Hello There, Guest! Login Register


Recomandare achizitie automat Gaggia Cadorna Prestige vs Philips EP5361

#1
Bine v-am gasit!
Am citit opiniile cunoscatorilor, dar, fiind foarte comozi si cu timpul limitat in familie, doresc neaparat usurinta si rapiditate in fabricatie. Deci neaparat automat, cu dezvantajele de rigoare. Am citit lucruri bune despre Gaggia si mai putin poate de Philips si m-as orienta catre Gaggia Cadorna Prestige   sau Philips EP5361/10   .
Opinii? Multumesc.
 
Reply
#2
Pe acest forum, automatele nu prea sunt subiect de recomandare. In general este o iluzie timpul câștigat cu o simplă apăsare de buton, față de compromisul calitativ. Insa dacă pasiunea pt espresso si disponibilitatea de învățare sunt reduse, răspunsul e firesc.
Gaggia Classic 2013, Eureka Mignon Specialita 15BL, Cafflano Kompresso, Aeropress
 
Reply
#3
(15-06-2020, 20:52)ligiacobalt Wrote: Bine v-am gasit!
Am citit opiniile cunoscatorilor, dar, fiind foarte comozi si cu timpul limitat in familie, doresc neaparat usurinta si rapiditate in fabricatie. Deci neaparat automat, cu dezvantajele de rigoare. Am citit lucruri bune despre Gaggia si mai putin poate de Philips si m-as orienta catre Gaggia Cadorna Prestige   sau Philips EP5361/10   .
Opinii? Multumesc.


Probabil nu e răspunsul dorit, dar nici nu vei primi aici din păcate. Automatele nu au tangenta cu espresso(man). Astfel ca nu va sti nImeni sa îți răspundă....
2017.11 Lelit Victoria, Kinu M47  ► 2018.09 Profitec Pro 300, Kinu M47 + Niche  ► 2019.09 Dalla Corte  S + u ⋑ ı o, Niche 
 
Reply
#4
Scuze, am citit ulterior pe e-mail acest aspect, ca automatele sunt aici pacat capital. Mea culpa.
Se poate sterge threadul!
 
Reply
#5
ti-as recomanda eu insa un "automat" de la lelit. espressor + rasnita in acelasi aparat Smile
Gaggia Factory g106, KINU phoenix
 
Reply
#6
(15-06-2020, 21:40)ligiacobalt Wrote: Scuze, am citit ulterior pe e-mail acest aspect, ca automatele sunt aici pacat capital. Mea culpa.
Se poate sterge threadul!

Daca erai doar in cautarea a niste reviewuri despre acele aaparate, nu avem . . . Smile

Daca esti curios despre prepararea unei cafele de calitate si proaspat prajita, iti stam la dispozitie.
Filtroman infocat
V60 | Aeropress | Comandante Trailmaster X25 | Cafflano Krinder (de vanzare)
 
Reply
#7
Ligia,
Problema este ca automatele nu sunt espressoare (ci aparate de cafea) si nu fac espresso. Acest forum se adreseaza celor care vor sa faca espresso in sensul definitiei sale si parametrilor care fac aceasta bautura sa se cheme astfel (eventual si celor care prepara filtru / ibric etc)
https://www.espressoman.ro/espressoarele-automate/
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)