Hello There, Guest! Login Register

Vand rasnita HONNE by HEDONE

De vanzare rasnita Honne, achizitionata in Ianuarie 2018.
Folosita acasa, numai de mine, nu prezinta urme de uzura si functioneaza perfect.
este ca si noua, nu am desfacut-o, nu am modificat nimic si a rasnit maxim 10 kg de cafea.
Se vinde cu capacul original,  fara palnia tip Kamasi.
Pret 4800 lei.
https://www.espressoman.ro/forum/Thread-...7#pid85597
 LaMarzocco GS/3-AV, K30 Vario, Honne Slim, Kinu M48, Acaia Lunar, BravoTools, Hottop kn-8828b-2k+/Artisan mod.
 (Lelit PL41TEM, Expobar DB, Vibiemme Super 2B/PID, Gagia MDF, Vario Home, Macap M4D, Kinu M68 manual/electric)

Retrag rasnita de la vanzare.

In aceasta etapa, pentru mine este rasnita suprema. 
Motivul vanzarii nu avea nicio legatura cu functionarea rasnitei, cu calitatea macinaturii, cu satisfactia in utilizare sau cu vreo intentie de upgrade (nici nu am identificat altceva in aceasta directie atata timp cat langa Honne am si un K30 pe masa).
Doream o personalizare (care nu implica vreo caracteristica  functionala, doar una de aspect exterior -o fixatie de-a mea) pe care, dupa ce a vazut ce reactii au aparut, un coleg de forum s-a oferit sa mi-o faca pe modelul actual (care, de fapt este ultimul aparut, cel din oferta actuala Barshaker).
Ii si multumesc pe aceasta cale.
 LaMarzocco GS/3-AV, K30 Vario, Honne Slim, Kinu M48, Acaia Lunar, BravoTools, Hottop kn-8828b-2k+/Artisan mod.
 (Lelit PL41TEM, Expobar DB, Vibiemme Super 2B/PID, Gagia MDF, Vario Home, Macap M4D, Kinu M68 manual/electric)

Eventual pe topicul de honne, poți detalia diferențele vizuale între varianta ta și cea disponibila momentan de la hedonne?
Flair PRO | Niche Zero | Hario V60 | Popcorn Popper

(26-09-2018, 12:07)Laddu Wrote: Eventual pe topicul de honne, poți detalia diferențele vizuale între varianta ta și cea disponibila momentan de la hedonne?

https://www.espressoman.ro/forum/Thread-...3#pid99723

Inchidem topicul.
Intr-adevar, cand un lider de opinie de pe forum isi face o schimbare de scule, exista un interes, exista intrebari de tot felul si cautari de motivatii. Probabil de aici avalansa de intrebari si supozitii.
Cum s-a discutat si pe topicul Honne, nu este vorba de vreun upgrade  ci de ...customizare si detailing sa spunem. Radu a gasit solutia si gata.
Lelit Bianca, Honne Slim ~ In vacanta: Kinu + Kompresso
Past: Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30 

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)