Hello There, Guest! Login Register


vanzare pachet Gaggia clasic+lelit PL043MMi

#1
                               

In urma upgrade-ului pe care il fac in aceasta perioada, vand urmatoarele:
Gaggia Classic, achizitionat in 11.2013 si rasnita Lelit PL043MMi, achizitionata in 11.2014

In afara de accesoriile originale, sunt incluse: portafiltru fara fund Gaggia +filtru Bezzera, filtre Bezzera nepresurizate, tamper Lelit, teava aburi Rancillio.

Aparatele au fost folosite excusiv pentru uz casnic de catre mine. Espressorul a fost decalcificat conform instructiunilor de pe forum, prezinta urme de uzura normale (zona pentru cesti si tavita inferioara), presiunea reglata la 10 bar, functioneaza in parametrii normali.
Rasnita arata si functioneaza impecabil, am folosit doar cafea proaspat prajita.

Aparatele vor fi livrate in cutiile originale, insotite de facturile si instructiunile aferente.

Dupa parerea mea reprezinta setup-ul ideal pentru un pasionat espressoman incepator si sunt sigur ca viitorului proprietar ii vor fi de folos, asa cum mi-au fost mie, in cautarea espresso-ului perfect [Image: smile.gif]

Pret pachet 1400 lei.
Expobar Brewtus IV | Vario Home 
 
#2
Salut,
le dai si separate...? Ma gandeam la espressor doar.
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
#3
Salut,si eu sunt interesat de acel portafiltru fara fund daca se potriveste la grupul E61,care este pretul?
Profitec 700 Pro, Eureka Zenith 65E
 
#4
Nu pupa nici ca pozitie aripioarele cu E61.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
#5
Intr-adevăr portafiltrul fără fund este pentru Gaggia si nu se potrivește la E 61. L am încercat si eu la actualul meu espressor si nu merge.

Mihai, dacă nu găsesc cumpărător pentru ambele , pot sa le dau si separat.

Adrian Nica
Expobar Brewtus IV | Vario Home 
 
#6
Buna! sunt interesat de espressor. Daca se da separat, binenteles.
 
#7
si eu de rasnita Smile
Gino Rossi RR45 Ascaso Dream red
 
#8
Multumesc de lamuriri,mai asteptam atunciSmile
Profitec 700 Pro, Eureka Zenith 65E
 
#9
Espressorul a fost rezervat de colegul de forum nuf_nuf82, iar rasnita de catre cafetianu. Tranzactiile sunt in curs de desfasurare Smile

Conform regulamentului, voi anunta cand terminam pt a se inchide.

Multumesc tuturor pentru mesaje si pentru interesul acordat.

Adrian
Expobar Brewtus IV | Vario Home 
 
#10
Exista vreo regula pentru decizia luata?
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
#11
daca nu e prea tarziu, ma ofer sa cumpar tot pachetul.
 
#12
mai ai gaggia ?
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
#13
Multumesc pentru amabilitate, seriozitate si bineinteles pentru rasnita. Extractii reusite!
Gino Rossi RR45 Ascaso Dream red
 
#14
Ambele aparate au ajuns cu bine.
Conform regulamentului, trebuie sa anunț si prețul. Espressorul s a vândut cu 800 lei, râșnița cu 450.
Mulțumesc încă o data celor care au scris aici.
Se poate Închide.
Expobar Brewtus IV | Vario Home 
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)