Hello There, Guest! Login Register

site vst

Confirm
Expobar Brewtus IV, Niche Zero, Kinu M47, Brewista Scale II, Joe Frex dinamometric, SunCoffee tamper cu autonivelare

Reply
scriu si aici: cursul va fi 2.75% peste BNR, asa am eu la cardul cu care voi plati.
Lelit Bianca + ECM V-Titan 64, Cafflano Kompresso/V60+Kinu M47

Reply
Sunt putin confuz...  Confused

Vad ca @vladdooo a mai deschis un thread in care scrie:
"As vrea sa dau o comanda de cafea la HasBean impreuna cu cea de site VST (thread separat).
Doar Bucuresti sau ridicare din Bucuresti, dar am inteles ca le trimite orwo in tara dupa ce le primeste de la mine (cel putin pt site asa e, nu stiu sigur daca e dispus si pt cafea)...
"

Pana la urma cum e?
Sunt doua comenzi/colete separate din Anglia sau doar una?
In situatia in care va fi o singura comanda, aceasta va ajunge initial in Bucuresti sau in Timisoara? Intreb asta pt ca, desi @vladdooo spune ca va ajunge in Bucuresti, @orwo spune aici ca a inteles altceva...

Ar fi bine sa lamurim aspectele acestea, ca sa stiu unde postez. Pe mine ma avantajeaza sa ma "lipesc" la comanda care va ajunge direct la @vladdooo / Bucuresti si sa o ridic personal. Daca va ajunge coletul direct la Timisoara, pt mine se schimba putin povestea...
De asemenea, pt colegii din tara, care ar fi nevoiti sa plateasca atat transportul Anglia-Bucuresti, cat si curierul national Bucuresti-Timisoara + Timisoara-Destinatie finala, ar putea deveni mai avantajos sa isi comande singuri, transportul la comenzile mici fiind cca 11 lire.. Asta in cazul in care nu apare discountul asteptat de la Hasbean..

Sper sa nu deranjeze pe cineva confuzia mea, pt ca nu asta e intentia!
Espresso: Mazzer Kony E, Mazer Major, Expobar Brewtus IV DB, VST & IMS baskets, Acaia Pearl, Bravo Tools
Brew/altele: Baratza Forte BG, Comandante C40 MK3, Kruve, Cafflano Kompresso, Aeropress, V60, French Press, Moka

Reply
o sa ajunga colegul intai la Timisoara ca sa preia orwo tot ce e pt restul tarii si pe urma ce tine de Bucuresti va ajunge la mine
se mai adauga cativa lei la transportul Timisoara-Bucuresti...nu e un capat de tara

fiecare e liber sa va calculaze daca iese mai bine pe cont propriu

Reply
(23-10-2017, 16:22)vladdooo Wrote: o sa ajunga colegul intai la Timisoara ca sa preia orwo tot ce e pt restul tarii si pe urma ce tine de Bucuresti va ajunge la mine

Toate-s clare acum  Smile
Multumesc pentru lamuriri, vladdooo !
Espresso: Mazzer Kony E, Mazer Major, Expobar Brewtus IV DB, VST & IMS baskets, Acaia Pearl, Bravo Tools
Brew/altele: Baratza Forte BG, Comandante C40 MK3, Kruve, Cafflano Kompresso, Aeropress, V60, French Press, Moka

Reply
(23-10-2017, 11:53)orwo Wrote:  

lista cu sitele R=ridgeless,r=ridge
semaca                                                     18R                         20R
orwo                                                         18R
milan                                                                                       20R
raduc                                                                                       20r
hhanu                                                                                      20R
lucian                                                                                       20R
levo                                                                                         20r            22r                 25r
tecsi                                                           18R
horatiu                                                        18R
silvio                                        15R
yuki                                                                                         20r
krisskross                                                     18r                        20r
nicub                                        15R                                           20R                                 25R

sa ma corectati daca ceva nu e ok

489 lire +34 lire transport
aici sunt sitele ,cafelele, peria si tamp mate 

orwo, cu scuzele de rigoare as vrea sa schimb sita de 18g ridgeless cu varianta ridged.
Bezzera Unica, Sette 270

