Forumul Espressoman - In cautarea espresso-ului perfect

Full Version: Reducere 10 - 20% pentru cafele internationale la Pretty Good Coffee
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7
Salutare oameni faini,

Sper ca ati avut si inca aveti un weekend frumos.
Vin catre voi cu un mic update. Noul lot de cafele de la DAK, cu prajire pe 30 August o sa ajunga la noi luni seara, iar de marti vom incepe livrarile pentru precomenzi.

Regasiti aici cafelele de la ei:
https://prettygoodcoffee.ro/cafea-de-spe...-in-stock/

In acest lot, vom face restock la:
Milky Cake (E+F)
Berry Foam (E+F)
Peru Biscotti (E)

Orice pre-comanda plasata cu aceste cafele, se va livra incepand de marti, 05 Septembrie.

Un weekend superb in continuare,
Razvan
Salutare colegi espressomani,

Toate abonamentele au fost predate inca de ieri curierilor. Astazi ar trebui sa ajunga la voi.

Noul lot de cafea de la DAK, a ajuns aseara si astazi am predat curierilor si comenzile care aveau cafele le PreComanda. Acestea vor ajunge maine la voi.
Stocurile pe site au fost de asemenea actualizate.

Urmatoarea comanda la DAK o sa fie plasata astazi si o sa aiba ca data de prajire 06 Septembrie (maine), urmand ca acestea sa ajunga la noi Luni(4.566) sau Marti (12.02).

Vom aduce si cele 3 cafele noi de la DAK, care sunt deja disponibile la precomanda pe siteColumbia – Pear Fizz  - (Filtru) - Procesare Black Honey
Guatemala – Blackberry Burst - (Espresso) - Procesara Naturala
Ethiopia – Strawberry Kiss - (Espresso si Filtru) - Procesare Naturala

 
P.S Avem 2 pungi de cate 1KG de Ethiopia Orange Flirt, cu prajire pentru espresso. Le-am comandat din greseala pentru espresso, asa ca le dam o reducere extra in caz ca va fac cu ochiul.
Sunt prajite amandoua pe 29 August.

Pentru toate cele de mai sus, o sa va rog sa folositi codul de reducere ESPRESSOMANGUEST ce se va aplica la pretul de pe site. Dand click pe acest link, veti fi redirectionat direct pe site, iar codul se va aplica automat.

Zi faina sa aveti
Buna dimineata

Anuntam prajitorii pentru luna aceasta.

Vom avea doi prajitori noi, Drop Coffee Roasters din Suedia de la care am ales 3 cafele si inca mai testam 2 pentru a le avea extra.

Totodata ii aducem si pe cei de la Sprout Coffee Roasters din Eindhoven, Olanda, pe care i-am cunoscut la Atena si de la care am baut niste cafele super faine.
De la acestia am ales 2 cafele din Rwanda si una din Tanzania pentru luna aceasta.

Zi faina sa aveti
Salutare

Au sosit cafelele de la DAK din lotul nou, inclusiv cele 3 cafele noi:
Columbia – Pear Fizz  - (Filtru) - Procesare Black Honey
Guatemala – Blackberry Burst - (Espresso) - Procesara Naturala
Ethiopia – Strawberry Kiss - (Espresso si Filtru) - Procesare Naturala

Stocurile au fost actualizate pe site

O zi faina in continuare Smile
Razvan

[Image: QZ3r6uN.png]
Salutare colegi,

Pentru ca astazi lansam oficial categoria noua, oferim un discount special la toate cafelele din categoria Always in Stock, adica de la DAK, BaniBeans si TheNaughtyDog, adica o reducere de 15% la intreaga comanda si livram in maxim 48h.

Codul de reducere este ILIKECHANGES si se poate aplica direct in pagina de checkout.

Zi faina sa aveti si o sapt usoara,
Razvan
Salutare colegi,

Nu stiu daca ati apucat sa vedeti, dar probabil ca da. Am implementat un sistem de review-uri pe site, pentru cafelele din Always in stoc, dar si pentru abonamente.

Incercam sa construim o mica comunitate si sa avem review-uri care sa ajute in luarea deciziei in ceea ce priveste cafeaua pe care o alegem.

Sunt deja printre voi, colegi care deja au lasat un review ba chiar si o reteta pentru cafelele pe care le-au testat. 
Ne-ar ajuta enorm daca ati putea sa lasati cate un review pentru cafelele pe care ati apucat sa le beti acum sau in trecut, in special cele de la DAK.
Dureaza foarte putin pentru voi, dar as face o super mare diferenta pentru noi.

