Hello There, Guest! Login Register

Vand tamper Motta 58mm negru

Vand tamper Motta 58mm negru, folosit 2 min, renuntat la el in favoarea unui AVX 58,5 dinamometric.
Pret 75lei, transport neinclus, predare personala in Bucuresti.
[Image: f4kfJl2.jpg][Image: YLuVUzi.jpg]
EXPOBAR Brewtus IV DB - R + flow ctrl, Eureka Atom Specialty 65

Salut. Ai idee dacă se potrivește în sita dubla Lelit de 57? Am auzit mai multe situații în care merge tamper de 58 la sita de 57. Eu de exemplu am tamper ul de 57 de la Motta, cel din inox complet care vine în pachetul cu 41TEM și e mult mai mic decât sita...
Bianca + Niche
Ex: Lelit PL41TEM, Lelit PL43MMI

(06-06-2020, 20:51)razvandumitru1 Wrote: Salut. Ai idee dacă se potrivește în sita dubla Lelit de 57? Am auzit mai multe situații în care merge tamper de 58 la sita de 57. Eu de exemplu am tamper ul de 57 de la Motta, cel din inox complet care vine în pachetul cu 41TEM și e mult mai mic decât sita...

Nu stiu, am avut Lelit cu 57mm, dar nu mai am nici o sita ramasa, presupun ca la sita de 57mm ar merge ceva genul 57,3...57,5mm. Poti sa masori diamentru interior cu un subler de exemplu si poate te lamuresti. Eu l-am luat pentru sita  58mm stoc la Brewtus si mergea... dar cand am schimbat cu sita IMS era prea mic, si asa am luat 58,5 AVX.
Poate cineva din forum a avut o astfel de experienta...
Numai bine.

[Image: lgINang.jpg]
Bianca + Niche

Vandut colegului razvandumitru1 la pretul de 70 lei, sa-l foloseasca cu succes!
Multuimesc forum pentru oportunitate.

Confirm ca tamperul este la mine și este în stare perfecta. 

Deși am sita dubla stock Lelit de 57, tamperul de 58 se potrivește perfect, fata de cel de 57 lângă care mai avea loc un băț de chibrit Smile 

[Image: VNgq1wt.jpg]
Bianca + Niche

(08-06-2020, 14:41)razvandumitru1 Wrote: Confirm ca tamperul este la mine și este în stare perfecta. 

Deși am sita dubla stock Lelit de 57, tamperul de 58 se potrivește perfect, fata de cel de 57 lângă care mai avea loc un băț de chibrit Smile 

[Image: VNgq1wt.jpg]

Foarte tare, e bine de știut și pt cei care avem lelit 57mm
Lelit PL81T, ​Kinu M47 Phoenix
​​​​​​Deplasare: Cafflano Kompresso, Bialetti Brikka (made in Omegna:)
Ex: Saeco Poemia, Hario Skerton 

Mulțumesc pentru informații. Sunt foarte utile.

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)