Hello There, Guest! Login Register


Vand saeco poemia hd8323

#1
Salut,

Scot la vanzare fostul espressor.

Mentionez ca a fost achizitionat in noiembrie 2014(din cate imi aduc aminte) si sta in pod in cutie din martie 2015.
O sa caut si factura de la altex.

Portafiltrul a fost depresurizat si am si un tamper facut la cnc de catre un prieten.

Daca este interesat careva ma pot duce sa il
cobor din pod ca sa ii fac niste poze.

Pret 200lei + transport
                                                                                   Ceado E37s | Expobar Office Leva (HX)                                                                                                                Tidaka Epico | IMS | VST | ONA OCD | Motta & Rhinowares  | Cafelat | ACME, D'Ancap & Inker  | Hario scale
 
#2
Fa-i o poza totusi, nu numai de gura regulamentului ci si ca potentialii interesati sa vada starea lui exterioara.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#3
Buna ziua! Detin si eu un espressor Gran Gaggia Prestige (Aceasi Marie cu alta palarie a Philips Poemia - Made in China). Problema e ca l-am achizitionat cu portafilitru depresurizat, in sensul ca nu mai are discul care era amplasat pe fundul portafiltrului cu mica perforatie din centru si nici mecanismul din "burta" acestuia...Ma poate ajuta cineva cu aceste subansambluri ale portafiltrului as vrea sa le achizitionez! Va multumesc! O zi minunata tuturor!
 
#4
(12-02-2016, 11:21)savutn Wrote: Buna ziua! Detin si eu un espressor Gran Gaggia Prestige (Aceasi Marie cu alta palarie a Philips Poemia - Made in China). Problema e ca l-am achizitionat cu portafilitru depresurizat, in sensul ca nu mai are discul care era amplasat pe fundul portafiltrului cu mica perforatie din centru si nici mecanismul din "burta" acestuia...Ma poate ajuta cineva cu aceste subansambluri ale portafiltrului as vrea sa le achizitionez! Va multumesc! O zi minunata tuturor!

Subansamblul de presurizare nu il gasesti separat la noi, l-am cautat si eu acum ceva timp. Pe ebay era in jur de vreo 15 usd parca + transport. Cel mai bine iesi cumparand un portafiltru nou, imi daduse cineva un link, vezi prin mesajele mele anterioare.
PS. Uite linkul aici: http://www.dairshop.ro/piese-schimb-nect...saeco.html
Philips Saeco Poemia, tamper motta 53mm + rasnita manuala veche, reconditionata
 
#5
(12-02-2016, 20:26)darkangel Wrote:
(12-02-2016, 11:21)savutn Wrote: Buna ziua! Detin si eu un espressor Gran Gaggia Prestige (Aceasi Marie cu alta palarie a Philips Poemia - Made in China). Problema e ca l-am achizitionat cu portafilitru depresurizat, in sensul ca nu mai are discul care era amplasat pe fundul portafiltrului cu mica perforatie din centru si nici mecanismul din "burta" acestuia...Ma poate ajuta cineva cu aceste subansambluri ale portafiltrului as vrea sa le achizitionez! Va multumesc! O zi minunata tuturor!

Subansamblul de presurizare nu il gasesti separat la noi, l-am cautat si eu acum ceva timp. Pe ebay era in jur de vreo 15 usd parca + transport. Cel mai bine iesi cumparand un portafiltru nou, imi daduse cineva un link, vezi prin mesajele mele anterioare.
PS. Uite linkul aici: http://www.dairshop.ro/piese-schimb-nect...saeco.html

Mulumesc mult pentru ajutor! Mai astept... poate a pastrat cineva subansamblul de presurizare si daca nu il mai foloseste ma poate ajuta!
 
#6
Mai e valabil? Il dai jos pt 175 ron cu transport inclus?
Doar un Poemia nepresurizat cu tamper CNC s'un Porlex Mini
 
#7
[Image: fe6f1a554f699b448647fa680aac1a34.jpg]

[Image: 67bde7d0a0c51731cff9213cb441dd8d.jpg]

[Image: a36a806f121a75fa0d082000ce1b2407.jpg]

[Image: 57e8ded76b67d55f6260b2bb6a26427c.jpg]

Recomand o curatare temeinica inante de folosire si aruncarea primelor cafele !

Nu a mai fost folosit de un an de zile !

Imi pare rau dar nu reusesc sa gasesc garantia Sad
                                                                                   Ceado E37s | Expobar Office Leva (HX)                                                                                                                Tidaka Epico | IMS | VST | ONA OCD | Motta & Rhinowares  | Cafelat | ACME, D'Ancap & Inker  | Hario scale
 
#8
Fa.l pachet!
Doar un Poemia nepresurizat cu tamper CNC s'un Porlex Mini
 
#9
Alex, inchidem? Pret final?
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#10
Pardon
Am uitat

S-a vandut, se poate inchide
Mersi
                                                                                   Ceado E37s | Expobar Office Leva (HX)                                                                                                                Tidaka Epico | IMS | VST | ONA OCD | Motta & Rhinowares  | Cafelat | ACME, D'Ancap & Inker  | Hario scale
 
#11
Pret final cf regulamnetului?
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#12
Cu 150 l-am dat ( neincluzand transportul)
                                                                                   Ceado E37s | Expobar Office Leva (HX)                                                                                                                Tidaka Epico | IMS | VST | ONA OCD | Motta & Rhinowares  | Cafelat | ACME, D'Ancap & Inker  | Hario scale
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)