Ne vom revansa pentru fiecare cu niste sample-uri la urmatoarea comanda. Promise Smile

Multumim mult de tot inca o data,
Razvan
Salutare espressomani

Cafelele de la DAK sunt Back in Stock

Si am adus cateva de care sigur o sa va bucurati sa le vedeti inapoi in oferta.

Coco Bongo - Procesare Tropical Nectar Washed cu note de Cocos Banana Milkshake si Suc de Ananas 

Watermelon Drops - Procesare Advanced Fermentation Natural cu note de Pepene Fructul pasiunii si Ciocolata cu lapte

Milky Cake - Bestsellerul celor de la DAK.  Procesare Thermal Shock cu note de Cardamom, Fistic si Tort de vanilie

Toate sunt disponibile pe site.
Nu uitati de discountul de espressoman de 15% folosind codul ESPRESSOMANGUEST 

Zi faina in continuare,
Razvan
Salutare colegi espressomani,

Ne bucuram foarte mult ca am avut ocazia sa intalnit cativa dintre voi la Slow Coffee Festival. Pentru noi a fost o experienta huge de care ne bucuram foarte tare.

Cafelele din abonamente au ajuns la voi la timp, sa va bucurati de cafele. Retetele sunt si ele pe site.

Dar, pana sa trec la urmatoarele doua prajitorii, avem 2 cafele noi si mega interesante in categoria Always in Stock.

Este vorba de:

Ethiopia ODACO 89+ - Prajita de catre The Naughty Dog - Procesare naturala, prajire light, microlot.
Note de Iasomie, Capsuni, Miere si Piersici.

Ethiopia RUMBA - Prajita de catre cei de la DAK - Procesare Anaeroba cu note de rom, crema de vanilie, banane coapte si zahar brun.
Acestia au avut un loc micut din aceasta cafea si sunt super bucuros ca am putut pune mana pe cateva pungi, cafeaua fiind deja out of stock pe site-ul prajitorului.

Amandoua sunt disponibile pe site si beneficiaza de discountul de espressoman de 15% folosind codul ESPRESSOMANGUEST 

O saptamana usoara sa aveti
Salutare

Maine ajung noile cafele de la DAK cu:

Columbia Pear Fizz
Coco Bongo
Ethiopia Strawberry Kiss
Columbia Watermelon Drops


Acestea vor fi disponibile pe site incepand de maine. Astazi sunt deja la precomanda.
Salutare

Cafelele de la DAK au ajuns. Cu o zi intarziere, se pare ca au facut un mic popas pe la Sibiu, in drumul spre Bucuresti Smile

Toate stocurile sunt actualizate pe site, iar comenzile vor fi livrate incepand de astazi.

O zi super faina
Salutare Espressomani

Voiam sa fac un anunt pentru luna aceasta.

Pentru ca data de 05, cum livram in fiecare luna, pica duminica, am decis sa livram toate pachetele de abonamente si comenzi extra ce contin cafelele de al Friedhats si Ditta Artigianale, vor pleca de la noi Joi, 02 Noiembrie, iar planul este sa ajunga la voi Vineri 03 Noiembrie.

O zi faina in continuare,
Razvan
Mulțumim mult pentru efortul depus, Răzvan! Chiar e bine venita livrarea in avans.

Seara faina și ție!
Salutare,

Coletele cu Friedhats si Ditta Artigianale sunt pregatite. Maine urmeaza sa fie ridicate de catre curieri.

Am primit intre timp si lotul nou de la DAK si revin in stoc urmatoarele:

Candy Crush
Aducem (din nou) Rwanda The Alchemist
Columbia Coco Bongo


Iar cafelele de la Friedhats sunt deja in stoc si se livreaza imediat.

Toate acestea sunt disponibile pe site si beneficiaza de discountul de espressoman de 15% folosind codul ESPRESSOMANGUEST 

Seara faina sa aveti
Salutare espressomani,

Anul acesta am pregatit niste reduceri cu adevarat speciale pentru Black Friday.
O sa le vedeti pe site la ora 00:00 (adica in aproximativ 1h).

Vor fi reduceri la cafele de la DAK, Friedhats, THe Naughty Dog, Bani, Ditta Artigianale dar si altele.
Toate reducerile vor fi aplicate direct in pretul produsului, deci pe perioada Black Friday, voucherele vor fi inactive, bineinteles.

Din pacate nu avem cantitati foarte mari din unele cafele, asa ca va rugam sa fiti intelegatori. Pentru cafelele de la DAK vom face restock cat mai rapid, iar cele care se vor epuiza si vor fi la precomanda, se vor livra in 7 zile.
Spor la cumparaturi Smile
Buna dimineata

Va multumesc super mult pentru comenzi. Astazi vom incepe deja sa livram o parte din acestea, in speranta ca vor ajunge chiar maine la voi.

