Hello There, Guest! Login Register


Achizitie espressor, buget 3000 lei

#31
Azi am fost la Cafeteca, ca doar sunt din Brasov. Am baut un espresso, ce sa spun, bun. Nu ma pricep, recunosc. Parea tchibo dupa gust, dar oricum era muuult mai buna decit ce scoate aparatul meu din capsulele nesspresso.

Dupa ce am tot citit pe aici, cred ca ramin totusi la espressorul amintit (Lelit PL41TEM), la risnita Lelit PL43MM si la un tamper. Si daca o fi vreodata sa simt nevoia unei risnite mai bune imi iau una mai scumpa. Dar nu cred ca simt nevoia unei noi achizitii mai repede de un an.
 
Reply
#32
Oricum, isi păstrează bine valoarea pe revanzare cam toate aceste scule de calitate. Nu uita, ia reducerea nu tamperul gratuit si ia-ti separat tamperul knock, de la celalalt importator.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#33
Multumesc. Am o rugaminte. As dori un link catre acel tamper knock ca eu nu il gasesc, doar niste baze. Nu prea inteleg.
 
Reply
#34
(11-08-2014, 23:36)blackcat Wrote: Multumesc. Am o rugaminte. As dori un link catre acel tamper knock ca eu nu il gasesc, doar niste baze. Nu prea inteleg.
Talpa si manerul care nu trebuie sa fie musai negru, gasesti tu restul de culori.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#35
Bine, pentru a primi si reducerea de 10% trebuie sa le trimiti cererea din tabloul de reduceri al forumului - http://www.espressoman.ro/reduceri-la-es...i-rasnite/ altfel ei nu acorda discount-ul. La fel si pt Lelit...
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#36
Asta era clar, multumesc. Deci trebuie sa iau baza si miner. Tare. Macar espressorul nu trebuie sa-l iau pe bucati.
 
Reply
#37
atentie la dimensiunea talpii!
Gaggia Classic, Macap M42M, Ridgeless VST 18g, Hario Mini
 
Reply
#38
Corect. Daca mergi pe PL41TEM, neaparat sa-ti iei talpa cu diametrul de 57,5 mm (nu de 57 mm, cat zic aia ca are sita).
Petru ce vrei tu de la cafea, ai facut o alegere buna.
Acasa: Lelit PL41TEM/Mazzer SJ//--//Expobar Brewtus IV/Niche Zero
Deplasare: Kinu M47/Flair Signature PRO
 
Reply
#39
(11-08-2014, 18:32)blackcat Wrote: Dupa ce am tot citit pe aici, cred ca ramin totusi la espressorul amintit (Lelit PL41TEM), la risnita Lelit PL43MM si la un tamper. Si daca o fi vreodata sa simt nevoia unei risnite mai bune imi iau una mai scumpa. Dar nu cred ca simt nevoia unei noi achizitii mai repede de un an.

Poti sa fii linistit cu alegerea facuta .
Folosite cum trebuie , aparatele pentru care ai optat iti vor oferi , in ceasca , un rezultat foarte bun .
La birou , colegii , folosesc acest aparat de mai bine de 2 ani si au , zilnic , parte de cel putin cate o ceasca de cafea ( cu sau fara crema ) excelente .
 BUGSTER; Honne S; EK43S; Buckeye BC2; Kinu M47; Cafflano
 (Ex: LM-GS3/AV; PL41TEM; Expobar-DB; VBM-2B; Hottop-2k+; Flair; MK-Vario; MK-K30; Macap M4D; Kinu M68)
 
 
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)