Hello There, Guest! Login Register


1zpresso K plus

#1
Pun la vanzare rasnita manuala 1zpresso K plus cumparata anul trecut. 
Am rasnit aproximativ 3 kg de cafea cu ea (in decursul a 5 luni de folosire), iar apoi am trecut pe o rasnita electrica (cea manuala fiind nefolosita de aproximativ 2 luni). Prezinta urme normale de uzura, dupa cum se observa in fotografii. Nu are defecte pe cutite.
Manerul de lemn are partea interioara destul de uzata, motiv pentru care se desprinde usor de pe bratul metalic, acest lucru nealterand performanta rasnitei, dar este incomod atunci cand rasnesti boabe mai tari (light roast) si ti se desprinde.
Se preda alaturi de cutia de depozitare si instrumentele de curatare (perie si pompita).
Pret 1100 lei.

Predare personala in mun. Cluj-Napoca si livrare prin curier in tara (costul suportat de cumparator).

[Image: 55ZWThC.jpg][Image: u4ajsNK.jpg][Image: x7eB8XD.jpg][Image: RXaeliA.jpg][Image: ujDYNC5.jpg]
 
Reply
#2
Pretul?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Reply
#3
(09-03-2022, 17:04)sebu Wrote: Pretul?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Scuze, am editat acum.

1100 lei
 
Reply
#4
Up
Pret nou 1050 lei.
 
Reply
#5
Retrag de la vanzare rasnita. In ultima vreme am consumat mai mult cafea preparata la Aeropress, unde am observat ca 1zpresso are performante mai bune decat Kinu (cel putin din punctul meu de vedere). Asa ca o s-o pastrez si pe aceasta.

Multumesc pentru gazduire!
 
Reply
#6
(11-04-2022, 18:28)Eratyu Wrote: Retrag de la vanzare rasnita. In ultima vreme am consumat mai mult cafea preparata la Aeropress, unde am observat ca 1zpresso are performante mai bune decat Kinu (cel putin din punctul meu de vedere). Asa ca o s-o pastrez si pe aceasta.

Multumesc pentru gazduire!

 Offtopic, stiu, dar nu e o rasnita foarte populara inca, asadar: pe ce "treapta" o folosesti pt Aeropress?
Sage Dual Boiler, Atom 65, 1Z Presso K-Plus, Hario V60, Aeropress, Cold Brew dripper
 
Reply
#7
Salut!
In general o folosesc la 5.2-5.5 cu o doza de 20g si 220 ml apa in 3 min.
 
Reply
#8
Rasnita a fost vanduta in afara forumului la pretul de 1000 de lei. 
Multumesc pentru gazduire!
Flair 58, Cafelat Robot, Picopresso, Aeropress
Kinu m68, 1zpresso k-max
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)