Hello There, Guest! Login Register


firma pentru broască usa apartament

#1
M-am mutat recent și aș vrea să schimb yalele de la ușa de intrare în apartament.
A lucrat cineva cu vreo firmă serioasă din București de unde pot fi achiziționate și apoi instalate tot de către ei? 
Mulțam pentru orice feedback.
Kinu M47, ROK, Expobar Brewtus IV-R
 
Reply
#2
Salut.
Eu am schimbat numai butucul.
Prezent: Vibiemme Domobar Super Electronica, Sita IMS Superfine 18÷20g, Inel de dozare Barista Space, Cantar Barista Space, Distribuitor AVX, Honne, Kinu M47, Cafflano Kompresso
Trecut: Lelit PL81T, Sita Ascaso 18g, Portafiltru fara fund, Inel de dozare Suncoffee, Nivelator si Tamper Lelit
 
Reply
#3
Salut, Florin, și mulțam de răspuns.
Și eu am făcut la fel, căci părea foarte simplu. Am instalat un butuc Abus (folosesc aceeași firmă pentru lacătul de bicicletă), care s-a blocat în vechea broască. Am chemat un lăcătuș, care l-a spart ca să-l poată scoate și care mi-a sugerat să mă duc la magazin cu broasca în brațe să cumpăr ceva similar (sistemul e foarte vechi, dar ușa e masivă, din lemn, și nu vreau să renunț la ea). E timp pierdut și bani aruncați. Nu mai fac jameu dă jameu.
Prefer, așadar, să apelez la o firmă al cărei meseriaș să vină, să vadă, să măsoare, să cumpere ce e de cumpărat și să instaleze.
Kinu M47, ROK, Expobar Brewtus IV-R
 
Reply
#4
Eu am lucrat cu cei de la reparatot.ro de cateva ori, sunt seriosi.
Honne, Wilfa Uniform + SSP, Aergrind, Bezzera Aria
 
Reply
#5
Salut Liviu,
Eu nu am avut parte de neșansa ta. Nu mi s-a blocat. Cert e că am bibilit un pic la strângerea șuruburilor în sensul că nu trebuie strânse cu "sete".
Prezent: Vibiemme Domobar Super Electronica, Sita IMS Superfine 18÷20g, Inel de dozare Barista Space, Cantar Barista Space, Distribuitor AVX, Honne, Kinu M47, Cafflano Kompresso
Trecut: Lelit PL81T, Sita Ascaso 18g, Portafiltru fara fund, Inel de dozare Suncoffee, Nivelator si Tamper Lelit
 
Reply
#6
Eh, asi es la vida, minte de scîrța scîrța pe hîrtie, deh. Și un video care nu dădea toate informațiile pe youtube. De unde să știu că butucul cu pricina avea limba prea mare pentru clanța mea medievală? De aia zic, mai bine las un om competent să cîștige un ban cinstit.
Cradun, mulțam de sugestie. Cred că cu ei rămîn.
Kinu M47, ROK, Expobar Brewtus IV-R
 
Reply
#7
Indiferent de brand, ideal este sa mergi cu butucul vechi cand il cumperi pe cel nou.

O data pt dimensiuni pozitionarea interior-exterior fata de acel surub fixant si fata de gaurile din usa, cat si pt latimea limbii, care se poate ajusta la polizor pe loc.

Kaufland Mihai Bravu - cojmelia cu chei din parcare.
Aceeasi cu cei din Sun Plaza, intrarea din pasajul metroului.

In alta ordine de idei, orice brand va avea niveluri de securitate direct proportionale cu costul butucului. Una e o yala de 74 lei din Hornbach, alta e un Abus de 500 unde ai nevoie de card ca sa poticopia o cheie.
Filtroman infocat
V60 | Aeropress | Comandante Trailmaster X25 | Cafflano Krinder (de vanzare)
 
Reply
#8
(09-05-2019, 05:07)slavic1983 Wrote: Indiferent de brand, ideal este sa mergi cu butucul vechi cand il cumperi pe cel nou.

O data pt dimensiuni pozitionarea interior-exterior fata de acel surub fixant si fata de gaurile din usa, cat si pt latimea limbii, care se poate ajusta la polizor pe loc.

Kaufland Mihai Bravu - cojmelia cu chei din parcare.
Aceeasi cu cei din Sun Plaza, intrarea din pasajul metroului.

In alta ordine de idei, orice brand va avea niveluri de securitate direct proportionale cu costul butucului. Una e o yala de 74 lei din Hornbach, alta e un Abus de 500 unde ai nevoie de card ca sa poticopia o cheie.
De-aia am luat Abus, pe care, by the way, l-a spart cît ai zice pește.
Mulțam de sfat. Cum ziceam mai sus, să fac singur mi se pare acum pierdere de timp și bani, căci nu mă pricep. Apelez la cineva care știe.
Kinu M47, ROK, Expobar Brewtus IV-R
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)