• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

Degustare Nitro Coffee | 28-29 mai | Wheelys Cafe

Salut !

Raluca şi cu mine vă invităm la o degustare de Nitro Coffee, proaspăt ieşită din laboratoarele Wheelys, pentru prima oară în România ! 
La pronunţarea cuvântului magic "espressoman", primiţi un nitro coffee din partea casei (bine, a tricicletei, mai exact).

Ce este Nitro Coffee ?
Cafea infuzată la rece, servită sub presiunea unei butelii de azot dintr-un dozator de bere. Mai jos câteva fotografii de la conferinţa de presă de la Noaptea Muzeelor de săptămâna trecută, unde a fost băutura oficială.
[Image: photo+1.JPG?format=1500w][Image: photo+2.JPG?format=1500w][Image: photo+3.JPG?format=1500w]

Când are loc degustarea ?
Sâmbătă 28 mai 10:00 - 22:00 şi duminică 29 mai 10:00 - 20:00.

Unde ?
La "Femei pe Mătăsari", festival urban similar cu Street Delivery. Locaţia este, evident, pe Mătăsari. Acolo ne veţi găsi şi pe noi, la velocipedul nostru.

Cu bine,
Cosmin şi Raluca
Wheelys Café
http://www.wheelys.ro
Facebook
Hottop | Baratza Forte | Bosco Sorrento | Hario v60, Syphon, Chemex, Clever, Bonavita Immersion Dripper, Walkure Karlsbad, Aeropress, Frenchpress, Ibric, pahar, ceasca, lingura, apa, cafea...

Reply
Super, Raluca si Cosmin - ma bucur de revedere (duminica?)
Good coffee forever! LM GS/3 AV, Elektra Micro Casa Leva, MK ProM E

Reply
He he ! Si noi

Sent from my iPhone using Tapatalk
Hottop | Baratza Forte | Bosco Sorrento | Hario v60, Syphon, Chemex, Clever, Bonavita Immersion Dripper, Walkure Karlsbad, Aeropress, Frenchpress, Ibric, pahar, ceasca, lingura, apa, cafea...

Reply
La cum suna Nitro.. ma astept sa organizati si o bataie intre Nitro si V60, eventual...  [Image: biggrin.gif]
Sper sa ajung duminica, cu bicicleta.
PL043MMI, M38, Brikka, ibric, AeroPress... and V60/Hario Buono

Reply
Dupa denumire as face o runda cu Chemex Wink

Reply
Si dovada... [Image: smile.gif]
Multumesc pentru cafea!

Attached Files Thumbnail(s)

PL043MMI, M38, Brikka, ibric, AeroPress... and V60/Hario Buono

Reply
Am fost si eu Duminică să încerc the Nitro....
Ce pot sa zic, gustul este domol iar senzația pe care ți-o lasă în gură este interesantă. Îți umple gura de senzații...și cum era destul de cald îți lasă și o plăcută senzație de răcoare. Din păcate eu cred ca sunt iremediabil muscat de un anumit virus, care îi spune lu ăla micu, coordonatorul, ca orice altceva pe baza de cafea este un fel de "ceai", o zeamă lungă. Pur si simplu nu am băut până acum altceva care să mă satisfacă în afara de espresso sau derivate.
Deci Cosmin, uite ce-ti propun să încerci: baga un espresso la Nitro. Sigur vei avea mai mult succes. Și dacă nu ți-a trecut pana acu ideea, I've got dibs on it.

Mai jos un link cu cele câteva cadre pe care le-am făcut.

https://goo.gl/photos/uphXwP93rMniEcHS7
VBM Domobar Jr, Mahlkonig Vario, Tamper diamometric Concept Art, Sita Ims 17g, Kinu 47

Reply
Nitro ca nitro - dar cînd am văzut ustensilele de ceai... pe cînd un demo în Timișoara? :-D
Lelit PL043MM + Gaggia Classic

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)