Forumul Espressoman - In cautarea espresso-ului perfect
vand masina espresso ACS Minima, La Pavoni Pro Mil, rasnita Casadio Enea - Printable Version

+- Forumul Espressoman - In cautarea espresso-ului perfect (https://www.espressoman.ro/forum)
+-- Forum: Comunitatea de espressomani (https://www.espressoman.ro/forum/Forum-Comunitatea-de-espressomani)
+--- Forum: Marketplace (https://www.espressoman.ro/forum/Forum-Marketplace)
+---- Forum: Vanzari espressoare, rasnite si accesorii (utilizate) (https://www.espressoman.ro/forum/Forum-Vanzari-espressoare-rasnite-si-accesorii-utilizate)
+---- Thread: vand masina espresso ACS Minima, La Pavoni Pro Mil, rasnita Casadio Enea (/Thread-vand-masina-espresso-ACS-Minima-La-Pavoni-Pro-Mil-rasnita-Casadio-Enea)



vand masina espresso ACS Minima, La Pavoni Pro Mil, rasnita Casadio Enea - radudani - 28-06-2020

ofer spre vanzare 3 piese (cu... backpressure MaraX),
sunt in Brasov si ideal ar fi sa fie ridicate de aici, dar le pot pregati si pentru curier;
preturile nu includ costul transportului si nu sunt negociabile:

1. ACS Minima, DB cu E61
- grup cu solenoid (nu levier si cama, cu problemele lor de ungere),
- boiler abur 2,3l, boiler cafea 800 ml - inox, izolate, elemente incalzire inox (Incoloy 800), nedemontabile;
- pompa cu solenoid ARS CP Smart 15 bar, presurizare incinta extractie in 8-10 sec
- boilere separate functional, incalzirea comandata de PID-uri
- acel, Full Last Shot Protection (shot-ul nu e intrerupt la atingerea nivelului minim de apa in rezervor); rezervorul de apa are 2,6l

pe situl perfectespresso.ro Minima e redusa de la 7214,73 lei (1488€) la 6778,89 lei (1399,99 €)
masina oferita e perfect functionala si e in garantie inca un an!
o reducere de cca. 34% mi se pare rezonabila, ceea ce inseamna 4500 lei, la care se adauga cheltuielile de transport!

accesoriile sunt cele din distributia standard (minus niste 'dopuri' autoadezive de plastic pentru baza picioarelor) cele 2 portafiltre cu jgeab, cele 2 site, un dop de cauciuc pentru backflush, o garnitura inelara de grup, o perie de curatare sita dus, un mic 'pod' tot inox de inaltare ceasca, acel inutil tamper de plastic;

de mentionat ca nu renunt la Minima si la controlul debitului in grup cu tzumburus... doar ca am cumparat initial 2 buc!

2. LA PAVONI Professional Millennium, piston si camasa din plastic (deci fabricatie probabila 2000-2004);
1200 lei, exclusiv transport;

3. Rasnita Casadio ENEA (grup La Cimbali), luat SH de pe forum, cutite 64 mm plane, cu doser si reglaj micrometric stepless, constructie metalica foarte robusta, conditie foarte buna, nefolosita de mine;
800 lei, exclusiv transport


RE: vand masina espresso ACS Minima, La Pavoni Pro Mil, rasnita Casadio Enea - softice6 - 28-06-2020

Interesat de La Pavoni, poze te rog.


RE: vand masina espresso ACS Minima, La Pavoni Pro Mil, rasnita Casadio Enea - vlaicu - 29-06-2020

Salut. Sunt interesat de Minima. Poti pune niste poze cu el? 
Sau da-mi un nr de telefon sa vorbim.


RE: vand masina espresso ACS Minima, La Pavoni Pro Mil, rasnita Casadio Enea - BogdanBC - 29-06-2020

Salut, si eu sunt interesat.


RE: vand masina espresso ACS Minima, La Pavoni Pro Mil, rasnita Casadio Enea - radudani - 01-07-2020

in completarea anuntului - thread, am pus niste poze cu La Pavoni Pro dezmembrat, pentru a se vedea mai bine:


RE: vand masina espresso ACS Minima, La Pavoni Pro Mil, rasnita Casadio Enea - Carmenmartini - 10-09-2020

Bună. Mai e valabil anunțul de vânzare pt. La Pavoni? Am PM blocat, rog raspunde-mi pe tel. 0775628341 (SMS, WhatsApp) sau calinvalean@yahoo.com. Mulțumesc


RE: vand masina espresso ACS Minima, La Pavoni Pro Mil, rasnita Casadio Enea - wutangx - 10-09-2020

Salt, sunt interesat si eu de Minima .


RE: vand masina espresso ACS Minima, La Pavoni Pro Mil, rasnita Casadio Enea - vlaicu - 11-09-2020

Eram si eu pe lista dar nu cred ca mai este de actualitate.


RE: vand masina espresso ACS Minima, La Pavoni Pro Mil, rasnita Casadio Enea - BogdanBC - 11-09-2020

Minima a ajuns la mine.


RE: vand masina espresso ACS Minima, La Pavoni Pro Mil, rasnita Casadio Enea - Lyvyoo - 11-09-2020

Probabil va fi actualizat topicul cu pret final, ce s-a dat, ce a ramas.