Hello There, Guest! Login Register


Cum arata cafeaua ta de azi?

da, tre sa rog cineva din prieteni de peste Prut sa'mi mai faca rost de o punga de Burtukaana
<< echipament La Marzocco Linea (Slayer mod), La Pavoni Europiccola, Mazzer, Sette, filtrare apa pro Brita Purity >>
 
Reply
rwanda kanzu, din 18 grame in si 56 grame in cele doua cescute. cam dificil de preparat fata de alte cafele.

n am reusit sa pun poze.
Quick Mill QM67, tamper Lelit PL100 plus, latiera 350 ml inox, rasnita electrica Fiorenzato F64E, 
 
Reply
Ethiopia Benko washed, terifiant de buna Smile)[Image: 94rFccN.jpg]
 
Reply
Incearca 18gr si maxim 40gr in cele doua cescute in vreo 30 sec. Sa vezi ce bunatate de Rwanda iese, in cazul meu de la Claro
CREM ONE Profiler; Compak E8; Sculptor 078S; Kinu M47; VST18-20gr.
Ex: LELIT PL62S(kit profilare CS), Mazzer SJ
 
Reply
@Raducanu

   -  ...periculos si ziua , d'apai noaptea... Big Grin ...

Izzo Gold...alta n-am !...dar te trezeste si din...morti... Big Grin ...


[Image: b4xFjA6.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
21

21  Ag
 
Reply
@Raducanu

     ... Big Grin Big Grin Big Grin ... acum asta e...daca atat pot... 06 ...atat fac , ...mai bine , ai pune un dovleac ...[Image: 56.gif] ...ceva  , un draq...de Halloween-ul asta...eu cam atat stiu , atat fac , ( pana ajung pe la voi , sa mai invat cate ceva... Cool ) ...
     ( ...bine ca nu fac modele  cu sablonul gaurit si cu cacao... Am...)
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
maistrilor:
voi ce lăptiuc utilizati?  Huh
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
[Image: v9Dkhcc.jpg]

...Asta era pentru herr@Raducanu de Halloween ...pentru ca desen , nu am cum sa-i fac... Big Grin...
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
@Levo m-a amuzat replica, n-am zis nimic de desen, esti pe drumul cel bun, oricum Wink Insa sunt convins ca gustul din ceasca e amețitor de bun Smile)

Asa arata cafeaua mea anul trecut de halloween, anul asta n-am mai avut timp Smile))[Image: n79Ypj2.jpg][Image: W9jTswi.jpg]
 
Reply
Cine ajunge devreme la serviciu isi bea cafeaua in liniste

[Image: 7ca6944b5fc88cb14ea68b50c2bddc4f.jpg]

India Plantation AA de la Ecuatorcafe.ro
Gaggia Espresso Pure / Ascaso i-mini i2 / IMS basket / Naked Portafilter / Self-made tamper
La Pavoni Professional / Cafflano Kompresso / Kinu M47 Phoenix
 
Reply
[Image: uo6yBqB.jpg]
[Image: sze7Prw.jpg]


Deci wow ce gust.
 
Reply
@ Denis: Nu reușesc să-mi dau seama despre ce cafea e vb.
Honne, Ceado E37S, Expobar Brewtus IV
 
Reply
Columbia campo hermoso lot 2017. O cafea interesanta, cu dulceata, cu toate ca e Columbia.
 
Reply
[Image: YQlWV3P.jpg]sweet&sour kenya oreti
 
Reply
Ok. Bm
 
Reply
Hai ca intreb iarasi...

Voi ce lapte utilizati?
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
[Image: 7c972f768dd00e410cb6f489aa82473b.jpg]

“Dala” Steam.
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
Reply
@MyR, de vaca.  Big Grin

Serios acum, de care-ti place. Sunt si nenumarate discutii in forum despre subiect. Poti cauta daca ai rabdare.
Expobar Leva | Gaggia Evo | Eureka Single Dose | Fiorenzato F5 | Kinu Phoenix | Aeropress | V60
Prev: Lelit 41TEM | Gaggia MDF
 
Reply
Eu de la Lidl, Pilos de BV - 1.5l, 3,5% fat. Am auzit totuși care se plâng de el că ar fi vechi. Eu iau câte 6l de obicei și nu am probleme.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
Incercati si Olympus bio. Eu il gasesc la Mega ...obtin o microspuma decenta chiar si cu aburul de pe Gaggia. Am mai incercat napolact bio cu rezulatate mai slabe ...
Rocket R60-V; Macap M7D; Kinu M47
 
Reply
Cine bea fara lactoza recomand Olympus.
 HX,F6.
 
Reply
Pacat ca are o gramada de lapte praf, altfel Olympus Bioe cel mai bun si la gust si la textura. Incercati dozatoarele de lapte, sunt mult peste tot ce e in comert.
 
Reply
Eu sunt multumit de Raraul integral cu 3.5%, se si gaseste relativ usor...
LMLM (slayer mod) + Bentwood | Hario V60/Nel Drip+Aergrind
(ex: Brewtus IV, Lelit PL41EM, Gaggia Gran Style, Honne, Kinu M47, Sette 270Wi, Porlex)
 
Reply
Daca vreti bio de 3.5 incercati de la Monor:

http://www.monor.ro/Lapte-eco-35.html
 
Reply
Depinde unde stati,in muntenia si oltenia nu se gaseste Monor si nici dozatoare de lapte nu sunt...
 
Reply
(03-11-2017, 16:53)dantt Wrote: Depinde unde stati,in muntenia si oltenia nu se gaseste Monor si nici dozatoare de lapte nu sunt...

Edit: nu văzusem posturile de mai sus.

Dacă vrei bio, mai există și Olympus, și Napolact.
Dalla Corte Mina + Kit 58mm | M68, M47, Titan, Traveler, Simplicity, Phoenix | Bravo Tools | Europiccola + radiator
 
Reply
Monor pentru gust. Orice tip/fel/soi/gen pentru desenat Smile)), cam toate se froteaza bine! Smile
 
Reply
offff
<< echipament La Marzocco Linea (Slayer mod), La Pavoni Europiccola, Mazzer, Sette, filtrare apa pro Brita Purity >>
 
Reply
Ne Write


[Image: 8zJq8RB.jpg]
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 4 Guest(s)