Hello There, Guest! Login Register


Experiente cu furnizorii externi si nu numai

#1
M-ar interesa - cred ca ar fi util - informatii legate experientele voastre cu furnizorii externi (chiar si interni, de ce nu?) de… orice e legat de pasiunea noastra.
Personal am comandat, deocamdata, de aici http://shop.squaremilecoffee.com/ si aici http://www.unionroasted.com/. Espressorul si alte accesorii de pe amazon.co.uk, dar amazonul nu cred ca e o necunoscuta.
In schimb, de pe squaremile am comandat din auzite, iar de la unionroasted la nimereala; le-am descoperit site-ul, am vazut ca livreaza si la noi si evident n-am reusit sa am abtin.

Squaremilecoffee: nu sunt probleme cu ei, raspund la email daca ai intrebari, sunt foarte seriosi. Smecheria cu ei – si posibil nu doar cu ei – este sa nu comanzi cantitate prea mare. Cand am avut 5-6 pungi a cate 350 grame, livrarea s-a facut foarte repede, in 4-5 zile prin Royal Mail. M-am combinat cu cineva intr-un colet mai mare (8-9 pungi, aeropress, site, Hario Mini), coletul, tot cu Royal Mail, a venit in 3 saptamani, ceea ce e critic pentru cafea. Cu acea ocazie, obisnuit cu livrare in 4-5 zile, le-am scris si explicatia lor a fost legata de dimensiunea coletului. Apoi am constatat ca asa e, cu cat e mai mic, vine mai rapid.
* pretul transportului a variat intre 9 si 14 lire.

Unionroasted: efectiv am dat de ei din intamplare, am vazut ca au oferta bogata, si m-a tentat. Am mers la nimereala. Foarte seriosi, doar ca spre deosebire de squaremile, Union nu te notifica... ca ti-au trimis pachetul. Am comandat/platit sambata, prajirea si expedierea s-au facut luni, iar livrarea, Royal Mail + ceva curier, nu stiu cine ca n-am preluat eu, s-a produs vineri. Rapid, fara probleme, data prajirii pe punga.
• 6 pungi a cate 250 grame / pret transport: 14,70 lire, asta n-a sunat prea bine.

M-ar interesa cum decurg comenzile/platile/livrarile cu italienii si nemtii, cu marfa mai costisitoare, gen espressoare, prajitoare, orice de fapt.
Gaggia Classic, Macap M42M, Ridgeless VST 18g, Hario Mini
 
Reply
  


Messages In This Thread
Experiente cu furnizorii externi si nu numai - by sms - 10-08-2013, 00:52
Oferta espressoare Gaggia - by MANU - 06-03-2014, 22:00
RE: Oferta espressoare Gaggia - by Lyvyoo - 07-03-2014, 00:13
Magazin online - by Hostina - 16-09-2019, 19:37
Magazin online - by dev - 16-09-2019, 19:40
RE: Magazin online - by Hostina - 16-09-2019, 19:52
RE: Magazin online - by slavic1983 - 16-09-2019, 23:06
RE: Magazin online - by Hostina - 18-09-2019, 11:27
RE: Magazin online - by slavic1983 - 18-09-2019, 21:57

Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)