Forumul Espressoman - In cautarea espresso-ului perfect
Vand Espressor Sab cu 1 grup - Printable Version

+- Forumul Espressoman - In cautarea espresso-ului perfect (https://www.espressoman.ro/forum)
+-- Forum: Comunitatea de espressomani (https://www.espressoman.ro/forum/Forum-Comunitatea-de-espressomani)
+--- Forum: Marketplace (https://www.espressoman.ro/forum/Forum-Marketplace)
+---- Forum: Tranzactii incheiate (https://www.espressoman.ro/forum/Forum-Tranzactii-incheiate)
+---- Thread: Vand Espressor Sab cu 1 grup (/Thread-Vand-Espressor-Sab-cu-1-grup)



Vand Espressor Sab cu 1 grup - Catalin Victor - 27-06-2014

Vand Espressor Sab cu un singur grup. Nu se conecteaza la retea, ci are propriul rezervor. Aparatul este in stare foarte buna, a fost folosit doar 4 luni cu o medie de 20 - 30 de cafele pe zi.

Pretul este de 300 de euro.
Tel 0xxxxxxxxx

Deocamdata incarc niste poze de pe net, pentru a vedea modelul, iar daca reusesc sa-i fac si ceva poze in zilele urmatoare am sa atasez si pozele aparatului. Totusi, daca sunteti interesati de o asemenea masina, nu ezitati sa dati o fuga pentru a a o vedea personal. va garantez ca plecati cu ea Smile

Multumesc!

           


RE: Vand Espressor Sab cu 1 grup - Silvio - 27-06-2014

Acesta nu este espressorul ce livra cafele in magazinul Camera din fata ?


RE: Vand Espressor Sab cu 1 grup - Lyvyoo - 27-06-2014

Este SBDU nu HX? Pune link-ul exact spre model, in site-ul producatorului, si ataseaza te rog poze reale nu cele de catalog.


RE: Vand Espressor Sab cu 1 grup - cabes84 - 28-06-2014

Am contactat personal vanzatorul. Este vandut. Dupa parerea mea se poate inchide.


RE: Vand Espressor Sab cu 1 grup - Lyvyoo - 28-06-2014

Asteptam si confirmarea celui care a initiat vanzarea


RE: Vand Espressor Sab cu 1 grup - Catalin Victor - 29-06-2014

Da, topic-ul se poate inchide.

Nu, espressorul nu are nicio legatura cu Camera din fata.

NU, nu a fost vandut, dar il retrag temporar de la vanzare.

Din pacate, sunt nevoit sa-l folosesc o vreme ca rezerva. Espressorul principal a trebuit sa plece la reparatii.

Cand va reveni la vanzare o sa-i pun pozele reale.

Va multumesc!


RE: Vand Espressor Sab cu 1 grup - cabes84 - 29-06-2014

(29-06-2014, 15:43)Catalin Victor Wrote: Da, topic-ul se poate inchide.

Nu, espressorul nu are nicio legatura cu Camera din fata.

NU, nu a fost vandut, dar il retrag temporar de la vanzare.

Din pacate, sunt nevoit sa-l folosesc o vreme ca rezerva. Espressorul principal a trebuit sa plece la reparatii.

Cand va reveni la vanzare o sa-i pun pozele reale.

Va multumesc!

Salut Catalin, eu astept momentul, cand o sa repui la vanzare. Sunt interesat de masina. Poti sa ma suni pe 0xxxxxxxxx cand va fi disponibil.


RE: Vand Espressor Sab cu 1 grup - RaduCarutasu - 29-06-2014

(27-06-2014, 09:01)Catalin Victor Wrote: Vand Espressor Sab cu un singur grup. Nu se conecteaza la retea, ci are propriul rezervor. Aparatul este in stare foarte buna, a fost folosit doar 4 luni cu o medie de 20 - 30 de cafele pe zi.

