
 
Reply
Au ajuns si cafelele de la DAK.

Toate comenzile ce contineau aceste cafele, in special White Honey si Melondo au fost pregatite astazi si preluate de FAN.

Multumim super mult pentru comenzi. Se pare ca in curand trebuie sa facem restock la Melondo Smile
Stocul este actualizat pe site.

Zi faina sa aveti,
Razvan

[Image: QcPd0c6.jpg]
Lelit Bianca V2, Niche Zero, Comandante MK4, Kinu M47 Phoenix, Acaia Lunar, Felicita Incline, Ikawa Home 100
Ex: Lelit Mara X, PL41TEM, Ascaso i-mini
 
 
Reply
Buna dimineata colegi

Se pare ca Melondo de la DAK a avut un succes neasteptat. Am ramas complet fara.
Astazi se prajeste noul lot, asa il puteti pre-comanda pe site, iar livrarea se va face incepand de Luni 19 Feb.

O saptamana usoara,
Razvan
Lelit Bianca V2, Niche Zero, Comandante MK4, Kinu M47 Phoenix, Acaia Lunar, Felicita Incline, Ikawa Home 100
Ex: Lelit Mara X, PL41TEM, Ascaso i-mini
 
 
Reply
Salutare colegi espressomani

In selectia lunii aceasteia, vom aduce cafele de la Swerl din Suedia. Le puteti gasi aici si pot si deja precomandate pe site.
Data de livrare o sa fie 5 Martie pentru ele. Iar data de prajire intre 20-22 Feb.


Celalalt prajitor al acestei luni este GUST Coffee Roaster, din Belgia. De la Gust am ales 3 cafele, dintre care am fost bucuros sa testez si aleg si un Diego Bermudez.

Iar un update pentru cafelele din stoc, noul lot de la DAK este programat sa ajunga Luni 19 Feb, deci toate precomenzile cu aceste cafele se vor livra incepand de luni.

O zi faina va doresc
Razvan
Lelit Bianca V2, Niche Zero, Comandante MK4, Kinu M47 Phoenix, Acaia Lunar, Felicita Incline, Ikawa Home 100
Ex: Lelit Mara X, PL41TEM, Ascaso i-mini
 
 
Reply
Salutare colegi,

Am strans putin cam multe cafele pe "raft" si sa facem loc si altor cafele si prajitorii, asa ca am zis ce-ar fi sa facem noi o chestie super faina si ca pentru un weekend sa punem niste reduceri asa ca de sfarsit de iarna.

Asadar, si ca sa nu mai stau de alte povesti, incepand cu maine dimineata ora 09:00 si pana duminica la ora 00:00 vom avea reduceri intre 20% si 30% la cafele din stoc de la DAK, The Barn, Friedhats, Coffea Circulor, SloaneCandyCane, Kawa.

Dar asta nu este tot si vine partea si mai faina pentru ca vrem ca tot timpul sa invatam din lucruri si sa le facem si mai bine si mai frumos si mai smart.

Asa ca vreau sa va cer ajutorul si chiar am nevoie de feedbackul vostru pentru a intelege mai bine, ce lipseste, ce facem bine deja, ce nu fac, ce functionalitati ar fi faine pe site, s.a.m.d.

Pentru asta am facut un formular de feedback, destul de simplu, dureaza aprox 1 min - 1min:30 si m-ar ajuta enorm daca ati putea sa va rupeti foarte acest timp sa lasati un raspuns acolo. Ar face o mare diferenta pentru tot ceea ce facem aici.

Si ma si revansez pentru asta. la finalul acestui feedback, veti primi un cod de 10% REDUCERE SUPLIMENTARA ce se va aplica extra la orice comanda si se va cumula cu reducerile de mai sus.
Deci, practic weekendul acesta o sa va alegeti cafelele preferate la reduceri si de 40%.
Stay tuned.

Acesta este link-ul catre formular

Va multumesc din suflet,
Razvan



P.S Toate celelalte coduri vor fi dezactivate pe perioada acestei campanii. Va putea fi folosit doar codul din formularul de feedback
Reducerile vor fi direct aplicate produselor.
Reducerile se aplica inclusiv la cafelele ce raman fara stoc si se face restock (Ex, DAK, The Barn, Coffea Circulor, Sloane, Roastery)
Lelit Bianca V2, Niche Zero, Comandante MK4, Kinu M47 Phoenix, Acaia Lunar, Felicita Incline, Ikawa Home 100
Ex: Lelit Mara X, PL41TEM, Ascaso i-mini
 
 
Reply
Wow... Nu m-am asteptat la asta sincer. Am primit f multe feedbackuri deja. Aparent contul nostru de la Typeform avea o limita de raspunsuri ce deja a fost atinsa.
Am facut acum upgrade si am pus o limita mult mai mare.

