Hello There, Guest! Login Register


site vst

#31
@raduc : " ... Logic, din acelasi soi/lot, daca pun 100 de g. de boabe prajite light intr-un tub, alaturi de 100 de g. boabe prajite dark in alt tub identic si le asez unul langa altul, tubul cu boabe mai usoare (dark) ar trebui sa fie mai plin decat cel cu boabe light, nu? ..."

       -  Aici este diferenta...la mine nu erau din acelasi soi / lot...si am avut niste cafea prajita bine Izzo ( ...mai pronuntat ) Smile ...si ocupa cam jumatate din sita pe care o folosesc in mod curent IMS 16 gr , desi eu am pus in ea tot 18 gr...Cand am trecut pe Ethiopia omniroast , am pus acelasi gramaj si mai ...mai ...sa n-am loc sa tampez... Cool ...si un kg de fulgi , doar daca sunt de vulpe argintie , ocupa mai mult volum decat un kg de bile de rument...dar asta numai in cazul meu ...( si doar daca stiti de gluma... Big Grin ...) ...Peace... Angel ...
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101
 
#32
(22-10-2017, 14:40)Levo Wrote: .....Cool ...si un kg de fulgi , doar daca sunt de vulpe argintie , ocupa mai mult volum decat un kg de bile de rument...dar asta numai in cazul meu ...( si doar daca stiti de gluma... Big Grin ...) ...Peace... Angel ...

Mi-a placut! Az
 BUGSTER; Honne S; EK43S; Buckeye BC2; Kinu M47; Cafflano
 (Ex: LM-GS3/AV; PL41TEM; Expobar-DB; VBM-2B; Hottop-2k+; Flair; MK-Vario; MK-K30; Macap M4D; Kinu M68)
 
 
 
#33
subscriu la ceea ce a spus radu ,are dreptate prajirea cafelei o face mai pufoasa sau mai densa ocupand volume diferite in sita,apoi tamparea intra in ecuatie daca e lejera sau mai puternica ...
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
#34
@orwo

  - orwo ma poti inscrie si pe mine te rog cu trei 3 site VST de 20 gr , 22 gr si 25 gr Ridged   - ( ...doar daca mai este loc si rezisti forfetar...) , iar ...daca imi lasi un nr. de cont in PM , maine dimineata ai banii... Smile ...
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101
 
#35
Multumesc tuturor pentru info legat de site, as vrea o sita VST 18g ridgeless si cate un pachet de 250g din:

https://www.hasbean.co.uk/collections/af...ji-natural https://www.hasbean.co.uk/collections/af...ji-natural

si

https://www.hasbean.co.uk/collections/to...llow-honey https://www.hasbean.co.uk/collections/to...llow-honey

Multumesc.
ACS Minima, Timemore Sculptor 078s
 
#36
Ok se poate

maine centralizez comenzile si o sa anunt suma de bani necesara ptr a fi transferata lui vladoo ca sa faca plata.se vor adauga ceva costuri ptr transport dar nu prea mari.
in esenta cam fiecare stiti cat aveti de plata  Big Grin Big Grin

o sa va rog sa ma corectati daca apar diferente de cantitati sau produse
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
#37
Revin cu rugamintea de a redenumi thread-ul. Sau de a-l imparti in 2
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
#38
Mă înscriu și eu pentru următoarele:
- o sita VST Ridgeless - 18 g
- un pachet de 250 g COSTA RICA FINCA LICHO YELLOW HONEY (link)
Expobar Brewtus IV+pulsor, Niche Zero, VST 18/20g, Bravo Tamper & Distribution Tool, Felicita Arc Scale
Gaggia Baby Millennium+PID, Kinu M47, site IMS, nivelator Motta 58.5, Espro Calibrated Tamper 58.35
 
#39
Plata prin transfer bancar dupa ce se deconteaza tranzactia la mine
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
#40
Doresc si eu o sita ridgeless de 15g
multumesc
Sab Antica Levetta HX, 5 l boiler (rotary pump & water plumbed), La San Marco Super Jolly burrs, IMS screen shower and filter 
 
#41
290 lire pana acum +34 transport
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
#42
Salut Orwo, pe langa cele 2 site (18g si 20g)  te rog mai trece-ma si cu 2 cafele Costa Rica Vista al Valle si Ethiopia Mokanisa Bulega, multumesc.
Honne, Ceado E37S, Expobar Brewtus IV
 
#43
(21-10-2017, 21:16)Yuki Wrote: ma intereseaza si pe mine o sita...
revin tot luni cu dimensiunea


Salut
Si pt mine una de 20
Multumesc
DC Studio/Honne Home
PAST-Expobar Brewtus IV, Honne Home,CEADO E5P,ESPRO Tamper , Felicita Scale,IMS vs VST,Motta Distribution Tool
Lelit41TEM,Lelit43MMI
 
#44
ok
(22-10-2017, 21:06)Semaca007 Wrote: Salut Orwo, pe langa cele 2 site (18g si 20g)  te rog mai trece-ma si cu 2 cafele Costa Rica Vista al Valle si Ethiopia Mokanisa Bulega, multumesc.
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
#45
Eu ma inscriu cu:

1 buc x VST 18g Ridged = £22
1 buc x VST 20g Ridged = £22
https://www.hasbean.co.uk/products/vst-filter-basket

1 buc x Rattleware Tamping Mat = £6
https://www.hasbean.co.uk/products/rattl...amping-mat

Total = £50 + transport + taxe/comisioane bancare + etc.  Smile
Pot plati anticipat, fara probleme. Imi trebuie doar contul...

Referitor la livrare, daca pachetul ajunge in Bucuresti (din Anglia), il pot ridica personal.

