Hello There, Guest! Login Register


intrebare pt bizuiti

#1
Domnilor am o dilema ...
in dorinta de a-mi achizitiona un espressor am dat peste un "lla san marco 85-16 practical" ..pretul e 330 euro
in unele specificatii apare cu pompa externa in altele nu ...proprietarul spune ca asa(fara pompa) trebuie sa fie...sunt in ceta ..poate merge si fara pompa? or fi modele cu pompa interna?
stie cineva ,cunoaste acest tip de espressor,l-a avut careva ,sa ma lumineze si pe mine?
aici ,de exemplu,apare cu pompa
http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-...9-176-1948
va multumesc anticipat cu scuze daca nu asta era locul in care trebuia sa intreb
 
Reply
#2
E posibil sa fie varianta cu rezervor si pompa interna dar trebuie vazut. Mie imi pare a fi un model foarte vechi de expresor, eu m-as gandi de doua ori inainte de a da acesti bani pe el. Parerea mea..
 
Reply
#3
E o vorba,"de cand lupul catel",dar aici sa nu te superi,cred ca e chiar "Colt Alb" in persoana(desigur daca un caine inteligent poate fi ,fie si la figurat, vazut ca o persoana,desi eu personal cred asta). Lasand gluma la o parte si nefiind deloc rautacios si nici cunoscator intr-ale aparatelor,prieteneste te sfatuiesc sa cauti "ceva "mai actual ,chair daca o idee mai scump.Zic asta pentru a face o cafea buna si pentru a exista astfel premize ca o poti savura in liniste,fara a plange dupa banii pierduti.
LELIT Bianca black V3, Bentwood,Bravo Tools, Vst 18, 20,25.
 
Reply
#4
(02-02-2015, 18:10)organon Wrote: cred ca e chiar "Colt Alb"

...si cine stie ce carii o fi avand pe dinauntru...
Lelit PL41TEM + Mahlkonig Vario + Hario Mini Mill +  tamper full inox, prajitor GeneCafe
 
Reply
#5
Aici gasesti detalii in engleza: LSM 85-15 Manual EN

Vlad Smile
LM GS/3 AV, Elektra Micro Casa Leva, MK ProM E, Lagom P-64 SSP HU, Kinu M47
 
Reply
#6
eu te pot ajuta cu o traducere a descrierii facute de om.

si anume , el sustine ca  a facut decalcifiere, ca a schimbat garniturile si ca aparatul este pregatit pentru utilizare.
face espresso bun, are abur "nelimitat" ,portafiltrul vine doar cu picurator dublu si pompa este externa
.anul de fabricatie este 89 !!!

sincer , pass....
                                                                                   Ceado E37s | Expobar Office Leva (HX)                                                                                                                Tidaka Epico | IMS | VST | ONA OCD | Motta & Rhinowares  | Cafelat | ACME, D'Ancap & Inker  | Hario scale
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)