Pretul este de 300 de euro.
Tel 0xxxxxxxxx

Deocamdata incarc niste poze de pe net, pentru a vedea modelul, iar daca reusesc sa-i fac si ceva poze in zilele urmatoare am sa atasez si pozele aparatului. Totusi, daca sunteti interesati de o asemenea masina, nu ezitati sa dati o fuga pentru a a o vedea personal. va garantez ca plecati cu ea Smile

Multumesc!

Esti sigur ca despre modelul din pozele postate mai sus este vorba ?
Este totusi un expresor de 23 de Kg , cu boiler de 1,8 l si grup E61 si daca starea lui este una "foarte buna " atunci pretul mi se pare ireal . Unul nou costa cca 1785 eur . Chiar daca personal , pretul de mai jos mi se pare exagerat pentru un single boiler , nici in acest caz nu mi se pare ca vorbim despre acelasi model .
https://www.bonsaiespresso.com.au/store/sab-sabina


RE: Vand Espressor Sab cu 1 grup - radudani - 30-06-2014

da, anul trecut ziceam si eu de un SAB Sabina vazut la CTS Corner in Bv;
masina arata superb ca finisaj, eleganta, simplitate comenzi; cu boiler de 1,8l e probabil HX;
cei de acolo imi spuneau ca a costat 2500 euro...
ok, 1800 sau... oriundi... Smile

dai anunt si ziua urmatoare il retragi in confuzie ;(
preturile astea "ireale" sunt practicate, de ex. de cei ce te opresc pe strada cu o oferta de smartphone, de aparat optic etc., aratate complice mai pe ascuns in geanta sau pumn...
de fapt, suntem in RO;


RE: Vand Espressor Sab cu 1 grup - baloozzy - 30-06-2014

Sa fi aparut piata fake-urilor? Si eu am vazut un Victoria Arduino de intrebai mai intai de cate galeti (de borhot) e.


Re: Vand Espressor Sab cu 1 grup - nickso - 30-06-2014

Si totusi nu sunt decat presupuneri...pana nu il vede cineva, care stie ce vede, nu are rost sa fim pesimisti. Oricum piata sh-urilor este mult mai ieftina la noi decat in afara...iar daca asta este pretul cerut, si aparatul se dovedeste a fi ok, cel mai bine e sa ne bucuram pentru cel care il achizitioneaza si sa ii uram extractii reusite. asta, bineinteles, daca mai apare la vanzare cu acelasi pret...


RE: Vand Espressor Sab cu 1 grup - amarok - 30-06-2014

Sunt destui care vand diverse lucruri si habar n-au ce vand. Cateodata "prinzi" chilipiruri, altadata (ei) cred ca vand avioane. Big Grin


RE: Vand Espressor Sab cu 1 grup - MANU - 30-06-2014

Am fost tentat si eu de acest espressor dar la un mic calcul de 30 de cafele pe zi timp de 4 luni inseamna o folosinta casnica de 5 ani la 2 cafele pe zi.(sper ca am fost clar). Acum vine intrebare mea de om neexperimentat Smile si care prefera sa cumpere un espressor de acest gen dar folosit in regim casnic (e adevarat, conteaza si cum a fost intretinut): Pentru acest tip de espressoare o folosinta comerciala de 30 de cafele pe zi nu le afecteaza fiabilitatea?
Pana la urma nu este chiar un espressor din categoria espressoarele de bar.... cred...


Re: Vand Espressor Sab cu 1 grup - nickso - 01-07-2014

Eu nu mi-as face prea multe probleme... Pompa costa 50 de lei iar grupul, singura piesa mai importanta care poate fi afectata de folosirea intensiva si ingrijirea necorespunzatoare, poate fi reparat prin inlocuirea pieselor/garniturilor uzate. Asta, bineinteles, daca exista vreo problema...

Si alt aspect...30 de cafele/zi timp de 4 luni nu este echivalent cu 2 cafele/zi timp de 5 ani...poate decat la numarul de cafele. Prefer oricand prima varianta...