Va multumim super mult pentru raspunsuri si pentru ca faceti asta, pentru ca stiu ca timpul este mega pretios in ziua de astazi.

Formularul poate fi gasit mai jos, in urma acestuia, o sa aveti un cod de 10% ce poate fi folosit incepand de maine la ora 09:00 cand preturile pe site vor avea reduceri substantiale, iar acest cod o sa va ofere 10% EXTRA la acele preturi.
Acesta este link-ul catre formular

Multumesc inca o data si sa stici ca voi faceti parte din acest proiect.
O zi faina in continuare.
Razvan
Lelit Bianca V2, Niche Zero, Comandante MK4, Kinu M47 Phoenix, Acaia Lunar, Felicita Incline, Ikawa Home 100
Ex: Lelit Mara X, PL41TEM, Ascaso i-mini
 
 
Reply
E buna ideea cu feedback-ul. Pana la urma e o comunitate intreaga axata pe produsele voastre, trebuie doar sa intrebi.
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
Reply
Asa este

Si sunt chiar placut impresionat de reactiile voastre. Chiar wow.

Clar sunt lucruri pe care le pot face mai bine, in multe aspecte ala proiectului si ma bucur enorm ca am primit si inca primesc idei si feedback uri de la voi.

Scopul este chiar unul comun. Experienta voastra sa fie una cat mai buna.

Si multumesc pt asta Smile
Lelit Bianca V2, Niche Zero, Comandante MK4, Kinu M47 Phoenix, Acaia Lunar, Felicita Incline, Ikawa Home 100
Ex: Lelit Mara X, PL41TEM, Ascaso i-mini
 
 
Reply
Buna dimineata 
Va multumesc super mult de feebackuri si idei. Sunt foarte placut impresionat  si am gasit multe lucruri pe care as vrea sa le implementez deja.

Campania de reduceri a inceput.
Preturile au fost actualizate pe site. Acestea au acum reducerea inclusa. 
Puteti sa vedeti toate cafelele din campanie AICI sau pe prima pagina AICI
Am avut niste mici probleme cu site-ul, am dat de niste 503, aparent nu ne asteptam la atatia colegi odata Smile, dar am rezolvat si am marit resursele hostingului. Should be ok now


Nu uitati ca formularul de feedback va ofera un cod de 10% EXTRA. Acesta este link-ul catre formular

Spor la cumparaturi


Cafelele sunt in limitat stocului disponibil, doar unele se mai pot precomanda ulterior.
Lelit Bianca V2, Niche Zero, Comandante MK4, Kinu M47 Phoenix, Acaia Lunar, Felicita Incline, Ikawa Home 100
Ex: Lelit Mara X, PL41TEM, Ascaso i-mini
 
 
Reply
Multumim pentru comenzi dar mai ales multumim pentru feedback uri.

Am facut cate colete am reusit astazi si le-am predat FAN-ului. Restul o sa le pregatesc in weekend si le vom preda luni.
Lelit Bianca V2, Niche Zero, Comandante MK4, Kinu M47 Phoenix, Acaia Lunar, Felicita Incline, Ikawa Home 100
Ex: Lelit Mara X, PL41TEM, Ascaso i-mini
 
 
Reply
Salutare colegi,

A fost un weekend cum nu ne-am asteptat. Chiar deloc sincer.
Sunt complesit de cat de multi dintre voi au participat la feedback cu idei si cu pareri. Apreciez super mult.

Am inceput sa pregatim comenzile, sunt super multe, mult mai multe decat ne asteptam. Si astazi si maine o sa pregatim coletele si le predam curierulor in ordinea comenzilor.

Am plasat si restockurile la prajitori, astazi fiind zile de prajire la majoritatea, deci comenzile de contin cafele la precomanda, vor fi livrare imediat ce ajung si cafelele proaspete.

Va multumesc super mult pentru toata implicarea.
O zi si o saptamana superba sa aveti,
Razvan
Lelit Bianca V2, Niche Zero, Comandante MK4, Kinu M47 Phoenix, Acaia Lunar, Felicita Incline, Ikawa Home 100
Ex: Lelit Mara X, PL41TEM, Ascaso i-mini
 
 
Reply
Buna dimineata colegi

Revin cu un mic update al restock-urilor pentru comenzile ce contin cafele de la acestia la precomanda.