Black Friday continua la PrettyGoodCoffee si ne bucuram ca il petrecem impreuna Smile

Puteti sa accesati pagina de reduceri direct AICI

A si am uitat sa mentionez, am redus valoare cosului minim pentru livrare gratuita, la 200 de lei .

Zi faina si spor,
Razvan
Razvan.PGC Wrote: [ -> ]Din pacate nu avem cantitati foarte mari din unele cafele, asa ca va rugam sa fiti intelegatori. Pentru cafelele de la DAK vom face restock cat mai rapid, iar cele care se vor epuiza si vor fi la precomanda, se vor livra in 7 zile.
Spor la cumparaturi Smile

Salut,

Cele la precomandă (la care nu apare epuizat - sunt altele la care apare stoc epuizat, dar acelea nu se pot comanda / pune în coș) sunt de fapt cele la care apare "În stoc (poate fi pre-comandat)"? Acestea sunt cele cu livrare în 7 zile?

Mersi!
Salut @sochaux_ 

Mersi frumos de intrebare si scuze de confuzie daca am creat.

Cafele la precomanda sunt:
1. Cafelele de luna aceasta (de la Father's) - Acestea se livreaza pe 05 Decembrie facand parte din alta categorie
2. Cafelele de la DAK (Unele dintre ele) - Acestea se livreaza in 7 zile daca statusul este (PRECOMANDA). Deoarece inseamna ca am ramas fara stoc si o sa livram in stocul ce urmeaza sa vina.

Sper ca ti-am raspuns la intrebare si daca nu, chiar te rog sa ma suni si o voi face cu placere la telefon Smile

Razvan
UPDATE

Comenzile primite pana in ora 13:00 au fost deja predate curierului. In functie de curierii locali, veti primi pachetele maine respectiv luni.

Ma duc inapoi la ambalat Smile

Zi faina in continuare
Razvan
Salutare dragi colegi espressomani,

De fiecare data incerc sa scriu cat mai deschis, cat mai transparent, dar sa tin o nota de profesionalism in cuvinte.

Astazi vreau sa va scriu diferit, pentru ca este ceva cu totul diferit.

Vreau sa va multumesc din toata inima pentru comenzi si pentru ca ati avut si aveti incredere in ceea ce am facut cu acest proiect. Nu m-am asteptat la atata sustinere.
A fost pentru prima oara cand viteza cu care veneau comenzile, depasea capacitatea mea de a pregati coletele (si ma misc destul de bine cu impachetatul Big Grin ). Un sentiment nou, superb, care ma super agita pentru ca voiam sa livrez cat mai multe inca de ieri. Si ma bucur ca am reusit.

Asa ca vreau sa va multumesc din tot sufletul pentru asta.


P.S. Cafelele de la DAK care sunt la precomanda vor avea ca data de prajire 13.11 si se vor livra incepand cu 21 Noiembrie.
Vom continua (pentru unele cafele care nu mai sunt in stoc) sa luam Precomenzi, pastrand acelasi pret de BF pana maine seara si respectand programul mentionat mai sus.

Un weekend superb sa aveti,
Razvan
Salut.
Plata ramburs nu se poate?
Am incervat sa fac o comanda ca persoana juritica si nu am gasit decat palata cu cardul si transfer bancar.

Multumesc
Salut Kosti

Din pacate plata cu Cardul si prin transfer sunt cele doua metode de plata pe care le acceptam momentan.

Lucram si la varianta ramburs, dar este putin mai complicat.
Incerc sa gasesc o varianta.

Razvan
Salutare colegi espressomani,

O sa incep cu abonamentele. Acestea sunt gata ambalate si vor fi ridicate maine de catre curier.

Tocmai am facut restock la cafelele de la DAK. Iar Columbia Cinnamon Rolls, cafeaua de Craciun a celor de la DAK este acum in stoc si este disponibila pentru comenzi, iar livrarile se vor face incepand cu maine 04 Decembrie.

Link aici

Plus, cafelele de la Fathers din Cehia sunt acum in stoc si se livreaza incepand de maine.

O duminica frumoasa in continuare,
Razvan
UDPATE

Doar ce am adaugat in stoc cele doua Columbii noi de la DAK.  Banoffee Pie procesata prin "DOuble Thermal Shock"
si Daisy care este o Sidra procesata prin "Sidra Carbonic Maceration"

Amandoua sunt in stoc si se livreaza in 24-48h.

