Hello There, Guest! Login Register


caut garnitura portafiltru gaggia classic 2015 forma

#1
salutare,

am luat un gaggia classic post 2015  de la un coleg de pe forum acum 2 ani (nu mai am nr de tel) si are o garnitura ciudata pe care se infileteaza portafiltrul care incepe sa oboseasca.

am scris la doua firme de accesori si nici un raspuns. opoate cineva sa ma ajute cu un hint sau o vanzare?

merci mult
[Image: pi8P1WN.jpg][Image: DAHK0Ft.jpg]
 
Reply
#2
Era chiar mai jos un topic legat de asta..

https://www.espressoman.ro/forum/Thread-...assic-2015

Nu știu de ce a luat alt link

https://www.espressoman.ro/forum/Thread-...assic-2015

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Vad ca nu pot da copy/paste de pe telefon la postul respectiv. În postul respectiv era recomandata garnitura de aici:

https://www.mag-pro.ro/romanian/11004543.html

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Lelit PL92 + Kinu M47 
 
Reply
#3
Dacă nu doar garnitura aia e dusa sau dacă nu ești sigur de starea generala a aparatului, recomand kitul complet de servisa re de la Espresso Shop UK. Eu am unul pentru un Gaggia Classic personal și ma bag în curând la munca pe el.

Dacă ai nevoie de ajutor cu comanda da mi pm.
Ms.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
May God be with us.
 
Reply
#4
merci mult de informatie 
c

(24-02-2019, 22:42)TudorP Wrote: salut,

da-mi te rog un link daca ai sa vad despre ce e vorba. sunt tentat pt ca am un gaggia clasic post 2015 la servici si unul pre 2015 acasa Smile
 pot confirma ca post 2015 este un downgrade clar fata de 2013 Smile

Dacă nu doar garnitura aia e dusa sau dacă nu ești sigur de starea generala a aparatului, recomand kitul complet de servisa re de la Espresso Shop UK. Eu am unul pentru un Gaggia Classic personal și ma bag în curând la munca pe el.

Dacă ai nevoie de ajutor cu comanda da mi pm.
Ms.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Reply
#5
Salut Cristi.

Uite aici kit ul de pre 2015: https://www.theespressoshop.co.uk/Mobile...-3516.aspx

Dacă vrei și alte chestii de la ei anunță ma, poate facem un group buy. Dacă nu, am vz ca au transport foarte ok ca valoare.

Știu de pre 2015, de aceea și mi au donat băieții din UK exact acest model,, for science'' cum a zis chiar Glenn Smile. Este cel mai ok de servisat, de utilizat și de îmbunătățit mai ales.
Exact asta urmează sa fac cu Gaggia.

Spor.



Sent from my SM-N950F using Tapatalk
May God be with us.
 
Reply
#6
Pai daca omul are post 2015, cu ce-l ajuta garniturile pentru pre 2015?
 
Reply
#7
Hai sa adunam posturi...
A zis post la job și pre acasă nu?

Oricum pe espresso shop au ambele kit uri.
Începi cu ăla de acasă si când va fi momentul, cu cel mai noi de la job.
May God be with us.
 
Reply
#8
În OP se discuta de post 2015. Faptul că după aia postează aiurea în interiorul citatului tau e alta discuție....

Nu înțeleg care e spilul cu englezii? Ai comision la ei?

Se găsesc garnituri și în țară și la alte magazine de afara.
 
Reply
#9
dev, ca de la om la om (user la user), abtine-te de la astfel de afirmatii.
Exista pe forum oameni care pentru nimic in schimb, ajuta si intervin, astfel incat sa fie bine si aproapele meu, nu doar eu.

Faptul ca nu ai citit atent nu are nicio legatura cu faptul ca informatiile sunt aici, trebuiau doar lecturate.

Garnituri poti lua de pe N site-uri. Doua dintre ele: mag-pro sau espresso shop UK.
Dar, mag-pro vinde la bucata si stiu ca nu au kit-ul complet de servisare ( dureri mai putine de cap pentru user ). Plus au adaos, din experienta mea, enorm, mai ales la garnituri. Aceiasi piesa pe alt site concurent din Ro, este cu zeci de lei mai ieftina uneori. Nu ma refer la garnituri de 50 bani care la ei sunt 2 lei.

Daca tu recomanzi sa zicem mag-pro, inseamna ca ai vreo ,,combinatie" cu ei? Atitudine tipic romaneasca.

Voi continua discutia strict cu domnul Cristian, daca va avea nevoie de ajutor. Pe PM de preferat, sa nu agitam spiritele.

Cu stima.
May God be with us.
 