The Barn
Status: Pe Drum
Estimat: Vineri 1 Martie
Predare catre curier: Vineri 1 Martie

Coffea Circulor 
Status
: Pe Drum
Estimat: Luni 4 Martie
Predare catre curier: Luni 4 Martie

DAK
Status
: Pe Drum
Estimat: Vineri 1 Martie - Luni 4 Martie (momentan in Germania. Sunt sanse sa ajunga maine)
Predare catre curier: Vineri 1 Martie - Luni 4 Martie​​​​​​​

Friedhats 
Status
: Pe Drum
Estimat: Luni 4 Martie
Predare catre curier: Luni 4 Martie

Cum ajung la noi, si impachetam comenzile si le trimitem catre voi.

​​​​​​​O zi faina
Lelit Bianca V2, Niche Zero, Comandante MK4, Kinu M47 Phoenix, Acaia Lunar, Felicita Incline, Ikawa Home 100
Ex: Lelit Mara X, PL41TEM, Ascaso i-mini
 
 
Reply
Neata

Revin cu u update

Atat coletele de la DAK cat si cele de la Friedhats au ajuns azi noapte in Budapesta, deci Luni vor ajunge la noi si luni vor si pleca de la noi.

The Barn ajunge cam in 2h ai astazi pleaca comenzile ce contin aceste cafele.

O zi frumoasa
Lelit Bianca V2, Niche Zero, Comandante MK4, Kinu M47 Phoenix, Acaia Lunar, Felicita Incline, Ikawa Home 100
Ex: Lelit Mara X, PL41TEM, Ascaso i-mini
 
 
Reply
Salutare colegi,

Toate coletele au fost livrate. Ne cerem scuze pentru intarzierea de la Coffea. Dintr-un motiv sau altul DHL a transmis coletul catre Cargus care a ajuns abia astazi. Deci a mai avut o intarziere de aici.
Acum sunt toate trimise si vor ajunge la voi si ultimele colete.

Am actualizat toate stocurile pe site si o sa revin si cu noutatile
Razvan
Lelit Bianca V2, Niche Zero, Comandante MK4, Kinu M47 Phoenix, Acaia Lunar, Felicita Incline, Ikawa Home 100
Ex: Lelit Mara X, PL41TEM, Ascaso i-mini
 
 
Reply
Salutare

Am refacut stocul pentru cafelele de la DAK si Friedhats

Ce am adus nou:

DAK
Ethiopia - Peach Slup
Indonezia - Chunky Cherry 
Si revine in stoc si celebra Candy Crush. Am prins un lot micut de pungi la 125g.

Friedhats:
Columbia - Pink Bourbon
si ultumul lot de Columbia - Lacia El Porvenir Geisha

Revin cu update si pentru celelalte
ZI faina
Lelit Bianca V2, Niche Zero, Comandante MK4, Kinu M47 Phoenix, Acaia Lunar, Felicita Incline, Ikawa Home 100
Ex: Lelit Mara X, PL41TEM, Ascaso i-mini
 
 
Reply
Salutare

Am adaugat pe site 3 cafele noi de la Coffea Circulor, printre care si o Kenya din fermele lor, la care avem si un pret special dat de prajitor.

Columbia Questo - Washed
Guatemala Caturra WEX - Washed
si
Kenya Oido SL 28 Isolated

Am refacut si stocul de Chaka si de Serra Negra.
Toate sunt deja pe site, iar stocurile sunt la zi.

O saptamana usoara va doresc, 
Razvan
Lelit Bianca V2, Niche Zero, Comandante MK4, Kinu M47 Phoenix, Acaia Lunar, Felicita Incline, Ikawa Home 100
Ex: Lelit Mara X, PL41TEM, Ascaso i-mini
 
 
Reply
La 1 kg nu este impachetare? Multumesc Smile
 
Reply
Salutare

Se poate si la un kg, doar ca am vrut sa tinem site ul cat mai aerisit si sincer nici nu am vazut atat de mare interes in pungi de 1kg.

Dar bineinteles ca se poate, poti sa ne scrii sau sa ne suni si oricare din cafele poate fi comandata si la 1kg.