Reply
(23-10-2017, 17:10)tecsi78 Wrote:
(23-10-2017, 11:53)orwo Wrote:  

lista cu sitele R=ridgeless,r=ridge
semaca                                                     18R                         20R
orwo                                                         18R
milan                                                                                       20R
raduc                                                                                       20r
hhanu                                                                                      20R
lucian                                                                                       20R
levo                                                                                         20r            22r                 25r
tecsi                                                           18R
horatiu                                                        18R
silvio                                        15R
yuki                                                                                         20r
krisskross                                                     18r                        20r
nicub                                        15R                                           20R                                 25R

sa ma corectati daca ceva nu e ok

489 lire +34 lire transport
aici sunt sitele ,cafelele, peria si tamp mate 

orwo, cu scuzele de rigoare as vrea sa schimb sita de 18g ridgeless cu varianta ridged.

Ok

Am cam întrat în linie dreaptă...

Am primit răspuns referitor la discount, hasbean nu face reduceri deoarece au preturile foarte mici.
Bezzera  BZ 40 DE HX, cafflano kompresso, tamper panthera gear powered by suncoffee , rasnita Compaq k3 ,  kinu M 47, WDT tool by panthera, BWT filter, ibric, nivelator mota, multa vointa!

Reply
Haha - v-am zis ca sunt zgarciti englezii

Reply
Am vazut ca Lucian are Lelit PL81t in semnatura. Merg aceste filtre la portafiltre de 57mm?
QuickMill QM67,  MK E65S, tamper si distribuidor Bravo

Reply
Nu este pentru semnatura. Va fi pentru un Expobar Smile
Expobar Brewtus IV, Niche Zero, Kinu M47, Brewista Scale II, Joe Frex dinamometric, SunCoffee tamper cu autonivelare

Reply
DECI  sitele sunt ptr 58 mm cu tampere de 58,3-58,4 mm

vladoo le plateste,eu le primesc opresc ce e ptr provincie iar ce ramane merge la bucuresti la vladoo
sunt mai multe ptr bucuresti deci un colet mai mare ,o sa aleg o varianta cat mai rapida si ieftina de transport sa nu umfle pretul final prea mult
rog colegii care au facut comanda ptr cafea pe celalalt thread si ptr site aici si nu sunt din bucuresti sa imi trimita pe privat datele lor de contact si cu ceea ce au comandat sa nu trimit aiurea pachetele.

multumesc

se adauga 3 inele porlex(rubber sleeve)ptr LEVO
Bezzera  BZ 40 DE HX, cafflano kompresso, tamper panthera gear powered by suncoffee , rasnita Compaq k3 ,  kinu M 47, WDT tool by panthera, BWT filter, ibric, nivelator mota, multa vointa!

Reply
Confirm comanda si multumesc anticipat pt efort si implicare.
Sab Antica Levetta HX, 5 l boiler (rotary pump & water plumbed), La San Marco Super Jolly burrs, IMS screen shower and filter 

Reply
Cand se va plasa comanda?

Reply
As zice maine in jurul pranzului

Reply
Pentru că se mai întârzie cu comanda mai adaug și eu un inel.
Expobar Brewtus IV+pulsor, Niche Zero, VST 18g, Bravo Tamper & Distribution Tool, Brewista Smart Scale II
Gaggia Baby Millennium+PID, Kinu M47, site IMS, nivelator Motta 58.5, Espro Calibrated Tamper 58.35

Reply
Stop joc, fac centralizarea comenzilor și le trimit lui vladoo, cine mai vrea ceva tura viitoare

aici este LINK cu ceea ce avem acum in cos,va rog sa verificati daca va regasiti cu ceea ce ati comandat

avem ptr porlex in comanda 6 bucati inele din pacate pe stoc sunt doar 4 ...

Reply
[Image: NIbd1Dx.png]

aici sunt sitele si diversele Smile

Reply
link la excel pls

Reply
cafea

(23-10-2017, 18:34)vladdooo Wrote: Haha - v-am zis ca sunt zgarciti englezii

(25-10-2017, 16:22)vladdooo Wrote: link la excel pls

site

Reply
Daca nu este prea tarziu, as dori sa renunt la sita de 20 g ridge.
Am gasit-o pe a mea, ratacita printre acesorii pe care nu le mai folosesc.
Daca nu se poate merg inainte si o cumpar.
Daca sunt persoane interesate, care au ramas in afara listei, o cedez.