Reply
#10
Faptul ca iti vinzi produsul pe site-ul lor si apoi ii recomanzi, e o pura coincidenta? 

https://www.theespressoshop.co.uk/en/Cof...-4258.aspx

Garnituri poti lua si de la barshaker, fara cumperi termostate si alte piese inutile:

http://barshaker.ro/index.php?route=prod...egory_id=0

Eu nu am nicio problema cu biznsiul tau dar e cam "romaneasca" sa trimiti omul sa cumpere o garnitura din UK. Chiar daca nu ai avea nicio legatura cu site-ul respectiv.
 
Reply
#11
Pura coincidenta este ceea ce insinuezi tu. Sau?
Da, colaborez cu ei. Era evident nu? Avand senzorul pe banner pe front page Smile
Sau trebuie cand dau / ofer un sfat sa preciez:
ATENTIE. COLABOREZ CU FIRMA DESPRE CARE AM MENTIONAT CA....

Asa cum am mai precizat, ciudat sa ai 2255 post-uri si sa discutam despre asa ceva.
Dorest doar sa atingi 3000 sau vrei sa facem ceva aici bun ?

Constructiv ar fi sa precizam ca produsul poate fi luat din X loc sa Y. Eu am zis UK, tu RO - Barshaker.
Apropo, urmeaza sa am senzorul si la ei pe website. Deci de acum incolo nu ii recomand? De frica lui ,,dev" ?

Tu ai ceva combinatie cu Barshaker? Nu cred si mi se pare aberant sa precizez ceva de genul.
Desigur ca de-al lungul colaborarii cu ei (cei din UK - PARTENERII MEI), am vazut cine sunt, cum sunt, ce au in cap si cat de ok sunt si produsele. Adica daca eu am o experienta super ok cu ei, n-ar trebui sa ii recomand doar pentru ca am un senzor la ei pe site? Din nou permite-mi sa preciez ca este aberant.

Si inca o data, ca sa fie clar: nu am trims pe Cristian pentru O GARNITURA in UK, dar spre un kit complet de garnituri si nu numai, daca ai citit atent : ,, Dacă nu doar garnitura aia e dusa sau dacă nu ești sigur de starea generala a aparatului, recomand kitul complet de servisa re de la Espresso Shop UK". Sau nici asta nu ai reusit sa citesti?

Termina te rog offtopic sau ai report.
Cu stima.
May God be with us.
 
Reply
#12
Băieți nu va inflamați.
Am găsit o soluție de garnitura pe piata locala pt espressor-ul de la servici post 2015. (Da am doua espresso Gaggia classic). Am ales varianta asta pt că e la comun și trebuie să fac cheta.
Mulțumesc mult pt hint-ul cu kitul din Uk. Clar mă ajută pt varianta de acasă unde gaggia fiind pre 2015 sigur aparatul a acumulat uzura eu fiind al doilea cumpărător.
Acum ar fain daca as avea pe cineva în Timișoara cu știința și iubire de espresso care face mentenanță și revizii la aparate casnice. As lua kitul și aș merge cu el la individ sau cu doua link-uri pe YouTube de la cunoscători as rezolvat problema home made.
Nu mă deranjează că am primit linkuri pt problema mea că în final de aia am scris pe postul de " caut"
 
Reply
#13
Nu este necesar un tip specializat.
Am servisat printre primele mele aparate, chiar un Gaggia Classic 2013.
Este foarte usor. Gasesti pe youtube video cu dismantle sau rebuild.
O problema ar fi ce gasesti in interior. Dar depinde ce apa ai utilizat in mare. Eu am servisat un aparat din Italia, era jale.
Alta chestie, cand strangi imbusii, sa nu fortezi, mie mi s-a dus un filet pe chestia asta.
Corpul de boiler este moale.
Spor.
May God be with us.
 
Reply
#14
(28-02-2019, 15:09)TudorP Wrote: merci fain de sprijin. cand ma apuc de servisat aparatul de acasa iti dau de stire pe PM. 
o zi faina, 


Nu este necesar un tip specializat.
Am servisat printre primele mele aparate, chiar un Gaggia Classic 2013.
Este foarte usor. Gasesti pe youtube video cu dismantle sau rebuild.
O problema ar fi ce gasesti in interior. Dar depinde ce apa ai utilizat in mare. Eu am servisat un aparat din Italia, era jale.
Alta chestie, cand strangi imbusii, sa nu fortezi, mie mi s-a dus un filet pe chestia asta.
Corpul de boiler este moale.
Spor.
 
Reply
#15
Salut

Scuze ca intervin, nu stiu unde sa intreb: Caut o garnitura pt portafiltru la un espressor Electrolux EEA 110, cea de pe aparat s-a uzat si scapa pe langa. Stiu, nu e un aparat cine stie ce, dar deocamdata prefer sa dau 4-5 lei pe o garnitura decat cateva sute-mii pe un aparat nou.

Multumesc frumos
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)