Hello There, Guest! Login Register


sfat achizitionare espressor latte

#1
Buna tuturor,

Imi doresc un espressor in special pentru cafea cu muuuult lapte. Inteleg ca automatele sunt piaza rea, deci le-am eliminat. Ma intreb daca pot folosi singura o rasnita manuala, caci nu am deloc forta in brate. Spatiul nu constituie o problema, poate fi oricat de mare. Nu conteaza nici daca se face in 15 minute, timp am.
Momentan folosesc un moca pot din inox si milk frother. Insa imi ramane un gust metalic si amarui, nu prea imi mai place ce iese. 
Beau max. 2 cafele pe zi.
Locuri unde imi place cafeaua in Bucuresti: Origo, Meron, Steam, Trofic, Guido.
Buget: in jur de 2500 ron. 

Intrebarea e: ce sa aleg? Smile
 
Reply
#2
Poti incerca Oscarul de pe bursa.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#3
In acest buget  incape rasnita Eureka Mignon Silenzio si Gaggia Classic 2015 (1530 si 990 lei preturi cu reducerea pentru espressomani). Daca mai scoti 600 de lei din buzunar  ai alternativa mult superioara Macap M2M stepless si espressor Lelit PL41 TEM PID.Lelit e superior fata de Gaggia mai ales pe partea de frotare a laptelui .
 
Reply
#4
Pentru rasnire manuala facila recomand feldgrind-ul de pe bursa.
Mai pui 1000 un Flair, si pentru clabucit lapticul ramai la ce ai, decat sa iti bati capul cu o masina care necesita mult mai multa intretinere si mult timp de incalzire.
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)