Avand in vedere ca se va strange o comanda destul de mare, inainte de a plasa comanda finala, poate nu ar fi rau sa le dam un mail prin care sa ii intrebam ce discount ne acorda... Smile  Poate avem noroc  Smile
La Marzocco GS3, Expobar Brewtus Flow Control, Mazzer Kony E, Mazer Major, Acaia scales, Bravo Tools, Duomo, Kribli
Brew/altele: Baratza Forte BG, Comandante C40 MK3, Kinu M47, Kruve, C. Kompresso, V60, Kalita, Aeropress, French Press
 
#46
(22-10-2017, 21:22)KrisssKros Wrote: Eu ma inscriu cu:

1 buc x VST 18g Ridged = £22
1 buc x VST 20g Ridged = £22
https://www.hasbean.co.uk/products/vst-filter-basket

1 buc x Rattleware Tamping Mat = £6
https://www.hasbean.co.uk/products/rattl...amping-mat

Total = £50 + transport + taxe/comisioane bancare + etc.  Smile
Pot plati anticipat, fara probleme. Imi trebuie doar contul...

Referitor la livrare, daca pachetul ajunge in Bucuresti, il pot ridica personal.

Avand in vedere ca se va strange o comanda destul de mare, inainte de a plasa comanda finala, poate nu ar fi rau sa le dam un mail prin care sa ii intrebam ce discount ne acorda... Smile  Poate avem noroc  Smile

ok s-a notat,le-am trimis deja emai cand am vazut ce anvergura a luat aceasta comanda
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
#47
Daca nu s-a inchis comanda va rog si eu pt 3 site: 15g, 20g si 25g ridgeless. Multumesc.
Acasa: Expobar Brewtus IV,  K30 Vario sh, Duomo Eight, Bravo Distributor & Tamper, Tampercube, Acaia Lunar, site VST, IMS
In deplasare: Kinu M47, filtre Kalita
 
#48
(23-10-2017, 10:04)NicuBog Wrote: Daca nu s-a inchis comanda va rog si eu pt 3 site: 15g, 20g si 25g ridgeless. Multumesc.
Ok
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
#49
orwo a mea ridgeless
 HX,F6.
 
#50
Nici eu nu am mentionat.
Fac acum precizarea: 1buc, 20 g. ridge

Multumesc!
 BUGSTER; Honne S; EK43S; Buckeye BC2; Kinu M47; Cafflano
 (Ex: LM-GS3/AV; PL41TEM; Expobar-DB; VBM-2B; Hottop-2k+; Flair; MK-Vario; MK-K30; Macap M4D; Kinu M68)
 
 
 
#51
ridge si la mine
1x20 g.
multumesc
DC Studio/Honne Home
PAST-Expobar Brewtus IV, Honne Home,CEADO E5P,ESPRO Tamper , Felicita Scale,IMS vs VST,Motta Distribution Tool
Lelit41TEM,Lelit43MMI
 
#52

lista cu sitele R=ridgeless,r=ridge
semaca                                                     18R                         20R
orwo                                                         18R
milan                                                                                       20R
raduc                                                                                       20r
hhanu                                                                                      20R
lucian                                                                                       20R
levo                                                                                         20r            22r                 25r
tecsi                                                           18R
horatiu                                                        18R
silvio                                        15R
yuki                                                                                         20r
krisskross                                                     18r                        20r
nicub                                        15R                                           20R                                 25R


sa ma corectati daca ceva nu e ok
 

489 lire +34 lire transport
aici sunt sitele ,cafelele, peria si tamp mate
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
#53
Confirm
Expobar Brewtus IV+pulsor, Niche Zero, VST 18/20g, Bravo Tamper & Distribution Tool, Felicita Arc Scale
Gaggia Baby Millennium+PID, Kinu M47, site IMS, nivelator Motta 58.5, Espro Calibrated Tamper 58.35
 
#54
Confirm.
ACS Minima, Timemore Sculptor 078s
 
#55
Confirm și eu.
Honne, Ceado E37S, Expobar Brewtus IV
 
#56
În regula
 HX,F6.
 
#57
Confirm si eu...este ok... ( multumesc frumos @orwo , @vladdooo )...



Exclamation ...Reamintesc celor aflati la inceput de drum , ca sitele tip ridged ( ridge ) , pot fi transformate oricand in site ridgeless , prin simpla eliminare / detasare a arcului interior din portafiltru...insa ,... invers nu este valabil ...adica din ridgeless in ridged nu merge...  Cool ... ( este ca si cand nu ar exista arc in portafiltru si cu tot ceea ce implica aceasta ... Big Grin... )
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101
 
#58
Confirm si eu lista.
Acasa: Expobar Brewtus IV,  K30 Vario sh, Duomo Eight, Bravo Distributor & Tamper, Tampercube, Acaia Lunar, site VST, IMS
In deplasare: Kinu M47, filtre Kalita
 
#59
Confirm lista cu site + tamping mat
Despre discount vreo veste? Sunt totusi aproape 500 de lire... si daca e nevoie de atingerea pragului de 500 pt un discount frumusel, ma sacrific si mai completez eu cu cate ceva...
La Marzocco GS3, Expobar Brewtus Flow Control, Mazzer Kony E, Mazer Major, Acaia scales, Bravo Tools, Duomo, Kribli
Brew/altele: Baratza Forte BG, Comandante C40 MK3, Kinu M47, Kruve, C. Kompresso, V60, Kalita, Aeropress, French Press
 
#60
...Iar , daca este nevoie de mai mult , ma alatur si eu cu mare drag , sacrificiului  Big Grin ...colegului @KrisssKros  cu eventuale complectari...
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)