Hello There, Guest! Login Register


[Proiect DIY] Capac PID - Gaggia Classic Pro

#1
Salut!

Dupa indelungi cautari am gasit o solutie ce mi se pare excelenta pentru integrarea PID-ului la Gaggia Classic Pro.

Inlocuieste capacul stock al rezervorului de apa, e minimalist, se aseaza perfect si integreaza PID-ul seamless, mai ales daca aveti aparatul pe negru.

Are si capacel mic pentru acces la rezervor, ce sa mai...imi place mult de tot.  Big Grin

Daca vreti si voi, se printeaza 3D la comanda, pret per bucata: 250lei

   
           
 
Reply
#2
As incerca si o varianta cu el inclinat, ingropat oblic pe jumatate in capac, dupa linia rosie, asa incat afisajul sa fie mai vizibil de catre cineva care sta in picioare.

   
 
Reply
#3
(11-04-2024, 11:32)renatoa Wrote: As incerca si o varianta cu el inclinat, ingropat oblic pe jumatate in capac, dupa linia rosie, asa incat afisajul sa fie mai vizibil de catre cineva care sta in picioare.
Bine, acum se poate face si un sistem de oglinizi si lasere ca sa-l proiectezi pe blocul de vizavi, imaginatie si filament sa fie. Tongue

Oricum ledurile alea rosii sunt mega vizible, iti fac dezlipire de retina dimineata intr-o bucatarie intunecata daca espressorul e prima chestie pe care o aprinzi.

Iar ingroparea, desi poate ar imbunatati ergonomia, ar bulkui substantiabil design-ul cu posibile spatii moarte, dificultate mai mare in executie si implicit rata de posibile erori mai mare la producerea piesei, complicarea cable managementului etc. etc.

Asa cum este acum, sunt foarte multumit.  Big Grin
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)