Hello There, Guest! Login Register


Ce carti ati mai citit in ultimul timp si le-ati recomanda

#3
De la Llossa, Coelho si Marquez am mai indesat si eu cate un volum in bagaj, dar G R R Martin sincer nu, voi incerca sa  gasesc ceva pe la Constanta (dc nu sper on-line). By the way Llossa si-a exprimat public dezamagirea ca premiul Nobel pt literatura a mers la Bob Dylan. Am ridicat si eu putin din sprancene, insa vreau sa-i dau o sansa si dlui Bob inainte sa deschid gura. L-am pus si pe Mr Dylan pe lista mea.
Desi sa tii o carte in mana e recomandat si e un altfel de sentiment, e o problema cu bagajul excesiv. Am mers pe un Kindle de curand si face treaba bunicica. Pana la urma informatia conteaza si nu formatul, si e util ca poti incarca multe volume.
Mi-am propus si eu un minim de 10 -20 pagini pe zi, momentan citesc "Imposibila Intoarcere" de Marin Preda . Rasfoiam in colectia mea de E-Book uri si am dat de el, nu mai retineam dc l-am citit si se pare ca nu!
Acum ca un trigger s-a declansat in mine, am dat de urmatoarele volume ale dlui George Martin: "Zburatorii Noptii", "Weekend intr-o zona de razboi" si "Un cantec pt Lya". Din pacate lipseste cartea recomandata mai sus, insa dam noi de ea.

E o carte (in 3 volume) pe care nu am putut-o penetra, pur si simplu cred ca m-a depasit, poate pregatirea mea e insuficienta si anume  volumele "Orbitor" de Mircea Cartarescu. Pur si simplu m-au chinuit un voiaj intreg,  cu greu as putea traduce sentimentul lasat, pare o carte de calitate, bine scrisa si cred primita printre critici, dar care nu a "ajuns" la mine. Voi incerca mai tarziu, inca o data.
Brewtus 4, Niche Zero, Eureka Zenith 65, IMS 17g, SmartScale II
 
Reply
  


Messages In This Thread
RE: Ce carti ati mai citit in ultimul timp si le-ati recomanda - by Costa79 - 30-10-2016, 09:46

Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)