Hello There, Guest! Login Register


Portafiltru Bottomless Gaggia 2015

#1
Salutare,

Din curiozitate, exista vreun posesor al noului Gaggia Classic 2015 care si-a achizitionat un PF Naked care sa se potriveasca cum trebuie? Daca da, puteti posta va rog un link catre produs?

Eu am achizitionat unul acum ceva vreme si am fost nevoit sa-l returnez pentru ca urechiusele de prindere erau ceva mai lungi decat cele de pe portafiltrul cu care a venit aparatul.

Aici e postarea originala:
http://www.espressoman.ro/forum/Thread-P...5#pid66895

Scuze ca ma repet, dar nu am primit nici un raspuns pe threadul initial si m-am gandit ca aici ar fi mai vizibil. Ma gandesc ca informatia ar putea sa mai fie utila si altor posesori de Gaggia Classic 2015. Postul acesta e motivat de faptul ca am cativa colegi carora le-am recomandat sa cumpere acest aparat care vor sa-si cumpere un PF Naked si nu stiu de unde sa le recomand sa cumpere unul care se potriveste sigur. In lipsa de altceva, exista si solutia de a-l modifica pe cel original dar ideala ar fi o solutie "OEM"

Multumesc
Pavoni Europiccola (+coffee-sensor mods) / Niche Zero / Timemore Sculptor 078s / Kinu M47

 
 
Reply
#2
Acesta l-ai testat?
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#3
Salut Liviu! De testat nu l-am testat dar arata promitator.

Mai exact, daca e chiar cel din poza, urechiusele arata ok, nu au acea forma ascutita. Exista inca sansa sa fie prea lungi dar, in lipsa unei sugestii testata de un user de pe forum, cred ca asta ar fi cea mai buna solutie la ora actuala.

Am sa le dau linkul colegilor, in cel mai rau caz il pot returna. Daca se decid si cumpara produsul, am sa revin cu un reply aici sa confirm daca se potriveste sau nu. Danke!
Pavoni Europiccola (+coffee-sensor mods) / Niche Zero / Timemore Sculptor 078s / Kinu M47

 
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)