Hello There, Guest! Login Register

espressor la scala butterfly

Am achizitionat espressorul in 2018, la mana a doua, importat de catre seller (piese espressor) si reconditionat.

Este HX, grup E61, levier, a beneficiat de revizie totala. Primul espresso si primul lapte au fost realizate impreuna cu maestrul Florin R Smile.

Este pe cupru, volum 3 litri, 1200 W. Am achizitionat sita IMS, are si dubla. Am achizitionat si instalat un termometru de grup pentru controlul mai bun al temperaturii. Am schimbat teava de la steamer. Se incalzeste in aproxim 15 min pt un espresso optim. 

A furnizat 1-2 espresso pe zi pentru 1 an si ceva iar de cateva luni sta pentru ca m-am mutat intr-un apartament (de la casa) unde nu am suficient loc pentru el (desi nu este deloc mare - see in poze mai jos). Acum lucrez cu brew si caflano si pentru o vreme ma voi descurca cu harnasamentul acesta. Ca si experienta personala cu espressorul, merita sa ajunga la cineva care are idee cat de cat s[attachment=7577]a pregateasca espresso, desi eu eram total rookie si m-am descurcat (acum 2 ani).

Espressorul se vinde/preda si testeaza exclusiv in Bucuresti. Pretul este de 2300 de ron.

Ma intereseaza, am trimis PM.

am raspuns. seara faina

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)