Forumul Espressoman - In cautarea espresso-ului perfect

Full Version: Mahlkonig Vario Home
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Vand Mahlkonig Vario Home , stare excelenta, fabricata in 2015, 1 espresso pe zi, varianta cu suport portafiltru metalic
1100 lei
Foarte buna rasnita!
Merită banii  26
(16-12-2017, 18:28)Ratonul Wrote: [ -> ]Vand Mahlkonig Vario Home , stare excelenta, fabricata in 2015, 1 espresso pe zi, varianta cu suport portafiltru metalic
1100 lei

Salut!
Mai este de actualitate anuntul?
Apropos, de ce o vinzi? Mai precis, ce anume te-a decis sa faci upgrade?
(23-12-2017, 16:57)laurstef Wrote: [ -> ]
(16-12-2017, 18:28)Ratonul Wrote: [ -> ]Vand Mahlkonig Vario Home , stare excelenta, fabricata in 2015, 1 espresso pe zi, varianta cu suport portafiltru metalic
1100 lei

Salut!
Mai este de actualitate anuntul?
Apropos, de ce o vinzi? Mai precis, ce anume te-a decis sa faci upgrade?

Salut. De actualitate. O vând pentru că teoretic am făcut upgrade(sette 270w). În ceașcă nu simt diferențe(încă).
ok. am inteles, dar diferenta de pret e in favoarea vario deci ?  .....

zici ca 270 -ul e mai rasarita ?
(16-12-2017, 18:28)Ratonul Wrote: [ -> ]Vand Mahlkonig Vario Home , stare excelenta, fabricata in 2015, 1 espresso pe zi, varianta cu suport portafiltru metalic
1100 lei

salut,

mai este valabil anuntul. Ce numar de telefon ai?
Valabil
Salutare si la multi ani!
Daca mai ai rasnita Vario, ti-as lua-o eu, cu 1000. E un prag psihologic la mine, si inclin sa cred ca e un pret corect. Concluzionez ca si tu ai luat-o second... 
Daca esti de acord, as vrea sa o si probez, de preferat pe sculele tale. La mine e un pic complicat, sunt in renovare, espressorul e undeva intr-un morman de cutii. 
Daca tot te prind, as vrea sa imi povestesti un pic si de modarea cu PID chinezesc la Gaggia Classic, daca merita si cum/cine ti-a facut-o. 

Toate bune, 
Bogdan.
Vanduta cu 1000 lei. 
Multumesc, se poate inchide.