O zi frumoasa
Salutare colegi espressomani,

Dupa toate feedbackurile primite, am decis ca anul acesta sa facem o sesiune speciala in luna Decembrie.

Asa ca o sa dam drumul la CRAZY CHRISTMAS unde o sa avem reduceri intre 20% si 40% la TOATE cafelele din stoc, de la DAK, Fathers, Friedhats, Ditta, etc

Campania este valabila pana Luni, 11.12 ora 23:59 in limita stocului disponibil.
* Pentru cafelele de la DAK, acestea se pot si precomanda, urmand sa fie livrate incepand cu 18 Decembrie.

Codul de 20% Discount este CHRISTMAS23 si poate fi cumulat cu alte reduceri deja aplicate pe site.

Toate coletele vor fi predate Luni. O sa facem tot posibilul sa predam comenzile venite astazi pana in ora 14.
Sunteti primii care primesc mesajul, urmanda ca ulterior sa trimitem si newsletter catre toti clientii Pretty Good Coffee.

O zi frumoasa sa aveti Smile
Razvan
Salutare colegi espressomani,

Am primit restock-ul de la Coffea Circulor. Stocul a fost deja actualizat pe site. Acolo gasiti toate cafelele lor.

Am adus si o cafea noua, o Columbia Inmaculada Castillo procesata Natural. Este deja pe site si poate fi comanda cu livrate in 24/48h.

Urmeaza sa facem restock si la celelalte prajitorii.

O zi faina sa aveti
Razvan
Salutare am revenit cu vesti

Au ajuns si cafelele de la The Barn si DAK. Acestea au fost actualizate pe site si se pot comanda, fiind livrate direct din stoc.

Cateva cafele de la DAK au extra discount, precum Banoffee Pie, Cinnamon Rolls si Daisy. Am aplicat discountul extra direct pe produs, asa ca se va cumula cu reducerea de forum folosind codul ESPRESSOMANGUEST

O zi faina sa aveti,
Razvan
Salutare colegi

Revin cu un update:

Am readus in Stock de la DAK, Guatemala - Blackberry Burst care acum are si o noua varianta, cu prajire de Filtru.

Amandoua variantele, FIltru si Espresso sunt disponibile pe site.

Astazi vom lua o mica pauza, asa ca pregatim comenzile de ieri, iar toate comenzile venite dupa ora 11, se vor livra luni.

Un weekend super fain,
Razvan
Salutare colegi espressomani,

Vom face restock la cateva cafele de la Friedhats. Va las lista mai jos. Acestea vor fi prajite pe 30 ianuarie si se vor livra incepand cu 07 Februarie (au nevoie cam de 6-7 zile sa ajunga)

Columbia Lacia Gesha El Porvenir
Ethiopia Negele
inca ma gandesc daca sa pun pe lista si Guatemala Tinamit cu procesare Honey. Pe aceasta nu am incercat-o, asa ca daca a avut cineva ocazia sa o testeze, m-ar super ajuta un feedback.

Daca aveti o comanda deja plasata si asteapta de exemplu dupa o cafea de la Kawa, deci nu a fost inca livrata, si vreti sa adaugati si ceva de la Friedhats, va rog sa imi scrieti in privat sau pe site direct.

Zi faina va doresc
Salutare,
Revin cu un mic update.

Am decis sa adaugam la comanda de la Friedhat si Rwanda Gasharu Impano 
Am adăugat-o și pe site li poate fi precomandată.

Data aproximativa de livrare: 07 Februarie

Weekend fain in continuare
Neata colegi espressomani,

Am adaugat pe site si cele doua cafele noi de la DAK. Am comandat si un stoc mic din ele pentru inceput.
Este vorba de 

Columbia Melondo, procesata Honey si Co-Fermentata cu Pepene. Candy Crush o sa lipseasca o perioada din oferta lor, iar aceasta pare sa fie alternativa pentru iubitori.
Am comandat doar varianta de filtru, deoarece ca si la Candy Crush, din teste a iesit extraordinar inclusiv in espresso. Cu arome mult mai clare.
Am testat-o atat in Niche cat si pe Kinu Phoenix. Voi testa si cand ajunge noul lot.

Cealalta cafea este tot o Columbia, Geisha - White Honey cu procesare Honey Carbonic Maceration.
Atentie, aceasta cafea vine la un ambalaj de 125gr.

Acestea se vor livra incepand cu 06 Februarie


Zi super faina sa aveti si o saptamana plina de lucruri bune Smile
Pages: 1 2 3 4 5 6 7