Hello There, Guest! Login Register


rasnire single dose vs hopper plin (semi-plin)

#91
(08-06-2021, 07:06)Zaheyu Wrote: @ cradun Ce fel de cafea folosești? Cât de prăjită? Studiul tău poate fi interpretat și în sens invers.
Mabo, Guido, Claro, Buimac, Right Side, etc.

Nu e nici nou ce am scris si nu se vrea a fi un studiu propriu-zis, ci doar niste observatii. De cand tot fac teste, lumea a trecut la rasnite gen Bentwood sau EK43, ce am scris se incadreaza cumva la 3rd wave, dar totusi un 3rd wave clasic, in care corpul unui shot inca e important Smile

Am facut o mica eroare logica in exprimare, cand am scris despre cum am preferat Niche fata de Sette: " din punctul de vedere al gusului, am preferat Niche, pentru ca, [..], cutitele conice, datorita unei viteze mai mici de rotatie, sunt mai adecvate rasnirii single dose, producand ceva mai mult fines decat cutitele plate": am preferat Niche fata de Sette nu pentru ca are viteza de rotatie a cutitelor mai mica si pt ca e mai adecvat single dose (ca nu e, fata de Sette), ci doar ca preferinta subiectiva.
Honne, Wilfa Uniform + SSP, Aergrind, Bezzera Aria
 
Reply
  


Messages In This Thread
RE: rasnire single dose vs hopper plin (semi-plin) - by cradun - 08-06-2021, 07:29

Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)