Hello There, Guest! Login Register


Poll: Interesat ?
You do not have permission to vote in this poll.
Manuala
17.33%
13 17.33%
Electrica
82.67%
62 82.67%
Total 75 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Arco by Goat Story manua-lectric grinder group buy

#61
Avem ceva raspuns referitor la reducerea de grup sau ramanem pe pledge-ul initial de 7 cu livrarea in mai Wink ?
Espresso: Aram, Flair, Rok. Brew: AeroPress, April, Cafec, Canadiano, Delter, E&B, Gina, Hario, Kalita, Orea. Moka: Araku, E&B, Stelton. Ibric: Soy.
Grind: Aergrind, Arco, Comandante, Hario, Rok. Kettle: Brewista, Fellow, Hario, Takahiro.
 
#62
Lasa oamenii sa gandeasca, sa facă calcule. Kickstarter au și ei comisioanele lor, e complicat când propui ceva ce nu a fost antecalculat


Sent from my iPhone using Tapatalk
La Pavoni Europiccola 2006 | NAKED Profiling Kit | IMS all the way | Arco (de vanzare) | Baratza Sette 270 v2 | Brewista Smart Scale 1 | Concept-Art tampers | To be continued...
 
#63
(09-12-2020, 22:06)tzucky Wrote: Lasa oamenii sa gandeasca, sa facă calcule. Kickstarter au și ei comisioanele lor, e complicat când propui ceva ce nu a fost antecalculat


Sent from my iPhone using Tapatalk


Sunt deja fully funded Wink au terminat cu calculele KS
Espresso: Aram, Flair, Rok. Brew: AeroPress, April, Cafec, Canadiano, Delter, E&B, Gina, Hario, Kalita, Orea. Moka: Araku, E&B, Stelton. Ibric: Soy.
Grind: Aergrind, Arco, Comandante, Hario, Rok. Kettle: Brewista, Fellow, Hario, Takahiro.
 
#64
Nimic deocamdata...
 
#65
Salutare, 
Intru si eu pentru varianta electrificata (combo) daca se va ajunge la o intelegere cu producatorul. Multumesc
Rocket R60-V; Macap M7D; Kinu M47
 
#66
Intru și eu pentru un combo. 
Vedem dacă mai prindem ceva și noi ăștia de mai la urma ?
DE1Pro v1.4, Bentwood Vertical 63, Kinu M47 v2, Aeropress, The Force Tamper
  
 
#67
prindeti manualele de la ceilalti  Smile
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
#68
(10-12-2020, 00:14)mihnea27 Wrote: Sunt deja fully funded Wink au terminat cu calculele KS
 
(10-12-2020, 14:32)vladdooo Wrote: prindeti manualele de la ceilalti  Smile

Fully funded nu inseamna inchis, varianta de 250 Euro vad ca se tot extinde, a ajuns la 900 exemplare.
In schimb la cea wholesale s-au tras obloanele, dupa 25 de aplicari, din care doua sunt a mea si a lui Sorin, singurele 14+10 exemplare certe pe care le avem "in mana" pana in clipa de fata. 
Daca mi-as dori fierbinte rasnita asta, care si la 250 mi se pare o afacere, as aplica acum pentru una individual, ca nu ti se cere nici un ban pana in ianuarie. Daca iese aici, e simplu sa anulezi...
 
#69
Intrebare "off topic", la un moment dat vreau sa imi iau electrica, iar din specificatiile rasnitei nu imi dau seama cat de capabila e. E comparabila pt espresso cu un Sette 270 care e dublu ca pret? Ca daca e tot pe-acolo calitatea macinaturii atunci mai bine iau un Arco, chiar si la 250 euro.
Staresso Mirage + Kinu M47 Simplicity
 
#70
Asta deja urma sa fie dezbatuta dupa ce e potoleau apele... desi e clar ca e necunoscuta pana nu ajunge in mainile unora.
Sincer, la pretul asta nu ma astept sa aiba cutite peste standardul Italmill, si foarte probabil de 38, exclus sa incapa 47 la cat pare sa fie de groasa in mainile celor din video. Mai ales cat loc trebuie sa ocupe si mecanismul acela sofisticat cu caneluri de glisare stator...
As fi multumit sa scoata ce iese din Feldgrind-ul care il am acum, si sa mai am si antrenare electrica in aproape aceiasi bani.
Fata de Sette ai insa si portabilitatea manualei, care valoreaza si ea niste bani, in concedii... Wink

As vedea avand un sens ezitarea intre pachetul individual, de 250 euro, si Sette 30 AP, dar intre 168 Euro si 2100 lei un Sette 270 mie imi e clara alegerea, oricat de superioara ar fi macinatura celei din urma.

Pana la urma pentru unii perfectiunea nu in gust se masoara, asa cum si in foto nu prea mai intereseaza pe multi calitatea imaginii drept criteriu suprem, ci o gramada de maruntisuri colaterale, adunate sub numele de "user experience".
 
#71
Nu știu dacă am înțeles bine dar citisem că diametrul cuțitului e 32 interior cu 47 exterior, scrie chiar pe kickstarter în prezentarea produsului.
Gaggia Classic 2012 & ARCO 2in1
 
#72
Salut,
m-am uitat acum pe kickstarter si se pare ca au fost lansate inca  25 de pachete de 5 manuale si 7 electrice la pretul de 1590 euro + 50 transport.Cred ca se poate avansa cu lista.
 