Multumesc tuturor celor care s-au implicat!
 LaMarzocco GS/3-AV, K30 Vario, Honne Slim, Kinu M48, Acaia Lunar, BravoTools, Hottop kn-8828b-2k+/Artisan mod.
 (Lelit PL41TEM, Expobar DB, Vibiemme Super 2B/PID, Gagia MDF, Vario Home, Macap M4D, Kinu M68 manual/electric)

Reply
comanda a fost facuta si platita deja....o sa gasesti usor sa o vinzi

Reply
...Cedez doua  ( 2 ) inele  Porlex , din cele trei ( 3 ) comandate ... catre colegi , cu rugamintea ca unul sa ajunga la colegul  @Alin T.  - daca nu i s-a alocat niciunul pana acum , iar celalat ...intre @ovisod si @KrisssKros care are cea mai mare nevoie de el... ( vad ca @ovisod nu mai are in semnatura o alta rasnita ... Sad ...  deci este posibil sa fie singura  M47 , pe care o foloseste intensiv ... Cool ! )

P.S. - Doar daca nu este nimeni interesat de sita cedata de herr @RaduC , puteti sa o bagati la mine in comanda... Smile ...Thx.
Bosco Posillipo | Bezzera Strega | Pavoni Expo | Honne | Olympus KR-E | ECM S64 | MK III | Kinu M47, M68 | Gene CBR 101...

Reply
cand ajung la mine sitele o retin ptr tine,LEVO

(25-10-2017, 17:45)RaduCarutasu Wrote: Daca nu este prea tarziu, as dori sa renunt la sita de 20 g ridge.
Am gasit-o pe a mea, ratacita printre acesorii pe care nu le mai folosesc.
Daca nu se poate merg inainte si o cumpar.
Daca sunt persoane interesate, care au ramas in afara listei, o cedez.

Multumesc tuturor celor care s-au implicat!

s-a rezolvat

Reply
(25-10-2017, 17:48)Levo Wrote: ...Cedez doua  ( 2 ) inele  Porlex , din cele trei ( 3 ) comandate ... catre colegi , cu rugamintea ca unul sa ajunga la colegul  @Alin T.  - daca nu i s-a alocat niciunul pana acum , iar celalat ...intre @ovisod si @KrisssKros care are cea mai mare nevoie de el...

Eu nu am nevoie acum de inel Porlex, nici nu am comandat, asa ca nu ma luati in calcul "la imparteala"

Reply
Super, înseamnă că rămâne un inel și pentru mine. Eu m-am trezit târziu și am anunțat chiar înainte sa zică @orwo "stop joc". Mulțumesc, @Levo!

Și  încă o precizare: în cele 2 liste apar o data ca horatiu si o data ca horatiuc.
Expobar Brewtus IV+pulsor, Niche Zero, VST 18g, Bravo Tamper & Distribution Tool, Brewista Smart Scale II
Gaggia Baby Millennium+PID, Kinu M47, site IMS, nivelator Motta 58.5, Espro Calibrated Tamper 58.35

Reply
esti una si aeasi pesoana  Big Grin  am facut economie de taste  Tongue

Reply
(25-10-2017, 17:53)orwo Wrote: ......s-a rezolvat 

Multumesc si scuze pentru balbaiala! Shy
 LaMarzocco GS/3-AV, K30 Vario, Honne Slim, Kinu M48, Acaia Lunar, BravoTools, Hottop kn-8828b-2k+/Artisan mod.
 (Lelit PL41TEM, Expobar DB, Vibiemme Super 2B/PID, Gagia MDF, Vario Home, Macap M4D, Kinu M68 manual/electric)

Reply
Domnule Levo, jos palaria, multumesc frumos!  06
La Marzocco GS/3 AV, Mahlkonig K30 Vario, Kinu M47

Reply
(25-10-2017, 20:05)Alin T. Wrote: Domnule Levo, jos palaria, multumesc frumos!  06

cine renunta dintre cei doi nominalizati??ovisod sau kriss kross?

Reply
Sunt 4 inele care ar reveni în ordinea numerelor de pe tricou:
1. Levo
2. Alin-T
3. ovisod
4. HoratiuC

@KrisssKros a declarat mai sus că nu a comandat și că nu are nevoie de inel.

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)