Iti las aici datele de contact

https://prettygoodcoffee.ro/contact/

Cu drag
Razvan
Lelit Bianca V2, Niche Zero, Comandante MK4, Kinu M47 Phoenix, Acaia Lunar, Felicita Incline, Ikawa Home 100
Ex: Lelit Mara X, PL41TEM, Ascaso i-mini
 
 
Reply
Salutare colegi espressomani,

Tocmai a ajuns restockul de la Father's.

Nu mai avem din pacate Keramo, dar am adus Bombe in schimb.
Columbia Inza si Brazilia Manga Larga sunt inapoi in stock.

In acelasi timp, sunt super mandru sa anunt ca Orea Brewer V4 (4 in 1) atat varianta Narrow cat si varianta Wide, se pot precomanda la noi pe site incepand de astazi si vor fi livrate incepand cu sfarsitul saptamanii viitoare.

O saptamana usoara sa aveti
Lelit Bianca V2, Niche Zero, Comandante MK4, Kinu M47 Phoenix, Acaia Lunar, Felicita Incline, Ikawa Home 100
Ex: Lelit Mara X, PL41TEM, Ascaso i-mini
 
 
Reply
Salutare

Un update pentru iubitorii de Coco Bongo de la DAK. Aceasta este out of stock la prajitor si o sa fie asa pentru o perioada.

Am prins un ultim batch din care mai avem cateva pungi. Le gasiti mai jos si se livreaza direct din stoc
https://prettygoodcoffee.ro/shop/colombi...cialitate/

La fel si Candy Crush, stocul a fost destul de mic la ei, asa ca mai avem doar 2 pungi de 125g
https://prettygoodcoffee.ro/shop/columbi...cialitate/

O sapt usoara sa aveti,
Razvan
Lelit Bianca V2, Niche Zero, Comandante MK4, Kinu M47 Phoenix, Acaia Lunar, Felicita Incline, Ikawa Home 100
Ex: Lelit Mara X, PL41TEM, Ascaso i-mini
 
 
Reply
Salutare 

Am facut restock la cafelele de la AMOC 

Gasiti din nou Columbia 013 atat pentru filtru cat si pentru espresso, prajire ieri.
La fel si:
Pink Bourbon 100g
Typica 100g


Si probabil unii dintre voi ati vazut deja ca am facut un box cu 2 cafele speciale de la AMOC, la 100g fiecare, pe care l-am numit Threesome Box si contine (Pink Bourbon, Typica si Laurina). Il gasiti pe site.

P.S Am 2 cutiute de wush wush la cate 100g. Nu o sa le mai pun pe site pentru ca sunt prea putin, dar daca este cineva interesat, lasati-mi un mesaj.
Pretul este de 99 RON fiecare pt espressomani. 

O zi faina
Lelit Bianca V2, Niche Zero, Comandante MK4, Kinu M47 Phoenix, Acaia Lunar, Felicita Incline, Ikawa Home 100
Ex: Lelit Mara X, PL41TEM, Ascaso i-mini
 
 
Reply
STOC Update DAK

Salutare,
Cafelele de la DAK au ajuns si avem cateva origini noi:

Columbia Floralista
Ecuador Honey Dude
Peru Grape Club
Ethiopia Fruit Blues
Ethiopia Peach Slup
Columbia Grenadine
Bolivia Kiwi Bikini

In plus am refacut stocul de :
Columbia Pink Fizz,
Rwanda Alchemist
si.....
Candy Crash care este din nou disponibila Smile

Toate cafelele sunt disponibile pe pagina dedicata prajitorului pe care o gasiti chiar aici
Lelit Bianca V2, Niche Zero, Comandante MK4, Kinu M47 Phoenix, Acaia Lunar, Felicita Incline, Ikawa Home 100
Ex: Lelit Mara X, PL41TEM, Ascaso i-mini
 
 
Reply
Salutare

Am decis sa facem un pachet special cu 3 cafele de la DAK. Acestea sunt toate din editiile de microlots si vor avea un pret special.

Cafelele din acest box sunt:
1. Columbia – White Honey (Gesha) - 125g
2. Bolivia – Vanilla Sky - 125g
3. Ecuador – Confetti - 125g

Iar pachetul este deja pe site si poate fi comandat de aici.

