Hello There, Guest! Login Register


Cumpar sita vst 18g ridged

#1
Astept oferte. Smile
Profitec Pro 700, Eureka Olympus 75E, GeneCafe CBR 101
 
#2
As dori si eu vst 18g ridged
 HX,F6.
 
#3
Si eu una. Pana acum sunt 3.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
#4
4.
 
#5
5.
Brewtus, Honne, Mazzer Major, Kinu M47 Classic
 
#6
VST Store scrie pe voi Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#7
(15-12-2013, 17:58)Lyvyoo Wrote: VST Store scrie pe voi Smile
Asta era si ideea. trebuie sa ne mutam fiind off topic.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
#8
Poate ne muta Liviu pe achizitii de grup. Am incercat pe hasbean, shipping £500?????? Le-am scris un mail, sa vedem ce zic baietii.
Profitec Pro 700, Eureka Olympus 75E, GeneCafe CBR 101
 
#9
asa-mi apare si mie: 500 transportul, tocmai am incercat sa comand ceva. Mi s-a intamplat sa refuze transportul in Romania, dar ultima data, acum circa doua luni, au livrat la tarif normal de Royal Mail: 12-15 lire, cam asa / pachet 2 kg.
Gaggia Classic, Macap M42M, Ridgeless VST 18g, Hario Mini
 
#10
Cumparat de aici (ridgeless): http://shop.squaremilecoffee.com/collections/equipment

Subtotal £22.00 GBP
V.A.T. £3.67 GBP
Shipping £2.87 GBP (4-5 zile)
Total £24.87 GBP
Gaggia Classic + PID Espressuino + Mazzer Major Doserless Mod + DIY Fluid Bed Roaster + PID Roastuino
 
#11
Colegii vor ridged, pe squeremile au doar ridgeless.
 
#12
Nu-i bai, este acelasi lucru, daca totusi va cade sita cand goliti portafiltrul, exista acel arc de la expobar(mag-pro&co) care merge pe orice portafiltru de 58, costa "doi" lei si nu cade absolut niciun gen de sita. Wink
Expobar Diamant base 2 gr, Expobar Brewtus IV, Baratza sette 270W, Mazzer Kony, Concept-art dinamometric, Reneka 16g+VST 7g, Espro toroid steaming picher.
 
#13
Cum ar putea sa fie acelasi lucru?! Pur si simplu nu este acelasi lucru. Ba mai mult, necesita 2 lei in plus. De transport nu pomenesc...deja cotizam la curierat ca la intretinere. Cum vrei ceva de 2 lei cum mai trebuie sa pui 20. Nu-i minunat?!
 
#14
(16-12-2013, 11:18)hateganul Wrote: Cum ar putea sa fie acelasi lucru?! Pur si simplu nu este acelasi lucru. Ba mai mult, necesita 2 lei in plus. De transport nu pomenesc...deja cotizam la curierat ca la intretinere. Cum vrei ceva de 2 lei cum mai trebuie sa pui 20. Nu-i minunat?!

Eu nu stiu, nu toate portafiltrele au arc?
Daca au, nu vad rostul la ridged (pe forumuri am vazut ca se recomanda ridgeless, din cauza suprafetei de tampare), la mine si ridgeless intra fortat (PF fara fund mag-pro), abia pot sa scot cu mana.
Gaggia Classic + PID Espressuino + Mazzer Major Doserless Mod + DIY Fluid Bed Roaster + PID Roastuino
 
#15
Tocmai asta spuneam, sitele nu cad, daca sunt situatii cand cad totul se rezolva cu un simplu arc...
Man, daca situatia ca achizitionarea unei ridged implica costuri mai mari de transport si e mai avantajoasa varianta ridgless un arc nu-i mare deranj.
Sunt unele portafiltre, ce vin cu aparatele lowcost Big Grin, care nu au arc si nici acel guler unde se monteaza, insa si asa cu ajutorul unei role de banda silicon ce rezista la temperatura, se poate rezolva...cumva sa nu cada.
Dar voi stiti mai bine, ce si cum va avantajeaza, eu doar am comentat o situatie posibila...
Expobar Diamant base 2 gr, Expobar Brewtus IV, Baratza sette 270W, Mazzer Kony, Concept-art dinamometric, Reneka 16g+VST 7g, Espro toroid steaming picher.
 
#16
Sigur, nu-i stres, ziceam doar ca nu e acelasi lucru Smile
Observ ca ai o reneka in dotare...nu ne scrii cateva impresii pe topicul dedicat ?!
 
#17
Hateganule, stergeti din mesajele private ca nu ti-am putut trimite ultimul mesaj. Zice ca ti-ai facut deja plinul. Smile Scuze de poluare.
Profitec Pro 700, Eureka Olympus 75E, GeneCafe CBR 101
 
#18
Dam'...what a busy end of year !!!
Telefonu' ce zice? Smile
 
#19
(15-12-2013, 18:40)zuluafonu Wrote: Poate ne muta Liviu pe achizitii de grup. Am incercat pe hasbean, shipping £500?????? Le-am scris un mail, sa vedem ce zic baietii.

n-au raspuns?
Gaggia Classic, Macap M42M, Ridgeless VST 18g, Hario Mini
 
#20
Ba da, au avut ceva la site. Acum arata asa la 4 buc:
£99.48
.. including shipping for £11.48.
Profitec Pro 700, Eureka Olympus 75E, GeneCafe CBR 101
 
#21
cum a ramas?
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)