#73
As vrea sa ma inscriu si eu pentru un combo, daca nu e prea tarziu.
QuickMill QM67,  MK E65S, tamper si distribuidor Bravo
 
#74
Salutare,
Un combo as vrea si eu. Daca e tarziu...asta e...
Ms oricum.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Now: #Elizabeth V3, #Compak e6
Traveling: #Flair PRO, #Kinu Phoenix
Past: #Gaggia Classic 2012, #Ascaso i1
 
#75
Am primit un raspuns cu scuze de intarziere, sunt ingropati in treaba de birocratie si logistica, plus teste de distributie care le-au fost cerute, asa ca vor reveni de luni incolo.
Cel putin e bine ca nu am primit un raspuns negativ Smile

Intre timp i-au pus capat pachetul de 250 Euro, la 950 bucati.

@Eugen16, si daca reuseam sa postez de pe telefon, fiind offline aseara, tot nu primeai mesajul... se pare ca nu poti primi PM, asa ca rezolva intai mesageria. Oricum, pe ocolite prin intermediari, mesajul a ajuns la tine.

Prima postare a autorului proiectului, acum cateva minute, confirmand cele scrise mai sus, ca e nebunie pe capul lor Smile

https://www.kickstarter.com/projects/goa...ts/3046895
 
#76
sa inteleg ca pentru mine si colegul Vali a fost prea tarziu?
QuickMill QM67,  MK E65S, tamper si distribuidor Bravo
 
#77
Cele doua update-uri, unul catre tine si scurtul clip postat pe KS, in aproximativ acelasi timp, imi sugereaza ca mailul tau a ajuns direct la Anze in Inbox, deci negocierea se va purta cu el. Ceea ce mai departe imi da sperante.
La Pavoni Europiccola 2006 | NAKED Profiling Kit | IMS all the way | Arco (de vanzare) | Baratza Sette 270 v2 | Brewista Smart Scale 1 | Concept-Art tampers | To be continued...
 
#78
(11-12-2020, 18:30)pacala Wrote: sa inteleg ca pentru mine si colegul Vali a fost prea tarziu?

In clipa asta doar primii 14 pot avea o sigurantza.
Daca se accepta cererea pentru cele 25 combo separat, atunci am avea un stoc de 39 combo si 10 manuale.
Un efort logistic care ne va cocosa si pe noi, dar sa ajungem acolo... 

Dar, cum a zis si @Eugen16, nimeni nu e impiedicat in clipa asta sa isi faca un grup propriu de 7+5, la 1640 Euro, daca poate suporta operatia. Adica aproximativ 87 Euro manuala si 172 combo.
 
#79
Salut colegi, 
asa cum spune si @renatoa,se mai poate initia un nou grup buy, dar acest lucru trebuie facut de un coleg cu suficienta vechime, caruia sa-i putem trimite banii fara emotie. 
In al doilea rand, offtopic, va rog sa ma ajutati cu procedura de activare a PM. E prima data cand scriu pe un forum. 
   Multumesc.
 
#80
(11-12-2020, 17:43)renatoa Wrote: Am primit un raspuns cu scuze de intarziere, sunt ingropati in treaba de birocratie si logistica, plus teste de distributie care le-au fost cerute, asa ca vor reveni de luni incolo.
Cel putin e bine ca nu am primit un raspuns negativ Smile

Intre timp i-au pus capat pachetul de 250 Euro, la 950 bucati.

@Eugen16, si daca reuseam sa postez de pe telefon, fiind offline aseara, tot nu primeai mesajul... se pare ca nu poti primi PM, asa ca rezolva intai mesageria. Oricum, pe ocolite prin intermediari, mesajul a ajuns la tine.

Prima postare a autorului proiectului, acum cateva minute, confirmand cele scrise mai sus, ca e nebunie pe capul lor Smile

https://www.kickstarter.com/projects/goa...ts/3046895

Am pus o vorba buna la Anze Wink
Espresso: Aram, Flair, Rok. Brew: AeroPress, April, Cafec, Canadiano, Delter, E&B, Gina, Hario, Kalita, Orea. Moka: Araku, E&B, Stelton. Ibric: Soy.
Grind: Aergrind, Arco, Comandante, Hario, Rok. Kettle: Brewista, Fellow, Hario, Takahiro.
 
#81
Stii sarbeste ? Smile
 
#82
(11-12-2020, 17:43)renatoa Wrote: Intre timp i-au pus capat pachetul de 250 Euro, la 950 bucati.

Creste inca, a ajuns la 1000.
online: ACS Vesuvius EVO Leva / Niche Zero
offline: Flair Signature Pro / Kinu M47 Phoenix
 
#83
La manuale ma pot inscrie si eu cu una, va rog? (am votat "manuala")
Honne, Wilfa Uniform + SSP, Aergrind, Bezzera Aria
 
#84
Ti-o dau pe a mea din combo, Radu
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
#85
vrei sa adaptezi alta rasnita la docking pad... Confused Huh
 
#86
(12-12-2020, 14:28)vladdooo Wrote: Ti-o dau pe a mea din combo, Radu

Ok, multumesc!
Honne, Wilfa Uniform + SSP, Aergrind, Bezzera Aria
 
#87
Aaa. Nu
Cred ca am inteles gresit combo: 1 manuala + 1 electrica
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
#88
(12-12-2020, 16:17)vladdooo Wrote: Aaa. Nu
Cred ca am inteles gresit combo: 1 manuala + 1 electrica

Nope, manuala este manuala, la toata lumea, comboul mai contine in plus motorisca.
Ca in pachet vor fi 5 manuale extra, e alta poveste, le-om rezolva si pe alea...
La pretul asta chiar ca mi-as lua a doua manuala ca sa nu mai schimb reglajul de la brew la espresso toata ziua... Big Grin
 
#89
Pai da, la asta ma refeream. Credeam ca am inteles gresit. Asumasem 1 electrica + 1 manuala
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
#90
Te-ai prea obișnuit cu reducerile...
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)