[Image: QeSYF6J.png]
Lelit Bianca V2, Niche Zero, Comandante MK4, Kinu M47 Phoenix, Acaia Lunar, Felicita Incline, Ikawa Home 100
Ex: Lelit Mara X, PL41TEM, Ascaso i-mini
 
 
Reply
Salutare colegi espressomani,

Am comandat cafele noi care or sa ajunga si iarasi am ramas fara spatiu pe raft. Ne-am gandit sa luam un raft nou, mai mare, dar ne-am atasat cumva de acesta asa ca am zis ca va facem si pe voi fericiti de Paste pentru ca probabil o sa aveti musafiri si stim ca ne place sa ii impresionam cu cafelele faine pe care le bem, asa ca facem un EASTER SALE cu reduceri la cafele de pana la 40%.

Perioada campaniei:
Incepe Maine la ora 09:00
Pana: Duminica la ora 23:59

Vrem sa livram toate comenzile pana de Paste asa ca vom incheia campania duminica si ultimele colete vor fi livrate Luni si Marti.


Ce vom face diferit de data asta?
-Incepem campania de joi dimineata, ca sa putem livra chiar de joi si sa ajunga vineri la voi.
-Vom include in campanie doar cafele din stoc, pentru a le putea livra in timp si sa ajunga la voi de Paste.
-Odata ce produsele vor ramane fara stoc, precomenzile pentru acestea vor fi dezactivate de data aceasta. Fiindca urmeaza o saptamana plina de zile libere, ar dura prea pana pana acestea ar ajunge la noi de la prajitor si implicit la voi.
-Reducerile vor fi aplicate direct pe produse, asa ca toate codurile vor fi dezactivate pe perioada campaniei.
-Daca cumva doriti ca livrarea sa fie facuta dupa Paste (adica dupa 7 Mai) va rog sa ne mentionati acest lucru in nota de comanda.

Vor fi si cateva accesorii in campanie.

Nu uitati, maine la ora 09:00.


[Image: 7zDi8kE.png]
Lelit Bianca V2, Niche Zero, Comandante MK4, Kinu M47 Phoenix, Acaia Lunar, Felicita Incline, Ikawa Home 100
Ex: Lelit Mara X, PL41TEM, Ascaso i-mini
 
 
Reply
Salutare colegi

Va multumesc super mult pentru comenzi. Am reusit sa impachetam mare parte din ele si le-am si predat curierului, deci cel mai probabil maine vor ajunge la voi. Restul pleaca maine si ne vom asigura sa punem activa optiunea de livrare sambata, dar asta depinde de curierii din zona voastra.

Campania continua si sunt multe cafele si accesorii de care sa va bucurati.

Zi faina sa aveti in continuare
Razvan
Lelit Bianca V2, Niche Zero, Comandante MK4, Kinu M47 Phoenix, Acaia Lunar, Felicita Incline, Ikawa Home 100
Ex: Lelit Mara X, PL41TEM, Ascaso i-mini
 
 
Reply
Salutare

Update: O parte din comenzile de peste noapte sunt pregatite. Curierul le-a ridicat deja. 
Va mai fi inca o livrare, la ora 14. Deci toate comenzile venite de acum pana la ora 14 vor pleca tot astazi
Lelit Bianca V2, Niche Zero, Comandante MK4, Kinu M47 Phoenix, Acaia Lunar, Felicita Incline, Ikawa Home 100
Ex: Lelit Mara X, PL41TEM, Ascaso i-mini
 
 
Reply
Buna dimineata, la cafeluta aia buna Smile

Un reminder. Aceasta este ultima zi de reduceri pe site. Inca mai sunt cateva cafele pe raft, de la DAK, The Barn, Gust, Friedhats, AMOC si Coffea.

Maine livram si ultimele comenzi ca sa ajunga la voi marti.

Spor la cumparaturi si o zi superba sa aveti,
Razvan
Lelit Bianca V2, Niche Zero, Comandante MK4, Kinu M47 Phoenix, Acaia Lunar, Felicita Incline, Ikawa Home 100
Ex: Lelit Mara X, PL41TEM, Ascaso i-mini
 
 
Reply
Salutare colegi

Am decis sa mai tinem campania activa inca cateva ore, pana astazi la ora 12:00, cat sa avem timp sa le pregatim si sa la trimitem tot astazi si sa ajunga la voi maine.

Asa ca daca nu ati apucat peste weekend, inca mai aveti cateva ore.

Razvan
Lelit Bianca V2, Niche Zero, Comandante MK4, Kinu M47 Phoenix, Acaia Lunar, Felicita Incline, Ikawa Home 100
Ex: Lelit Mara X, PL41TEM, Ascaso i-mini
 
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 2 Guest(s)